ESL Pro League Season 13

ESL Pro League Season 13

ESL Pro League powraca! 8 marca rozpocznie się 13 sezon rozgrywek najlepszych graczy CS: GO. Po dwóch sezonach regionalnych rozgrywek czas na globalny turniej. 24 drużyny z całego świata będą rywalizować o mistrzostwo i punkty w ESL Pro Tour. To niecodzienne wydarzenie będziesz mógł typować u legalnego bukmachera LV BET.

Ze względu na pandemię koronawirusa fazy grupowe rozgrywek odbywają się wyłącznie online. Zawodnicy spotkają się dopiero podczas fazy play off, która odbędzie się na Malcie. Taka stacjonarna rywalizacja planowana jest aż do wielkiego finału. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiej gali 18 kwietnia 2021 r.

Terminarz rozgrywek ESL Pro League

W 13. sezonie ESL Pro League udział wezmą 24 drużyny z Azji, Europy, Oceanii oraz Ameryki Północnej i Południowej. Wszyscy zjadą do Europy, a dokładniej na Maletę, aby walczyć o tytuł mistrzowski ESL Pro League.  Drużyny mają też szansę na zdobycie punktów ESL Pro Tour, które będą niezwykle ważne w późniejszych rozgrywkach – w Kolonii i Katowicach.

Połowa drużyn, które uczestniczą w ESL Pro League 2021, to zespoły partnerskie ESL Gaming: Astralis, Complexity, Ence, Evil Geniuses, Faze Clan, Fnatic, G2 Esport, Mousesports, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Ream Liquid, Team Vitality. Kolejne dwa to zespoły ESEA Premier Endpoint Cex oraz Team One Esports. Pozostali zawodnicy zakwalifikowali się w ramach zaproszeń do światowego rankingu: Heroic, Big, Furia, Og, Virtus.Pro, Gambit Esports, Cloud9, Renegades, MIBR oraz TBD. Ze stawki najlepszych teamów wypadł jeden zespół – 100T, który opuścił scenę CS: GO pod koniec ubiegłego roku.

Fanów polskiego Counter-Strike’a na pewno ucieszy nasz narodowy akcent podczas 13. sezonu ESL Pro League. Będzie nim Paweł „dycha” Dycha, który po niemal roku w Sprout zmienił swoje barwy. Na Malcie wesprze skład ENCE.  23-latek będzie miał więc szansę na rywalizację z całą światową czołówką graczy CS: GO. To jedyne pocieszenie po ubiegłym sezonie, w którym x-kom AGO zaprezentowało się przeciętnie, a w tegorocznej edycji nie będzie ani jednego w pełni polskiego składu.

Zakwalifikowane do rozgrywek 24 zespoły zostały podzielone na cztery grupy: A, B, C i D. Każda z nich rozpocznie rozgrywki po sobie, w kolejnych dniach. Oto dokładne terminy:

Grupa A: 08.03. – 12.03.2021 r.

Grupa B: 13.03. – 18.03.2021 r.

Grupa C: 19.03. – 24.03.2021 r.

Grupa D: 25.03. – 29.03.2021 r.

Te rozgrywki odbędą się wyłącznie online. Kolejne fazy zaś ściągną graczy na Maltę. Oczywiście, jeżeli sytuacja zdrowotna na świecie na to pozwoli. Nie ma co liczyć jednak, że na wyspę dotrą również kibice.

Zapowiada się zacięta walka od początku, bo do 1/16 finału awansuje tylko 8 drużyn, które zajmą 2 i 3 miejsca w grupach. Zwycięzcy zaś rozegrają 1 mecz w fazie wstępnej, a jej zwycięzcy awansują do półfinałów. Przegrani zwycięzcy grup zaś zagrają w ćwierćfinale.

Pula nagród maltańskiego turnieju jest imponująca i wynosi aż 750 tysięcy dolarów. Zwycięska drużyna dostanie 175 tys. dolarów i bezpośrednie trafienie do turnieju BLAST Premier Global Final 2021. Uczestnicy play offów zaś mogą spodziewać się nagród w wysokości minimum 7 tys. dolarów. Jest o co walczyć! Przyłącz się do tej rozgrywki!

Zakłady bukmacherskie na ESL Pro League 2021

Miłośników CS: GO nie brakuje na całym świecie, również w Polsce. Jesteś jednym z nich? Świetnie! Musisz więc odwiedzić serwis internetowy legalnego bukmachera LV BET. Na komputerze oraz w telefonie będziesz mógł postawić swój szczęśliwy kupon na to wydarzenie. Sprawdź oferowane rynki i kursy. Tylko kilka kliknięć dzieli Cię od wytypowania zwycięzcy ESL Pro League 2021!