Zakłady bukmacherskie boks – najważniejsze walki pięściarskie dostępne w LV BET

Boks to koronna dyscyplina pośród sportów walki. Jednocześnie, jest to jeden z najstarszych sporów na świecie. Pięściarstwo było uprawiane już w starożytnej Grecji i znajdowało się w programie antycznych Igrzysk Olimpijskich. Rywalizacja jest rozgrywana w poszczególnych kategoriach wagowych, aby zminimalizować ryzyko kontuzji i urazów. Na blogu sportowym znajdziesz aktualności, ciekawe informacje, a także zapowiedzi najważniejszych walk bokserskich.

Zarejestruj się

Co warto wiedzieć na temat profesjonalnego boksu?

Zawodnicy rywalizują na ringu otoczonym linami. Obowiązkowe są regulaminowe rękawice oraz odpowiednie obuwie. W boksie amatorskim nieodzownym elementem jest także kask ochronny. Walki składają się z trzyminutowych rund. Najczęściej walki toczą się na dystansie pięciu, sześciu, ośmiu, dziesięciu lub dwunastu rund. Dawniej, walki mistrzowskie były toczone do piętnastu rund. W boksie wyróżniamy kilka organizacji, które przyznają pasy mistrzowskie. Do najbardziej prestiżowych zaliczymy federacje WBO, WBC oraz WBA.

Walka bokserska może zakończyć się na pięć sposobów. Jeśli odbędą się wszystkie, zaplanowane rudny, wówczas o werdykcie decydują sędziowie punktowi, którzy wskazują zwycięstwo jednego z zawodników lub remis. Walka może skończyć się przed czasem przez nokaut (zawodnik nie podnosi się po ciosie przez 10 sekund) lub nokaut techniczny (sędzia przerywa walkę w trosce o zdrowie zawodnika). Pozostałe dwa rozstrzygnięcia to poddanie jednej ze stron lub dyskwalifikacja (np. za uderzanie ciosów w tył głowy lub poniżej pasa). Pokrewnym sportem jest kickboxing, który, jak sama nazwa wskazuje, dopuszcza kopnięcia.

Zakłady bukmacherskie boks - co nam oferują?

W serwisie LV BET dostępna jest rozbudowana oferta zakładów na boks. To niezwykle popularna dyscyplina, która generuje miliardowe zyski. Najbardziej popularne walki o mistrzostwo świata śledzi kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie. W LV BET znajdziesz ofertę na ważne gale bokserskie organizowane na całym świecie. Zakłady bukmacherskie na boks, dostępne w naszym serwisie, odznaczają się bogatym wyborem zdarzeń, atrakcyjnymi kursami, a także licznymi promocjami, które umilają graczom obstawianie wyników walk. Nasz boks zakłady bukmacherski na boks zawodowy już czeka!

Na LV BET możesz obstawiać walki bokserskie z różnych federacji. Wśród zakładów bukmacherskich jest boks zawodowy i boks amatorski. Dostępne dziś zakłady bukmacherskie boks pozwolą Ci obstawiać boks na różnym poziomie Obstawianie boksu wymaga jednak od nas dobrej wiedzy.

Oprócz obstawiania boksu popularnych federacji bokserskich, legalni bukmacherzy jak LV BET oferują zakłady na to, ile rund potrwa walka.

Boks zakłady bukmacherskie – co znajdziesz na blogu?

Nasz blog internetowy pozwoli Ci sprawdzić, jakie warunki fizyczne mają konkretni bokserzy. Doskonale wiemy, jak bardzo jest to istotne w zakładach bukmacherskich. Zakłady na boks wiążą się bowiem ze statystykami. Zwycięzca walki jest tylko jeden, dlatego przemyśl dobrze który z nich może mieć handicap punktowy, oraz sprawdź co do powiedzenia na temat zawodników mają osoby interesujące się boksem. Oferta z zakładami bukmacherskimi na boks jest otwarta.

Wybierając boks zakłady bukmacherskie stawiasz na zakłady sportowe między konkretnymi zawodnikami. Możesz też wybrać sposób zakończenia walki, jeśli gala boksu przewiduje różne rozwiązania. Boks jest piękny, zapewnia często wysokie wygrane. W statystyce potrafią się często liczyć poprzednie walki, których wynik może się powtórzyć. Walki pojawiają się non stop w ofercie LV BET. Sprawdź sam!

W naszej ofercie znajduje się też piłka nożna, czyli konkretne zakłady na mecze piłkarskie, które są otoczką całej naszej oferty. Na mecze piłki nożnej znajdziesz także ciekawe bonusy powitalne!

Boks

Boks w LV BET – zbiór najważniejszych informacji dla kibiców

Boks jest jedną z najstarszych dyscyplin sportowych. Już w czasach starożytnych pięściarstwo i zapasy stanowiły ważny element przygotowania fizycznego przyszłych wojowników, a ponadto, była to jedna z popularniejszych rozrywek na arenach. Blog sportowy boks LV BET to zbiór obszernych informacji dla wszystkich fanów tego sportu. W tym miejscu możesz sprawdzić kategorie wagowe, zasady pojedynków, a także zapowiedzi najciekawszych walk.

Boks rodzaje – czym charakteryzują się odmiany pięściarstwa?

Przygodę z pięściarstwem zaczyna się od boksu amatorskiego, w którym toczy się dużo więcej walk w krótszych odstępach czasu. Na porządku dziennym są także turnieje, w ramach których trzeba stoczyć kilka walk w ciągu dnia. Są one oczywiście dużo krótsze, a zawodnicy noszą ochraniacze na głowie oraz stosują nieco inne rękawice, aby obniżyć ryzyko kontuzji. Zazwyczaj, w wieku 20-kilku zawodnicy decydują się przejść do boksu zawodowego, gdzie można pojedynkować się o godziwe pieniądze. Boks zawodowy jest tym, który najczęściej oglądamy w telewizji.
Biorąc pod uwagę wieloletnią historię boksu, nie dziwi fakt, że w różnych zakątkach świata narodziły się zmodyfikowane odmiany pięściarstwa z nieco innymi zasadami rozgrywania walk. Doskonałym przykładem jest tutaj tajski boks, czyli muay thai. W tej odmianie ciosy można zadawać także łokciami, kolanami oraz stopami (zasada ośmiu punktów styku). Bardzo podobny jest boks birmański, który wyróżnia dziewięć punktów styku, dopuszczając uderzenia głową. Z kolei kick-boxing, jak sama nazwa wskazuje, dopuszcza tradycyjny boks wraz z kopnięciami. Większy wachlarz ciosów oznacza, że broniący się zawodnik musi być dużo ostrożniejszy i inaczej pracować w stójce, aby zabezpieczyć się zarówno przed uderzeniami na głowę, korpus, jak również kopnięciami w nogi.

Kategorie wagowe w boksie

Walki bokserskie zakładają limit wagowy, aby zapewnić zawodnikom większe bezpieczeństwo. Zestawienie mistrza wagi lekkiej z mistrzem wagi ciężkiej mogłoby się zakończyć tragicznie. Dlatego też, w boksie wyróżniamy bardzo dużo kategorii ze skokiem zaledwie o kilka kilogramów. Warto także nadmienić, że inny jest rozkład kategorii w boksie mężczyzn oraz kobiet. W boksie zawodowym wyróżniamy następujące kategorie: słomkowa (do 47,627 kg), junior musza (do 48,998kg), musza (do 50,820 kg), junior kogucia (do 52,163 kg), kogucia (do 53,324 kg), junior piórkowa (do 55,338 kg), piórkowa (do 57,153 kg), junior lekka (do 58,967 kg), lekka (do 61,235 kg), junior półśrednia (do 63,503 kg), junior średnia (do 69,853 kg), średnia (do 72,575 kg), superśrednia (do 72,575 kg) półciężka (do 79,379 kg), junior ciężka (do 90,719 kg) oraz ciężka (ponad 90,719 kg).
Podobny podział na kategorie występuje w boksie olimpijskim, aczkolwiek bardzo często zakres wagi jest tutaj zmodyfikowany pod kątem dużo młodszych pięściarzy. I tak np. waga ciężka dopuszcza zawodników do 91 kg, natomiast zawodnicy ciężsi walczą już w kategorii superciężkiej. Zawodnicy w trakcie kariery często zmieniają kategorie wagowe boks. Znamy także przypadki, w których zawodnikom udawało się zdobywać pasy mistrzowskie kilku kategorii wagowych. Jednakże w większości przypadków, zawodnik specjalnie przybierający na wadze w celu stoczenia pojedynku mistrzowskiego w wyższej kategorii wagowej okazuje się potem zawodnikiem przegranym.

Na jakich zasadach toczą się walki bokserskie?

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z oglądaniem pięściarstwa, musisz oczywiście poznać najważniejsze zasady w boksie. Pojedynek jest podzielony na rundy, które w boksie zawodowym trwają trzy minuty. Liczba rund zależy od tego, jak porozumieli się ze sobą promotorzy. Zwykle mamy pojedynki na krótkim dystansie (3 – 5 rund), na średnim dystansie (6-8 rund) oraz na długim dystansie (10-12 rund). Walki bokserskie o mistrzostwo świata w większości kategorii toczą się na dystansie 12 rund. O bezpieczeństwo zawodników dba sędzia ringowy oraz lekarz, który może przerwać pojedynek pomiędzy rundami, jeśli uzna, że zawodnik nie jest w stanie dalej walczyć.
Walka bokserska może zakończyć się na kilka sposobów. Jeśli odbędzie się ona na pełnym dystansie, wówczas decyduje trzech sędziów punktowych, którzy mogą przyznać jednogłośne zwycięstwo, niejednogłośne zwycięstwo, ale również remis. Boks walki bardzo często kończą się przed czasem. Może to być kontuzja jednego z zawodników, nokaut techniczny (sędzia lub lekarz przerywa walkę), a także nokaut (K.O), w którym zawodnik pada po ciosie i nie jest w stanie kontynuować walki. Upadek na deski skutkuje liczeniem do 10. To czas, w którym zawodnik musi się podnieść z maty i pokazać dalszą gotowość do walki. Wpływa to także na punktację. O ile przewaga jednego z zawodników w rundzie jest zwykle punktowana jako 10-9, o tyle po knockdownie jednej ze stron jest to 10-8. Za nieregulaminowe uderzenia (w tył głowy lub poniżej pasa) zawodnik może mieć odjęty punkt.

Czym się różni boks zawodowy i boks amatorski?

Boks amatorski kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo młodych zawodników. Mamy tu ochraniacze na głowę, a także nieco inne rękawice. Walka jest zwykle krótsza, a to wszystko sprawia, że w boksie amatorskim można stoczyć większą liczbę pojedynków w krótkim czasie. Boks olimpijski w dużej mierze jest rozgrywany właśnie na zasadach boksu amatorskiego i startują w nim perspektywiczni pięściarze, którzy za kilka lat mogą pokazać swoją klasę w boksie zawodowym. W historii znamy wiele przypadków pięściarzy, którzy zdobywali mistrzostwo olimpijskie, aby potem sięgnąć po pas mistrzowski. Różne boks rodzaje stawiają na nieco inne rozgałęzienie pięściarstwa amatorskiego od zawodowego. Większość zawodników wybiera boks zawodowy w wieku 25-30 lat.

Aktualni mistrzowie świata w boksie

Fanów boksu najbardziej elektryzuje oczywiście waga ciężka boks. To właśnie tutaj dochodzi do najbardziej prestiżowych i długo wyczekiwanych walk, w których każdy cios może być tym ostatnim. Dlatego też, to właśnie aktualni mistrzowie świata w boksie wagi ciężkiej często są zaliczani do grona najlepszych pięściarzy globu, choć oczywiście mamy także rankingi bez względu na limit wagi. Musimy również pamiętać, że w boksie mamy liczne federacje, które posiadają swój pas mistrzowski. Do najbardziej prestiżowych federacji zalicza się: WBA, WBC, WBO oraz IBF. Aktualnie, trzy pasy w wadze ciężkiej (WBA, IBF oraz WBO) należą do Ołeksanda Usyka, który pokonał poprzedniego mistrza, Anthony’ego Joshuę. Pas federacji WBC należy natomiast do Tysona Fury’ego.

Najwybitniejsi pięściarze w historii boksu

Przy okazji takich rankingów zawsze pojawia się mnóstwo kontrowersji, jako iż na przestrzeni kilkudziesięciu lat mieliśmy wielu wybitnych pięściarzy. Należy zatem uwzględnić nie tylko boks wyniki, ale również czasy, w których walczyli zawodnicy, generowane zainteresowanie czy chociażby czas posiadania pasa mistrzowskiego. Niemniej jednak, jeśli zapytamy o typy boks na najlepszego pięściarza wszech czasów, w wielu zestawieniach zwycięzcą okaże się legendarny Muhammad Ali z rekordem 56-5 (37 KO). To złoty medalista Igrzysk Olimpijskich oraz trzykrotny zdobywca mistrzowskiego pasa. Wysoko w takim zestawieniu znaleźliby się również: Sugar Ray Robinson, Rocky Marciano, Mike Tyson, Joe Louis, Floyd Mayweather Jr. czy też Manny Pacquiao.

Najbardziej znani pięściarze z Polski

Na pytanie o to, który pięściarz z Polski był najlepszy, zdecydowana większość fanów wskaże Andrzeja Gołotę. Choć młodsi fani mogą pamiętać mniej chlubne walki tego zawodnika, jak chociażby błyskawiczny nokaut ze strony Lennoxa Lewisa czy też ucieczkę z ringu prze Mikiem Tysonem, to właśnie Gołota był najbliżej wywalczenia pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej. Dwukrotnie prowadził w pojedynku z Riickiem Bowem, a kibice w Polsce powoli świętowali pierwszego w historii mistrza. Niestety, obie te walki zakończyły się w sposób kuriozalny – Gołota deklasujący Bowe’a notorycznie uderzał poniżej pasa i był zdyskwalifikowany przez sędziego. Dlaczego tak się stało? Tego nie wie nikt. Być może był to efekt słabszej psychiki Gołoty, a być może zwykłego roztargnienia. W przeszłości pojawiały się nawet sugestie, że Gołota mógł być zastraszony przez mafię.
Polscy świetnie radzili sobie w wadze półciężkiej, zdobywając pasy mistrzowskie. Warto wspomnieć chociażby Dariusza Michalczewskiego czy Tomasza Adamka. Adamek miał okazję walczyć o pas mistrzowski, ale nigdy nie był to klasyczny „ciężki” zawodnik, co wychodziło w starciu z wielkimi rywalami. W kategorii junior ciężkiej pas mistrzowski zdobywał natomiast Krzysztof Włodarczyk. Pas kategorii junior ciężkiej posiadał także Krzysztof Głowacki. Niestety, jak dotąd wciąż czekamy na pierwszego polskiego mistrza świata wagi ciężkiej.

Zakłady bukmacherskie na boks

W ofercie legalnego bukmachera LV BET znajdziesz boks zakłady bukmacherskie na gale organizowane na całym świecie. Praktycznie w każdy weekend możemy liczyć na ciekawe gale budzące spore zainteresowanie. Zakłady boks polegają głównie na typowaniu zwycięzcy. Musimy pamiętać, że czasami walka bokserska kończy się remisem, choć zazwyczaj jest to mało prawdopodobne, o czym świadczą kursy powyżej 20,00. Boks zakłady oferują nam również możliwość wytypowania sposobu zakończenia walki: przed czasem lub decyzją sędziów, a także czas trwania, np. poniżej 6 rund. Z kolei boks na żywo pozwala nam typować wyniki walki już po jej rozpoczęciu, co często pozwala wykorzystać wiedzę wynikającą z oglądania walki.

Boks typy bukmacherskie

Przed walką zawsze warto sprawdzić analizy i typy bokserskie ze strony ekspertów. Znajdziemy je na licznych forach sportowych, w programach emitowanych w telewizji oraz Internecie, a także na ligach typerów. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą dyscypliną, bukmacherzy typy boks mogą być szczególnie pomocne w budowaniu kuponów na nadchodzące walki. Także na blogu sportowym LV BET możesz sprawdzić analizy i typy na boks, a także zapowiedzi najciekawszych pojedynków budzących największe zainteresowanie w środowisku pięściarskim.

Obstawianie boksu – porady

Obstawiając zakłady bukmacherskie na boks warto pamiętać o istotnej roli dobrej analizy przed walką. Co należy sprawdzić? Przede wszystkim rekord zawodników, liczbę nokautów, a także listę ostatnich pojedynków. Boks typy bukmacherskie skupiają się właśnie na powyższych aspektach, ale biorą pod uwagę także warunki fizyczne: wzrost, wagę oraz zasięg ramion. Zazwyczaj zawodnicy wyżsi i ciężcy mają przewagę, ponieważ mogą utrzymywać dystans. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Mike Tyson nie był szczególnie wysokim pięściarzem, ale jego szybkość i agresja pozwalały mu rozbijać szyki obronne wyższych i cięższych rywali. Nawet najlepsze typy bokserskie czasami zawodzą na skutek nieuczciwych praktyk. Niestety, w świecie boksu zawodowego wciąż dochodzi do sprzedawania walk, choć oczywiście problem i tak został załagodzony w stosunku do tego, co działo się w przeszłości.

Boks na blogu sportowym LV BET

Na blogu sportowym boks LV BET możesz liczyć na ciekawe informacje oraz aktualności ze świata królewskiej dyscypliny sportów walki. Omawiamy w tym miejscu różne rodzaje boksu, zapowiadamy i analizujemy ciekawe walki, a także śledzimy wyniki oraz statystyki. W tym miejscu dowiesz się również, kiedy odbędzie się najbliższa, prestiżowa boks gala ciesząca się największym zainteresowaniem ze strony fanów. Duży nacisk kładziemy oczywiście na pojedynki naszych reprezentantów. Mamy nadzieję, że blog sport boks ułatwi Ci obstawianie opłacalnych zakładów.