Floyd Mayweather vs Logan Paul – czy ta walka może nas zaskoczyć?

Floyd Mayweather vs Logan Paul – czy ta walka może nas zaskoczyć?

Dla wielu fanów profesjonalnego boksu ta walka to prawdziwy szok. Legendarny i niepokonany Floyd Mayweather postanowił przerwać sportową emeryturę, aby stoczyć walkę przeciwko słynnemu youtuberowi. Logan Paul ma za sobą jedną walkę, którą dodatkowo przegrał. Teraz otrzymał szansę, o jakiej mogło jedynie pomarzyć wielu doświadczonych pięściarzy. Możemy jedynie przypuszczać, jak astronomiczne kwoty stoją za tym pojedynkiem. Wydaje się, że wynik tej walki jest znany już teraz. Czy może wydarzyć się coś, co zaskoczy fanów na całym świecie? Walka Floyd Mayweather – Logan Paul odbędzie się już 6 czerwca w Miami. 

Najważniejsze informacje o walce Floyd Mayweather vs Logan Paul

Wielu kibiców oraz ekspertów ze środowiska bokserskiego ma bardzo negatywne opinie na temat tej walki. Wielki Floyd Mayweather to legenda boksu. Przez lata był uważany za najlepszego pięściarza na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Stoczył 50 walk nie odnosząc ani jednej porażki. Aż 27 pojedynków kończył przed czasem. W trakcie swojej kariery zdobywał praktycznie wszystkie pasy mistrzowskie najważniejszych organizacji na świecie. Tymczasem, jego rywalem będzie, co tu dużo mówić, amator, który na dzień dzisiejszy legitymuje się rekordem 0-1.

Jak do tego doszło? Wyjaśnieniem są oczywiście pieniądze. Logan Paul to 27-letni youtuber, który może się pochwalić gronem blisko 23 milionów obserwujących. Dochody z jego odsłon można liczyć w setkach milionów dolarów. Zestawiając go z Mayweatherem, organizator ma prawo liczyć na ustanowienie nowego rekordu PPV. Szczególnie, że całe środowisko sportowe będzie chciało zobaczyć, jak utytułowana legenda udziela bolesnej lekcji młodemu youtuberowi.

W tym miejscu warto jednak wspomnieć o tym, że brat Logana, Jake Paul, również zajął się sportami walki, tyle tylko, że idzie mu to dużo lepiej. Po pokonaniu Ali Esona Giba i Nate’a Robinsona, Jake Paul dostał szansę stoczenia pojedynku z byłym zawodnikiem UFC, Benem Askrenem. Pojedynek toczył się na zasadach boksu. Większość kibiców była zgodna – Paul nie powinien mieć większych szans z tak utytułowanym fighterem. Tymczasem, już w pierwszej rundzie Askren został znokautowany. Nie ulega wątpliwości, że na dzień dzisiejszy to właśnie Jake Paul wydaje się lepszym kandydatem do walki z Mayweatherem. Tyle tylko, że posiada od brata znacznie mniejsze zasięgi.

Typy i analizy bukmacherskie przed walką Mayweather – Paul

Pojedynek Mayweathera z Paulem odbędzie się na zasadach boksu. Będzie to starcie pokazowe na dystansie ośmiu rund po trzy minuty. Mogłoby się wydawać, że temat typów i analiz moglibyśmy spokojnie pominąć. Bo czy ktokolwiek zakłada, że Logan Paul jest w stanie pokonać niezwyciężonego Moneya? Jak się jednak okazuje, amerykański gwiazdor ma po swojej stronie pewne atuty, które z pewnością mógłby wykorzystać, gdyby dysponował większym doświadczeniem oraz umiejętnościami.

Logan Paul jest wyższy od Mayweathera o blisko 15 cm. Ponadto, będzie posiadał sporą przewagę kilogramów. Jest również dużo młodszy. 44-letni Mayweather kilka lat temu zdecydował się na zakończenie sportowej kariery. W swojej 50 walce pokonał legendę MMA, Conora McGregora. Wówczas wydawało się, że nie ma szans, aby Money ponownie pojawił się w ringu. Sam pięściarz twierdził, że rekord 50-0 jest magiczny i szkoda go zmieniać.

Mayweather przez wielu jest uważany jednym z najwybitniejszych pięściarzy wszechczasów. Wygrywał walki przeciwko takim tuzom, jak: Andre Berto, Manny Pacquiao, Marcos Maidana, Saul Alvarez, Miguel Cotto, Oscar de la Hoya czy Robert Guerrero. W tej sytuacji, typy na walkę Floyd Mayweather – Logan Paul są jednoznaczne, amerykański pięściarz nie powinien mieć problemu z zawodnikiem, który stoczył do tej pory jedną walkę z innym amatorem i odniósł porażkę. Pamiętajmy jednak, że jest to starcie pokazowe. Jeśli zatem ktoś liczy na to, że Money znokautuje swojego rywala w pierwszej rundzie, może się srogo rozczarować.

Zakłady bukmacherskie na walkę Floyd Mayweather vs Logan Paul na LV BET

Zakłady na walkę Floyd Mayweather – Logan Paul będzie można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Na chwilę obecną kursy wskazują na Mayweathera, a obstawianie amerykańskiego pięściarza w pojedynczym zakładzie mija się z celem, ponieważ kurs jest mniejszy od wysokości podatku od stawki. Ciężko sobie wyobrazić sytuację, w której legendarny pięściarz przegrałby z amatorem. Niektórzy powołują się na walkę młodszego brata Logana z Benem Askrenem. Tam sytuacja była jednak nieco inna. Askren był wielkim zawodnikiem MMA, ale w stójce nigdy nie wyróżniał się szczególnymi umiejętnościami. Co więcej, do walki przystępował w bardzo przeciętnej dyspozycji fizycznej.

Tutaj będziemy świadkami pojedynku pięściarskiego, w którym Mayweather będzie mógł w pełni zademonstrować swoje atuty. Obstawiając zakłady bukmacherskie na walkę Floyd Mayweather – Logan Paul warto jednak mieć na uwadze to, że jest to jedynie starcie pokazowe, a co za tym idzie, jego przebieg może być dla wielu osób zaskakujący. Szybki nokaut wydaje się mało prawdopodobny. Sam Mayweather prawdopodobnie pofolguje swojemu młodszemu rywalowi i prędzej będzie dążył do pewnego wypunktowania rywala. Już 6 czerwca na stadionie Hard Rock Stadium w Miami poznamy odpowiedzi na pytania, które nurtują środowisko sportowe od wielu tygodni.