Mistrzostwa Świata FIVB 2022. Mecz: Polska – Bułgaria

Mistrzostwa Świata FIVB 2022. Mecz: Polska – Bułgaria

Już w sierpniu polska reprezentacja w siatkówce podejdzie do obrony mistrzowskiego tytułu! W fazie grupowej Mistrzostwa Świata FIVB spotkają się z Bułgarią, USA oraz Meksykiem. Kto wyjdzie zwycięsko z tych pojedynków? Już dziś obstawiaj mecz Polska – Bułgaria w LV BET!  

Obecnie polscy siatkarze rywalizują w ramach Ligi Narodów, a już niedługo przed nimi najważniejszy sprawdzian – Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn! Śledź na bieżąco, jak spisują się zawodnicy, a bez problemu postawisz też swoje typy bukmacherskie na MŚ 2022! Wyjątkową ofertę zakładów bukmacherskich na siatkówkę znajdziesz w LV BET.

Mistrzostwa Świata FIVB

Przed nami 20. edycja najważniejszego turnieju siatkarskiego na świecie! Reprezentacje powalczą o mistrzowski tytuł. Dla Polskich kibiców będzie to szczególnie emocjonująca edycja, bo do jego obrony po raz drugi podejdą Biało-czerwoni. Tym razem pod wodzą nowego selekcjonera, Nikoli Grbicia. Serb właśnie przechodzi swój „egzamin” na tym stanowisku. Siatkarze grają obecnie w Lidze Narodów.

W MŚ udział bierze 22 reprezentacji państw z całego świata. Wśród nich znajdą się po dwie drużyny z Afryki, Azji i Oceanii, Europy, Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Jedno miejsce przypada też obrońcom tytułu, a kolejne organizatorom. Kolejne 12 miejsc zajmują najlepsze drużyny z rankingu FIVB.

W 2022 r. do rywalizacji dostały się reprezentacje: Tunezja, Kamerun, Iran, Japonia, Brazylia, Argentyna, Polska, Włochy, Słowenia, Portoryko, Kanada, Francja, Stany Zjednoczone, Serbia, Kuba, Holandia, Niemcy, Meksyk, Turcja, Egipt, Katar, Bułgaria, Chiny, Ukraina. Wśród tych zespołów znajduje się więc mistrz świata 2022!

Mecz Polska – Bułgaria

Po raz ostatni reprezentacje Polski i Bułgarii spotkały się na parkiecie w czerwcu 2022 r. w ramach meczu grupowego Ligi Narodów. Drużyna pod wodzą Nikoli Grbicia całkowicie zdominowała rywali i zakończyła spotkanie 3:0 (25:19, 25:19, 25:23). Co ciekawe, debiutujący w roli trenera Grbić nie zabrał ze sobą na turniej najlepszych siatkarzy, a dał szansę wielu debiutantom. Biało-czerwona reprezentacja zwyciężyła jeszcze z Argentyną 3:0, a uległa Włochom 1:3. Czy podobny skład zobaczymy na boisku podczas MŚ?

Skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów 2022 w Ottawie:

 • Rozgrywający: Jan Firlej, Łukasz Kozub
 • Atakujący: Karol Butryn, Maciej Muzaj
 • Środkowi: Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz
 • Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lipiński, Rafał Szymura
 • Libero: Jakub Popiwczak, Kamil Szymura

Również podczas ubiegłorocznych rozgrywek w Lidze Narodów Polacy spotkali się z Bułgarami i wygrali bez straty seta. Rywale w żadnej partii nie przekroczyli nawet 20 punktów! A to oznacza, że podczas MŚ 2022 również to nasza reprezentacja będzie górą!

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn zagra z Bułgarią w ramach MŚ w sobotę 27 sierpnia 2022 r w Katowicach. Nie jest jeszcze znana godzina dokładne miejsce spotkania.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022

Organizatorami Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 miała być Rosja. Po zbrojnej agresji tego kraju na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) jeszcze w marcu odebrała temu krajowi prawa do organizacji tego prestiżowego turnieju. Miesiąc później okazało się, że gospodarzami tegorocznego siatkarskiego mundialu będą Polska i Słowenia.

Turniej rozegrany będzie w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 r. Jego wcześniejsza edycja odbyła się w 2018 r. we Włoszech i Bułgarii. Dla reprezentacji Polski będzie to 19. występ na MŚ. Złote medale zdobyła trzykrotnie – w 1974 r., 2014 r. i 2018 r. Teraz czas na kolejną walkę! Zainaugurują ją meczem z Bułgarią. W grupie C Biało-czerwoni powalczą jeszcze z USA i Meksykiem.

Terminarz meczów reprezentacji Polski na MŚ w siatkówce 2022

 • 27 sierpnia (sobota), Polska – Bułgaria
 • 28 sierpnia (niedziela), Polska – Meksyk
 • 29 sierpnia (poniedziałek), Polska – USA

Terminarz mistrzostw świata siatkarzy 2022

 • Mecz otwarcia: 26 sierpnia
 • I faza: 27-29 sierpnia
 • II faza: 2-4 września
 • III faza: 7-9 września
 • Półfinały: 10 września
 • Finał: 11 września

Zakłady bukmacherskie na mecz MŚ Polska – Bułgaria w LV BET

Chcesz typować siatkówkę w LV BET! To świetny pomysł! Ciekawą ofertę zakładów bukmacherskich znajdziesz online – w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej bukmachera. To tylko legalne zakłady, które możesz stawiać bez obawa!

Reprezentacja Polski znajduje się wśród faworytów tegorocznych rozgrywek. Cztery lata temu Biało-Czerwoni pokonali w finale Brazylię 3-0. Na drugim miejscu podium stanęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która w meczu o brązowy medal pokonała 3-1 Serbię. Do polskich siatkarzy trafiło też większość nagród indywidualnych: tytuł MVP dla Bartosza Kurka, najlepszego środkowego dla Piotra Nowakowskiego, najlepszego przyjmującego dla Michał Kubiak, a najlepszym libero został Paweł Zatorski. Czy tym razem powtórzą swój sukces? Obstawiaj Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej już dziś! Postaw swoje typy na mecz Polska – Bułgaria w LV BET i przyłącz się do rywalizacji!