Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich 2022

Mistrzostwa Świata w lotach Narciarskich 2022 odbędą się w norweskim Vikersundzie. Skoczkowie będą rywalizowali ze sobą od 11 do 13 marca. Kto w tym roku ma szanse na zwycięstwo? To najlepszy moment, aby przygotować się do tego wydarzenia! Dzięki wiedzy i analizie bez problemu rozpoczniesz obstawianie lotów narciarskich w LV BET! 

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich odbywają się co dwa lata na skoczniach mamucich. Organizuje je Międzynarodowa Federacja Narciarska. Nie są one wliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich.  Zawodnicy w konkursie indywidualnym oddają cztery serie skoków, które rozgrywane są w ciągu dwóch dni. Zwycięża zawodnik, który uzyska najwyższą sumę punktów. Polskimi medalistami w klasyfikacji indywidualnej zostali: Piotr Fijas (brąz w 1979 r.) oraz Kamil Stoch (srebro w 2018 r.) Mistrzostwa w lotach rozgrywają też drużyny. Tu również Polacy mają dobre wyniki. Do tej pory zdobyli na mistrzostwach cztery medale – w 2018 r. i w 2022 r. były to brązy.

Terminarz MŚ w lotach narciarskich 2022

Mistrzostwa Świata w lotach Narciarskich po raz piąty w historii odbędą się w norweskim Vikersundzie. Skoczkowie będą rywalizowali ze sobą przez dwa dni, chociaż ich występy będzie można śledzić przez trzy. 10 marca przewidziany jest oficjalny trening i kwalifikacje. Dzień później zaś najpierw seria próbna. 40 zawodników podejdzie też do dwóch serii konkursu indywidualnego. 12 marca plan jest podobny – najpierw seria próbna, a później 3. i 4. runda, z tą różnicą, że na skocznię wyjdzie 30 skoczków. Konkurs drużynowy zaś odbędzie się 13 marca 2022 r. To właśnie tego dnia poznamy ostateczne wyniki tegorocznego turnieju.

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich 2022

Skocznia Vikersundbakken w Vikersund to obecnie największy obiekt narciarski na świecie. Obok niej znajdują się też mniejsze skocznie, co sprawia, że miejsce to jest idealne jako baza treningowa. Położona jest 70 km na północ od Oslo. Punkt HS wynosi aż 240 m, długość rozbiegu 124 m, a średnia osiągana na niej prędkość – 108 km/h. Zimowy rekord w odległości skoku należy do Stefana Krafta. 18 marca 2017 r. osiągnął on odległość 253,5 m.

Jak radzili sobie tu Polacy? Dwa razy, w 2017 r. i w 2018 r. sięgali po srebrne medale w drużynowej rywalizacji Pucharu Świata. W 2017 r. złoto wywalczył też Kamil Stoch.

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich 2021

Ostatnia edycja mistrzostw odbyła się w 2020 r. w Planicy. W konkursie indywidualnym najlepszy okazał się Karl Geiger (Niemcy). Na podium stanęli też Halvor Egner Granerud (Finlandia) i Markus Eisenbichler (Niemcy). W rywalizacji drużynowej Niemcy zajęli drugie miejsce. Indywidualnych mistrzów wsparli Constantin Schmid oraz Plus Paschke. Złote medale trafiły do Norwegów w składzie: Daniel-Andre Tapde, Johann Andre Forfang, Robert Johansson i Halvor Egner Granerud. Na podium stanęli też Polacy, a dokładniej Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Zakłady na loty narciarskie: kto wygra?

Skoki narciarskie to bardzo trudna do przewidzenia dyscyplina. Na występ zawodników ma wiele czynników, które mogą zmienić się dosłownie z minuty na minutę. Wystarczy silniejszy powiew wiatru, aby zawodnik zaliczył niepowodzenie. Niewątpliwą zaletą mistrzostw w lotach jest termin rozgrywek – typerzy doskonale wiedzą, jaką formę reprezentują zawodnicy w danym sezonie. W a obecnym na szczególne wyróżnienie zasługuje Ryoyu Kobayashi, ale też zwycięzcy poprzedniej edycji, Norweg Halvor Egner Granerud oraz Niemiec Karl Geiger. Biało-czerwoni raczej sezonu nie zaliczą do udanego, więc trudno wskazywać ich wśród faworytów w Norwegii. Największe szanse na sukces mają Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. A Ty na kogo postawisz swój kupon? Obstawiaj wyniki już dziś!

Loty narciarskie: zakłady bukmacherskie w LV BET

Skoki narciarskie to zdecydowanie najpopularniejsza zimowa dyscyplina sportowa w Polsce. Każdy konkurs przyciąga wielu widzów pod skocznie, ale też przez telewizory. Teraz możesz postawić swoje typy na loty narciarskie w LV BET! W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej znajdziesz szeroki wybór rynków bukmacherskich na każde wydarzenie, w tym na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich 2022. Skorzystaj z tej możliwości i przyłącz się do zabawy w LV BET!