Zakłady na mecze bokserskie: jak obstawiać i na co zwracać uwagę

Zakłady na mecze bokserskie: jak obstawiać i na co zwracać uwagę

Boks to jeden ze sportów walki uwielbiany przez kibiców. Jak obstawiać wyniki pojedynków? Na co zwracać uwagę podczas analizy bukmacherskiej? Poznaj podpowiedzi legalnego bukmachera i obstawiaj boks w zakładach bukmacherskich LV BET.

Do pewnego obstawiania każdej dyscypliny sportowej niezbędna jest odpowiednia analiza bukmacherska. Podstawą jest znajomość zasad sportu oraz informacji o kategoriach wagowych, najważniejszych federacjach oraz zawodnikach. Jak porównywać szanse bokserów, aby trafnie obstawiać wyniki walk?

Kategorie wagowe w boksie

W ringu spotykają się zawodnicy o podobnych warunkach fizycznych. Utworzono więc 18 klas wagowych. Warto pamiętać, że mogą one różnić się w zależności od federacji. Podstawowy podział przewiduje następujące wagi:

– słomkowa – 47,627 kg

– junior musza/lekko musza – 48,998 kg

– musza – 50,820 kg

– junior kogucia/supermusza – 52,163 kg

– kogucia – 52,524 kg

– junior piórkowa/superkogucia – 55,338 kg

– piórkowa – 57,153 kg

– junior lekka/superpiórkowa – 58,967 kg

– lekka – 61,235 kg

– junior półśrednia/lekkopółśrednia – 63,503 kg

– półśrednia – 66,678 kg

– junior średnia/superpółśrednia – 69,853 kg

– średnia (Middleweight) – 72,575 kg

– superśrednia – 76,204 kg

– półciężka – 79,379 kg

– junior ciężka/lekkociężka – 90,719 kg

– ciężka – powyżej 90,719 kg

Na całym świecie istnieje wiele federacji zrzeszających pięściarzy. Za najbardziej prestiżowe federacje bokserskie uchodzą cztery:

– WBC – World Boxing Council

– WBA – World Boxing Association

– WBO – World Boxing Organization

– IBF – International Boxing Federation

Sposoby na wygraną w boksie

Każda walka bokserska może zakończyć się na trzy sposoby:

– wygraną na punkty – walka toczy się na pełnym dystansie czasowym. O wyniku w boksie zawodowym decyduje trzech sędziów, a w boksie amatorskim pięciu. Wygrana może być jednogłośna lub niejednogłośna

– nokaut (KO) – to sytuacja, gdy zawodnik nie jest w stanie podjąć dalszej walki w ciągu 10 sekund z powodu utraty przytomności, zamroczenia lub wyczerpania

– techniczny nokaut (TKO) – czyli przerwanie walki przez sędziego na skutek znacznej przewagi jednego z bokserów lub na prośbę trenera.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na boks

Liczba rynków dostępnych w boksie jest ograniczona. Nie oferuje tak szerokich możliwości jak np. piłka nożna, jednak typerzy mogą wybierać spośród atrakcyjnych typów. Na jakie zakłady na pojedynki bokserskie możesz więc liczyć w LV BET?

Zakład na zwycięstwo

Zadaniem typera jest wskazanie pięściarza, który wygra pojedynek. Zazwyczaj są to zakłady dwutorowe, bo remisy w boksie zdarzają się niezwykle rzadko.

Zakład na sposób zakończenia walki

Statystyki pokazują, że walki bokserskie najczęściej odbywają się na pełnym dystansie. To powód, przez który najniższe kursy dostaniesz właśnie na ten sposób rozstrzygnięcia walki. Dużą popularnością cieszą się możliwości obstawienia innych sposobów zakończenia pojedynków, czyli poprzez nokaut lub nokaut techniczny.

Zakład na rundę, w której zakończy się walka

To rynek, z którego korzystają bardziej zaawansowani gracze. Możesz liczyć na wysokie kursy, ale liczyć się z dużym ryzykiem. To atrakcyjny wybór w przypadku, gdy w walce występuje zdecydowany faworyt. W niektórych sytuacjach możesz też ograniczyć się do wskazania grupy rund, w których może zakończyć się walka, np. 1-3, 4-6.

Zakład na ilość rund

To dokładne wskazanie ilości rozegranych rund lub skorzystanie z opcji mniej/więcej (under over)

Zakłady łączone

Polegają na połączeniu co najmniej dwóch innych zakładów, a więc dwóch sytuacji podczas wydarzenia, np. wskazania zwycięzcy i ilości rozegranych rund.

Jak obstawiać boks w LV BET?

Dokładna analiza bukmacherska – to podstawa typowania każdego sportu, również boksu. Przed postawieniem swoich typów postaraj się o poznanie jak najszerszych informacji o zawodnikach. Sprawdź przebieg ich wcześniejszych występów, poznaj mocne i słabe strony. Nie bez znaczenia pozostaje klasa wcześniejszych przeciwników. Wyrównany poziom rywali albo pokonanie wyżej notowanych zawodników oznacza spore możliwości i wyższe szanse w kolejnych spotkaniach. Na nic się zda wiele wygranych na koncie, ale ze znacznie słabszymi bokserami. Tacy zawodnicy mogą odpaść bardzo szybko. Wysoce możliwy jest też nokaut. Zawodnicy, którzy mają sporo porażek na koncie, ale regularnie mierzą się ze znacznie lepszymi bokserami od siebie, są w stanie zaskoczyć i przełożyć swoje doświadczenie na zwycięstwo.

Podczas typowania ważny jest też styl walki i preferencje analizowanego zawodnika. Kolejne istotne informacje dotyczą radzenia sobie z presją, ale też boksowaniu w zależności od prawo- i leworęczności. Często zdarza się, że nawet najlepsi praworęczni zawodnicy nie są w stanie pokonać zawodników walczących drugą ręką. Duży wpływ na wynik mają też kontuzje – te nabyte w trakcie walki, jak i wcześniej przebyte. Cenne informacje o aktualnej formie pięściarzy oferują dziś media społecznościowe.

Warunki fizyczne rywala, a szczególnie wzrost, waga i zasięg ramion, zmiany na stanowisku trenera, co może skutkować próbą stylu boksowania, ale też miejsce walki – te czynniki również mają znaczny wpływ na wynik rywalizacji.

Wszystkie niuanse dotyczące walki najłatwiej poznać w praktyce, czyli podczas oglądania walk. Obszerne fragmenty możesz zobaczyć w serwisie internetowym Youtube. Kilka różnych walk zawodnika pozwala sprawnym typerom na wyłapanie niuansów pozwalających na trafne obstawianie przyszłych występów boksera.

Zakłady bukmacherskie na boks w LV BET

Bokserzy dążą do zakończenia walki przed czasem, ponieważ kontrakty przewidują w takiej sytuacji dodatkowe gratyfikacje finansowe. Ty również możesz powalczyć o wygraną! Postaw swoje szczęśliwe kupony w zakładach bukmacherskich LV BET. W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej znajdziesz ciekawe rynki i atrakcyjne kursy bukmacherskie. Możesz też skorzystać z promocji. Szczególnie polecamy bonusy powitalne, które cieszą się większą popularnością z uwagi na wysokość oferowanych środków czy też zakład bez ryzyka.

Wystarczy kilka kliknięć, a obstawisz swoich faworytów. Dzięki analizie bukmacherskiej zminimalizujesz ryzyko i postawisz tylko pewne kupony, które przyniosą Ci wysoką wygraną. Najlepsze zakłady otrzymasz z okazji najważniejszych walk, ale też mniejszej rangi wydarzeń sportowych. Swoje typy postawisz jeszcze przed rozpoczęciem walki, ale też w ofercie zakładów live. Przekonaj się, że obstawianie boksu może być świetną przygodą!