Wpływ pandemii na wydarzenia sportowe.

Wpływ pandemii na wydarzenia sportowe

Koronawirus sparaliżował rozgrywki sportowe na całym świecie. Przez ponad rok odwoływano najważniejsze imprezy, a rozgrywki, które powracały odbywały się bez udziału kibiców. Typerzy w zakładach bukmacherskich LV BET jednak nie narzekali na nudę! Skorzystali z oferty, która dostępna była non stop! 

Koronawirus pojawił się pod koniec 2019 r. w chińskim Wuhan. Szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Liczba zachorowań lawinowo rosła, znacznie zwiększył się poziom hospitalizacji i umieralności. Poszczególne kraje zaczęły wprowadzać ograniczenia, zarówno przyjazdu z zagranicy, jak i wewnątrz państw. Polacy jeszcze nigdy nie mieli takich ograniczeń związanych z chorobą. Wirus odcisnął piętno na cały świat i rozmaite sfery życia, również sportu. Wiele rozgrywek oraz wydarzeń sportowych zostało odwołanych, a część przesuniętych na inne terminy. Nie wiadomo było, czy i kiedy uda się je dokończyć. Wszystko to znacznie odbiło się na sporcie i zakładach bukmacherskich. W LV BET mieli alternatywę.

Wpływ koronawirusa na świat sportu

W 2020 r. nie odbyły się dwa największe i zarazem najważniejsze wydarzenia, czyli letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Pierwsza impreza została przesunięta o rok. Wpływ na to miały szczególnie krajowe federacji i sportowcy, którzy po prostu bali się podróżować i rywalizować w tych warunkach. Ostatecznie olimpiada Tokio 2020 rozegrana została w 2021 r., a i tak nie obeszło się bez wielu ograniczeń i związanych z tym kontrowersji. Zawodnicy musieli przechodzić kwarantannę, mogli poruszać się wyłącznie w określonych strefach, w maseczkach. Byli też testowani przed występami. Z podobnymi problemami musieli borykać się organizatorzy i uczestnicy innych turniejów na całym świecie.

Koronawirus przyniósł wiele strat. Brak wydarzeń to brak zysków ze sprzedaży biletów, frekwencji, przychodów z dnia meczowego. Jeszcze większe były te stricte biznesowe, wiążące się ze sprzedażą praw, m.in. telewizyjnych czy zobowiązań wobec sponsorów. Wielu organizatorów poniosło też koszty imprez, które się nie odbyły. Wraz z nimi ucierpiało też wiele firm zewnętrznych świadczących usługi na rzecz świata sportu. Podczas pandemii doskonale było widać osłabienie branży futbolowej w Hiszpanii. Już wtedy szacowało się, że odrobienie strat zajmie nawet kilka lat.

Organizacja wydarzeń sportowych

Świat sportu wstrzymał oddech. Nie było wiadomo, kiedy ruszą rozgrywki, kiedy można będzie wpuścić na trybuny kibiców. Pierwsze spotkania odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Do budynków wpuszczani byli tylko niezbędni członkowie zespołów, wszyscy wcześniej testowani. Internet obiegły filmiki piłkarzy trenujących indywidualnie w domu.

Sytuacja ta odbiła się również na zakładach bukmacherskich i typerach. Wydawałoby się, że brak wydarzeń sportowych oznacza brak wydarzeń do obstawiania. Nic bardziej mylnego! LV BET wyszedł naprzeciw potrzebom swoich typerów. W jego serwisie od dawna można skorzystać z szerokiej oferty zakładów wirtualnych sportów oraz wydarzeń esportowych. Sprawdź ją na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Swoje szczęśliwe kupony możesz postawić non stop, niezależnie od czasu czy sytuacji na świecie.

Zawieszenie rozgrywek

Lista najważniejszych wydarzeń sportowych, które zostały przełożone lub odwołane przez koronawirusa jest bardzo długa. Zmiany nie ominęły praktycznie żadnej dyscypliny sportowej. Najważniejsze z nich to:

 • Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 i Igrzyska paraolimpijskie w Tokio zostały przełożone na 2021 r. (od 23 lipca do 9 sierpnia i od 24 sierpnia – 5 września)
 • Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020 zostały przesunięte na 2021 r. (11 lipca – 11 czerwca)
 • Copa America przeniesiono na 2021 r. (12 czerwca 12 lipca)
 • Mistrzostwa Europy kobiet przeniesiono na 2021 r.
 • przełożono rozgrywki ligowe piłki nożnej w większości krajów
 • eliminacje mistrzostw świata 2022 przełożono na późniejszy termin
 • finały Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy zostały przełożone na koniec czerwca
 • Wszystkie mecze europejskich pucharów: Liga Mistrzów, Liga Mistrzyń, Puchar CEV, Puchar Challenge zostały zawieszone do odwołania
 • PlusLiga, LSK, Krispol 1. liga – sezon został zakończony wcześniej
 • Liga Narodów siatkarzy i siatkarek została przełożona po igrzyskach olimpijskich
 • Mistrzostwa świata w lotach w Planicy (20-22 marca) zostały przesunięte na grudzień 2020
 • szereg zawodów lekkoatletycznych zostało przełożonych na 2021 r.
 • przesunięto dziewięć pierwszych rund GP w sezonie 2020
 • Wimbledon został odwołany i przesunięty na kolejny rok (28 czerwca 11 lipca)
 • turniej kwalifikacyjny do IO Tokio 2020 w indyjskim Bangalore (18-23 marca) został odwołany
 • NBA, Euroliga i EuroPuchar mężczyzn zostały przerwane
 • Koszykarska Liga Mistrzów, Puchar Europy FIBA mężczyzn i Euroliga kobiet zostały przerwane
 • Energa Basket Liga została przerwana 12 marca, a oficjalnie zakończona 19 marca
 • Energa Basket Liga Kobiet została zakończona 12 marca
 • Grand Prix Polski na PGE Narodowym zostało przełożone
 • w planowanym terminie nie odbyły się półfinały i finały Speedway of Nations

Zakłady bukmacherskie w dobie koronawirusa w LV BET

Branża sportowa przeżyła swój kryzys, który częściowo odbił się na zakładach bukmacherskich. W czasach pandemii jednak typerzy znacznie częściej sięgali po ofertę wirtualnych sportów oraz esportu. To zainteresowanie trwa nadal, mimo powrotu rozgrywek do normalności. Sprawdź możliwości, które oferuje LV BET i przyłącz się do gry!