Najlepsi zawodnicy KSW. Kobiety w KSW

Najlepsi zawodnicy KSW. Kobiety w KSW

Zacznijmy od kobiet. Dwie z nich są nie tylko znanymi wojowniczkami, ale też medialnymi twarzami. Niejeden mężczyzna bałby się spotkać je w ciemnej uliczce. O kim mowa?

Karolina Kowalkiewicz i Joanna Jędrzejczak — to zdecydowanie dwie najlepsze zawodniczki polskiego KSW. Ta pierwsza była mistrzynią w wadze słomkowej w latach 2013-2015. Kowalkiewicz spotkała się na ringu z Jędrzejczak, jednak nie miała z nią szans. Nic dziwnego, bo na koncie tej drugiej znajdują się najważniejsze odznaczenia. Trzykrotna zawodowa mistrzyni świata, dwukrotna mistrzyni Europy, czterokrotna amatorska mistrzyni świata, trzykrotna mistrzyni Europy i pięciokrotna mistrzyni Polski w boksie tajskim, wicemistrzyni Polskim w amatorskim boksie. Jest też członkinią światowej organizacji MMA, Ultimate Fighting Championship. W latach 2015-2017 była mistrzynią w wadze słomkowej.

Polscy zawodnicy KSW

Niewątpliwym ewenementem w polskim świecie KSW jest Marcin Różalski. Przyciąga już swoim wyglądem. Jest też świetnym zawodnikiem. Z dużym powodzeniem zajmował się kick-boxingiem, muay thai oraz MMA. Zdobył tytuł międzynarodowego mistrza KSW wagi ciężkiej w 2017 r. Zajęło mu to 16 sek. W tym czasie znokautował Fernando Rodriguesa Jr.c. Pas podczas gali co prawda odebrał, ale od razu zapowiedział, że się go zrzeknie. Powód? Nie kręcą go pasy. Zrobił to. Różala na ringu już nie zobaczymy, bo w tym roku oficjalnie zakończył sportową karierę.

Na ringu nie zobaczymy też innego zawodnika Mameda Khalidova. Przez lata twarzą i najważniejszym zawodnikiem KSW. Swoją karierę sportową rozpoczął w 2004 r., a już trzy lata później związał się z KSW. W 2009 r. został pierwszym w historii międzynarodowym mistrzem świata KSW. Na swoim koncie ma wiele zwycięstw. Najważniejsze to mistrz KSW w wadze półciężkiej z 2009 r. oraz w wadze średniej z 2015. Często typowany był jako wygrany nawet nie znając jego przeciwnika.

W KSW zasłynął również Mariusz Pudzianowski. Po zakończeniu kariery strongmana wybrał właśnie sporty walki. Ze względu na jego popularność wśród Polaków o każdym spotkaniu było niezwykle głośno. Samo wydarzenie przyciągało wielu widzów, którzy na co dzień nie interesowali się KSW. Raz na wozie, raz pod wozem – tak można opisać jego przeszło 10-letnią karierę na ringu. Ostatni raz Pudzian wystąpił rok temu. W czerwcu 2018 przegrał walkę w eliminacjach do walki o mistrzostwo wagi ciężkiej KSW. Czy wróci jeszcze na ring? Zobaczymy.

KSW waga ciężka zawodnicy

Philip De Fries. Od 2018 r. mistrz KSW w wadze ciężkiej. W kwietniu tego roku zadebiutował i to od razu w najlepszym stylu. Pierwszy pojedynek stoczył z Michałem Andryszakiem już w pierwszej rundzie. Pół roku później Anglik obronił pas w walce z Karolem Bedorfem. Zwyciężył też w ostatniej walce. O mistrzostwo walczył tym razem z Tomaszem Narkunem. Pojedynek był zacięty. Odbyło się 5 rund, a Philip De Fries wygrał na punkty. Czy kolejnym razem znów mu się uda? Czekamy z niecierpliwością na takie spotkanie. Ostatni pojedynek i międzynarodowe mistrzostwo KSW de Fries stoczył w kwietniu 2018 r, Jego przeciwnikiem był Polak Michał Andryszak. Pokonał go już w czwartej minucie pierwszej rundy. Czy Andryszak wystąpi również w Londynie? Nie wiadomo. Po majowej przegranej z Luisem Henrique (a drugie z kolei) trudno będzie typować go na faworyta jakiegokolwiek spotkania.

Po jednorazowym epizodzie w wadze ciężkiej wspominany Tomasz Narkun na razie wraca do swojej klasy. Być może w przyszłości po raz kolejny będzie chciał zmierzyć się z de Friesem, ale nie teraz. Ten 30-latek o wdzięcznej ksywie Żyrafa bowiem z sukcesami występował do tej pory wyłącznie w wadze półciężkiej. Od 2015 r. jest w niej mistrzem KSW. Na najbliższej 50. gali KSW w znów będzie w niej występował. Możliwe, że za jakiś czas znów jednak spróbuje swoich sił w wyższej klasie. Obserwuj nasz portal, a na bieżąco będziesz miał dostęp do wszystkich aktualnych informacji.

W historii KSW oprócz Philipa de Fries było jeszcze trzech mistrzów wagi ciężkiej. Byli nimi wspominany wcześniej Marcin Różalski oraz Brazylijczyk Fernando Rodrigues Jr. Pierwszy taki tytuł wywalczył Karol Bedorf w 2013 r. i bronił go przez kolejne 3 lata. Nadal jest on czynnym zawodnikiem KSW. Ostatnią walkę stoczył w maju tego roku podczas 49. Gali KSW. Został pokonany przez Damiana Grabowskiego. Polish Pitbull to nowa nadzieja na rynku. Pierwsza walka tego zawodnika w KSW i od razu wygrana. Grabowskiemu nie można odmówić ani umiejętności, ani doświadczenia na ringu. Z chęcią zobaczylibyśmy jego również podczas następnej gali. Czy tak się stanie?

Zakłady bukmacherskie na KSW

Przed rozpoczęciem kolejnej gali KSW sprawdź ofertę Zakładów bukmacherskich LV BET. Postaw na swojego faworyta i zgarnij wygraną! Regularnie zaglądaj na nasz portal, a nie przegapisz żadnej ważnej informacji na ten temat!