Jak technologia zmienia świat zakładów sportowych?

Jak technologia zmienia świat zakładów sportowych?

Nowe technologie coraz częściej stają się normalnością. Rewolucja technologiczna, do której doszło w ostatnich latach, wkroczyła również w sferę sportu i nikogo już nie dziwi. Miała też znaczny wpływ na zakłady sportowe. Widać to zarówno na stadionach, jak i w zakładach bukmacherskich. Jakie zmiany zaszły i jaki mają wpływ na typowanie?

W domu coraz częściej można poczuć się jak na stadionie, zaś na stadionie zobaczysz wszystko jak we własnym telewizorze. Nie musisz być też punktualny i oglądać wielominutowe bloki reklam. Oglądanie rozpoczniesz w dogodnym momencie dzięki możliwości odtworzenia streamu oraz usłudze start over. Co więcej – nie musisz wybierać, który mecz oglądać, jeśli trwają w tym samym czasie, bo możesz podzielić ekran i śledzić kilka wydarzeń sportowych na raz. Mówi się jednak, że to dopiero początek zmian, bo wkrótce poznania kolejne rozwiązania oparte na nowych technologiach.

Rewolucja w oglądaniu sportowej rywalizacji

Badania przeprowadzone wśród kibiców wykazały, że chcą oni oglądać mecze w domu, ale czuć się jak na stadionie. Dlaczego? Bo pociąga ich atmosfera, ale z kanapy zobaczą lepszy obraz, przede wszystkim ze zbliżeniami i powtórkami. Coraz częściej nie jest to żaden problem. Na wielu stadionach zainstalowano już ogromne ekrany. Kibice mają możliwość obejrzenia z bliska wszystkich akcji. Z drugiej strony zaś w domu poczujesz atmosferę dzięki rozwiązaniom w technologii VR. Okazuje się, że za pomocą zestawu VR to mecze ogląda już prawie połowa kibiców.

Chodzą słuchy, że już niedługo na nowych technologiach skorzystaj też organizatorzy wydarzeń – nie będą musieli produkować biletów czy karnetów fizycznych zabezpieczonych microchipami. W użyciu będą za to skanery wyposażone w biometryczną technologię rozpoznawania twarzy. Takie rozwiązanie wprowadził już nowojorski stadion Mets. Inną technologią, która ma zrewolucjonizować sposób organizowania wydarzeń na stadionach, jest digital twin, czyli cyfrowy bliźniak. Umożliwi on tworzenie wirtualnych odwzorowań fizycznych obiektów. Zoptymalizowany zostanie przepływ gości, ich komfort i bezpieczeństwo. To rozwiązanie ma być wykorzystane już podczas najbliższych Igrzysk Olimpijskich.

Rozwój VR, AR i Metaverse zaś ma wpłynąć na odbiór przebiegu rywalizacji. Już teraz kibice mogą wybierać obraz z kamer umieszczonych na boisku i z bliska oglądać najciekawsze akcje. Dodając do tego możliwość patrzenia na wydarzenia oczyma wybranego zawodnika fani mają możliwość poczucia się jak uczestnik sportowej rywalizacji. Takie rozwiązanie już teraz możesz znać z Formuły 1. A co, jeśli staniesz w bramce Juventusu i zobaczysz obraz oczami Wojciecha Szczęsnego?

Rewolucja w zakładach sportowych – nowe możliwości obstawiania

Innowacje technologiczne dotarły też do bukmacherów. Po pierwsze – znacznie wpłynęły na dostępną ofertę. Pojawiły się nowe dyscypliny do obstawiania. Dziś gracze nie wyobrażają sobie bez nich oferty i czerpią, ile się da. Pandemia koronawirusa pokazała, że tradycyjny sport to za mało dla fanów bukmacherki.

E-sporty

Najpopularniejsze gry wideo to już nie tylko rozgrywka prowadzona w zaciszu własnego domu, ale przede wszystkim profesjonalna rywalizacja na światowych arenach. Sporty elektroniczne to nic innego jak rywalizacja w gry komputerowe, ale z wykorzystaniem zaawansowanej technologii informatycznej i sieciowej oraz odpowiedniego sprzętu komputerowego. Ostateczne wyniki rywalizacji zależą jednak od umiejętności zawodników.

E-sportowcy walczą na turniejach, które organizowane są przez Internet, w studiach lub na stadionach sportowych. Rywalizacja najlepszych zawodników przyciąga miliony fanów na całym świecie. Najpopularniejsze gry to m.in. CS:GO, LoL, Dota2, King of Glory, Call of Duty, Rainbow Six, Rocket League, StarCraft II, Valorant, Fortnite, Overwatch, Hearthstone czy też symulacje sportów jak FIFA. Typery dostają w zakładach bukmacherskich szeroki wybór wydarzeń oraz rynków – od wskazującego zwycięzcę meczu czy turnieju, ale też pojedynczej mapy czy rundy, liczbę rozegranych map, a nawet mogą obstawiać wyniki indywidualnych zawodników. Nie zdziw się, jeśli otrzymasz rynek na… pierwsze zabójstwo.

Oferta zakładów na esporty obejmuje zarówno zakłady przedmeczowe, jak i na żywo.

Zakłady na gry wirtualne

Typerzy mogą obecnie obstawiać nie tylko prawdziwe wydarzenia sportowe, ale też sporty wirtualne. To swojego rodzaju gry wideo, które odwzorowują zdarzenia sportowe komputerowo. Możesz oglądać rywalizację, którą oferuje wirtualna rzeczywistość, a później obstawiać wyścigi wirtualnych psów, koni, czy też mecze w kilku dyscyplinach, np. piłka nożna i tenis. Ta oferta nigdy się nie kończy!

Zakłady na gry karciane

Kolejna możliwością obstawiania wirtualnych rozgrywek są gry karciane. Możesz śledzić partie w najpopularniejszych grach, jak poker, blackjack czy wojna. Kolejne zdarzenia podczas gry zależą od programu komputerowego, a przebieg rozgrywki obserwować dzięki transmisji na żywo.

Zakłady na żywo

Nowoczesne technologie odpowiedzialne są również za możliwość obstawiania w czasie rzeczywistym. Gra na żywo jest bardzo dynamiczna, przez co również bardziej emocjonująca. Kursy bukmacherskie zmieniają się w zależności od sytuacji na boisku. Typer ma więc możliwość zareagowania na nieprzewidziane sytuacje podczas gry. Zakłady na żywo oferują też ciekawe opcje obstawiania, m.in. cash-out, czyli zamknięcie zakładu zanim spotkanie zostanie zakończone oraz dostęp do wyników i statystyk. Dane te również aktualizowane są na żywo.

Serwisy czy aplikacje mobilne? Gdzie stawiać typy?

Smartfony to urządzenia, które zdominowały nasze życie. Większość ludzi korzysta z nich praktycznie non stop. Bukmacherzy już dawno zauważyli potrzebę stworzenia aplikacji, która nie będzie wymagała korzystania z przeglądarki internetowej. Usługi dedykowane grze w trybie mobilnym przygotowywane są na system Android i iOS.

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się postawić swoje kupony, poznaj zasady gry.Dostęp do oferty bukmachera jest bezproblemowy, a do tego identyczny w serwisie internetowym, jak i w apce. Znajdziesz tam szybkie wpłaty i wypłaty, wgląd w historię postawionych zakładów czy wpłacanych depozytów, ale też statystyki meczowe, livescore, multimedia czy transmisje wydarzeń sportowych. Możesz więc przewidywać wyniki meczów i korzystać z zakładów bukmacherskich z dowolnego miejsca i w każdym czasie. Zawieranie zakładów jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Przekonaj się o tym w LV BET!