ESL Tournament IEM Chengdu 2024 | LV BET Blog

TURNIEJ ESPORTOWY ESL TOURNAMENT IEM CHENGDU 2024

Już niedługo esportowy świat będzie mógł śledzić zmagania o pierwszy w tym roku tytuł EPT Masters. Uczestnicy powalczą o pulę nagród wynoszącą 25 tys. dol. pierwsze zwycięstwo w Inter Glam Slam w turnieju IEM Chengdu 2024. Przyłącz się do tej rywalizacji ii postaw swoje typy na esport, w tym Counter Strike: Global Offensive w LV BET.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ESL TOURNAMENT IEM CHENGDU

ESL Tournament IEM Chengdu 2024 | LV BET BlogProgram Counter-Strike ESL Pro Tour na rok 2024 jest podzielony na trzy poziomy rywalizacji na całym świecie. Łączy on wszystkie turnieje ESL i pozwala drużynom na awans w rankingach oraz ostateczne zakwalifikowanie się do turniejów EPT Championship. To elitarne zawody, w których rywalizują wyłącznie zespoły światowej klasy lub aspirujące do czołówki. Celem zawodników jest zdobycie trofeum EPT Masters i zakwalifikowanie się do jednego z mistrzostw EPT, takich jak IEM Katowice lub IEM Cologne. W 2024 r. zaplanowano 5 turniejów na całym świecie. Pierwszy z nich odbędzie się w Chinach. Później można spodziewać się powrotu do Dallas z DreamHack i formatem ESL Pro League. Pierwsze z tych wydarzeń ESL Tournament IEM Chengdu odbędzie się w dniach 11-14 kwietnia 2024 r. Kolejna rywalizacja, IEM Dallas 2024, zaplanowana jest zaś na 27 maja – 2 czerwca 2024 r.

FORMAT ROZGRYWEK 

Do fazy grupowej przystąpi 16 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Zmagania przybiorą formę drabinek podwójnej eliminacji drużynowej.

Mecze otwarcia to Bo1, zaś wszystkie inne mecze Bo3. Po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do play-offów. Zwycięzcy fazy grupowej spotkają się w półfinałach, wicemistrzowie fazy grupowej awansują do ćwierćfinału jako High Seeds. Drużyny, które zajmą trzecie miejsca zaś zagrają w ćwierćfinałach jako Low Seeds.

PULA NAGRÓD PODCZAS IEM CHENGDU 2024

Na uczestników zmagań w chińskim Chengdu czekać będzie pula nagród wynosząca 250 tys. dolarów. Będzie ona podzielona pomiędzy teamy w zależności od miejsca zajętego w rywalizacji:

1. miejsce – 100 000 dol.

2. miejsce – 42 000 dol.

3-4. miejsce – 20 000 dol.

5-6. miejsce – 10 000 dol.

7-8. miejsce – 6 000 dol.

9-12. miejsce – 5 000 dol.

13-16. miejsce – 4 000 dol.

Triumfatorzy turnieju zgarną nie tylko czek pieniężny, ale też otrzymają zaproszenie na IEM Cologne 2024 r.

HARMONOGRAM ESL TOURNAMENT IEM CHENGDU 2024

Zmagania esportowców w Chinach będzie można śledzić w dniach 12-14 kwietnia 2024 r. Możesz być pewnie, że producent gry zapewni emocje na najwyższym poziomie!

KTO WEŹMIE UDZIAŁ W TURNIEJU IEM CHENGDU 2024

Dużym zaskoczeniem był awans do IEM w Chinach reprezentantów Nemigi Gamig. Drużyna wywalczyła ostatnie z dostępnych miejsc, dzięki niespodziewanej wygranej w europejskich eliminacjach. Wykluczyła po drodze m.in. BetBoom Team, GUILD Eagles czy też FORZE Esports. Podczas zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego ekipa ta nie przegrała ani jednego meczu, a straciła przy tym tylko jedną mapę. Dzięki tym wynikom zadebiutuje na zawodach z cyklu Intel Extreme Masters. Wygrane w zmaganiach eliminacyjnych padły też łupem M80 i

9z Team, czyli przedstawicieli Ameryki Północnej i Południowej. Ciekawie zakończyła się rywalizacja na pierwszym z tych kontynentów. Faworytem tych zmagań była ekipa Team Liquid. Zespół na przełomie roku znacząco wzmocnił swój skład, mimo to problemy miał już w otwartych eliminacjach. Keith „NAF” Markovic i spółka jednak przeszli dalej, a w eliminacjach zamkniętych zwyciężyli z BOSS i Wildcard Gaming.  Nie udało im się jednak pokonać M80, a najbardziej świetnego Mario „malbsaMd” Samayoi.

Oceanię w Chengdu reprezentować będzie Grayhound. Jego obecność nie jest żadnym zaskoczeniem, gdyż jest to zdecydowanie najlepszy zespół z regionu. Jest stałym bywalcem najważniejszych CS-owych imprez.

Gospodarzy reprezentować będą TYLOO i Lynn Visio. Popularne Smoki okazały się najlepsze podczas eliminacji zorganizowanych w Azji. Co prawda Andrew „kaze” Khong i spółka w mieli z awansem trochę kłopotu – najpierw pokonali 2:1 Wings Up Gaming, a następnie przegrali z The MongolZ. TYLOO spadło do dolnej drabinki, ale dzięki wygranej z The Huns Esports wrócili na zwycięską ścieżkę. W kolejnym pojedynku z MongolZ, decydującym o awansie, wygrali 2:0 i zapewnili sobie tym samym bilet na IEM-a.

FAZA GRUPOWA IEM CHENGDU 2024

 • Partner team:
  • Faze Clan
  • G2 eSport
  • FURIA
  • Heroic
  • Astralis
  • MOUZ
 • ESL World Ranking:
  • Complexity
  • Monte
  • Cloud 9
  • Virtus.Pro
 • Europe Qualifier:
  • Nemiga Gaming
 • North America Qualifier:
  • M80
 • South America Qualifier:
  • 9Z Team
 • Oceania Qualifier:
  • Jeevess (ex-Grayhound)
 • Asia Qualifier:
  • Tyloo
 • China Qualifier:
  • Lynn Vision

POLSKIE EKIPY PODCZAS ESL TOURNAMENT IEM

W ostatnich miesiącach w polskim CS-ie doszło do wielu zmian i zawirowań. Odbiło się to na formie części zespołów. Z otwartych kwalifikacji do IEM Chengdu bardzo szybko odpadł faworyzowany polski team ENCE, czy też 9INE. Pierwszy z zespołów poległ już w trzeciej rundzie. Taki sam wynik osiągnęli gracze ex-ThunderFlash i los kogutos. Trochę lepsze było 9INE, które pożegnało się z marzeniami o występie w Chinach w czwartej rundzie. Illuminar i ex-Anonymo dotrwali jeszcze dalej, bo oba zespoły odpadły w szóstej rundzie.

W Chinach nie zabraknie jednak Polaków, którzy udadzą się tam jako członkowie międzynarodowych formacji. To przede wszystkim dwaj trenerzy, czyli Wiktor „TaZ” Wojtas oraz Filip „NEO” Kubski. Ten z nich zapewne będzie chciał się zrehabilitować po IEM Katowice 2024, gdzie jego G2 Esports finiszowało dopiero na miejscach 5-6. NEO osiągną większy sukces, bo jego team FaZe Clan katowicki Spodek opuszczał jako wicemistrzowie. Ponadto do Chin uda się też Kamil „siuhy” Szkaradek jako prowadzący MOUZ, a także Szymon „kRaSnaL” Mrozek wraz ze swoimi partnerami z Monte.

OBSTAWIANIE ESL TOURNAMENT IEM CHENGDU 2024 W LV BET

Turnieje rangi mistrzowskiej w Coutner Strike: GO czy też innych sportach, przyciągają najlepszych zawodników w danej grze. Mecze rozgrywane na turniejach dostarczają dużo emocji. Aby podnieść je jeszcze bardziej wystarczy skorzystać z zakładów bukmacherskich LV BET. Pamiętaj jednak, że obstawianie na chybił trafił wiąże się z dużym ryzykiem. Aby je zminimalizować wystarczy odpowiednio się przygotować. Znajomość gry, zawodników, ich formy i możliwości to podstawa. Sięgnij też po typy innych zawodników oraz wskazania bukmacherów. Te informacje pozwolą Ci na postawienie tylko pewnych kuponów na e-sports w LV BET!

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA CS:GO I ESPORT W LV BET

W LV BET postawisz swoje typy na całe turniejowe zmagania, ale też poszczególne mecze. Obstawisz jeden mecz, np. wskażesz zwycięzcę, sumę map, handicap czy też rywalizację na poszczególnych mapach. Wszystkie dostępne możliwości poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Legalny bukmacher ma jedną z najlepszych ofert na esport wśród polskich bukmacherów online. Musisz ją poznać i postawić swoje szczęśliwe kupony na Counter Strike: Global Offensive w zakładach bukmacherskich LV BET!