Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Belgia

Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Belgia

Belgia, Włochy, Estonia i Niemcy będą współgospodarzami zbliżającej się edycji CEV EuroVolley Women. To właśnie w nich walczyć będą 24 najlepsze drużyny kontynentu. Jak poradzą sobie Belgijki na własnym terenie? Czy reprezentacja Polski wygra grupowe spotkania? Poznaj najważniejsze informacje o reprezentacji tego kraju i postaw swoje typy na mecz Polska – Belgia w zakładach bukmacherskich LV BET.

ME siatkarek: najważniejsze informacje o meczu Polska – Belgia

22 sierpnia 2023 r. o godz. 20.00 rozpocznie się mecz Belgia – Polska. Biało-czerwone zagrają z rywalkami na ich terenie, a dokładniej w Top Sport Hall Gent w Gandawie w Belgii. W tym miejscu Polki rozegrają wszystkie mecze w fazie grupowej mistrzostw – a więc również z Węgrami, Serbią, Ukrainą i Słowenią. Aby oglądać na żywo ich walkę o awans nie musisz jednak wyjeżdżać. Polscy kibice będą mogli na bieżąco śledzić rozgrywki z udziałem naszej reprezentacji, ale też zmagania pozostałych drużyn. Transmisje będą udostępnione w telewizji, na kanałach Polsatu. Streaming online zaś będzie dostępny na Polsat Box Go. Oglądaj transmisję i skorzystaj zakładów live w LV BET!

Belgia była już gospodarzem ostatniego etapu mistrzostw Europy kobiet. Było to jednak w 1987 r. Współorganizowała także turniej w 2007 r. wraz z Luksemburgiem, a w 2015 r. z Holandią. W Belgii odbędą się rozgrywki jednej z czterech grup fazy wstępnej, mecze 1/8 i 1/4 finału, ale też półfinały i mecze o medale. Eksperci podkreślają, że organizacja turnieju podnosi rangę siatkówki w Belgii i sprawia, że żeńska reprezentacja tego kraju, zwana „Żółtymi Tygrysami”, jest jedną z najważniejszych w Europie. Dużym atutem w tegorocznych zmaganiach ME będzie gra na własnym boisku. To może przybliżyć Belgijki do zwycięstwa.

Najważniejsze informacje o reprezentacji Belgii

Na chwilę przed rozpoczęciem rozgrywek w ramach Mistrzostw Europy siatkarek zmieniony został trener belgijskiej reprezentacji. W grudniu 2021 r. wybuchł skandal w kobiecej siatkówce – selekcjoner reprezentacji Gert Vande Broek został oskarżony o znęcanie się nad swoimi zawodniczkami. Dopiero w czerwcu tego roku podjęto decyzję o jego zawieszeniu na rok. Na nic zdały się prośby obecnej grupy siatkarek, które stoją murem za szkoleniowcem i prosiły o możliwość poprowadzenie ich podczas zbliżających się ME. Nowym selekcjonerem Żółtych Tygrysów został Kris Vansnick, który był asystentem trenera Żółtych Tygrysów od 2006 r.

Największym sukcesem reprezentantek Belgii w siatkówce jest wywalczenie 3. miejsca na Mistrzostwach Europy w turnieju w 2013 r. Drużyna ta 2 razy wzięła udział w Mistrzostwach Świata w 1956 r. i 1978 r. Zajęły odpowiednio 13. i 22. miejsce.

Osiągnięcia siatkarek z Belgii:

– Mistrzostwa Europy: 3. miejsce – 2013 r.

– Liga Europejska: 2. miejsce – 2013 r.

Kto tworzy obecną drużynę? W składzie zobaczymy takie zawodniczki jak: Pauline Martin, Anke Waelkens, Charlotte Krenicky, Marlies Janssens, Jutta Van de Vyver,

Britt Rampelberg, Silke Van Avermaet, Elise Van Sas, Manon Stragier, Anna Koulberg, Britt Herbots, Nathalie Lemmens, Celine Van Gestel, Nel Demeyer.

W ramach przygotowań do ME Żółte Tygrysy pojechały na trzydniowy obóz treningowy w Sofii. Tam trenowały z bułgarską drużyną. W pierwszym meczu Belgijki pewnie wygrały 3:1.

Na boisko wyszły: Van Sas, Herbots, Lemmens, Van Gestel, Martin, Krenicky, Janssens, Van de Vyver, Van Avermaet, Stragier, libero: Rampelberg i Demeyer.

(Największe sukcesy, skład, wcześniejsze mecze z polkami)

Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Belgia. Kto ma szansę na zwycięstwo?

Siatkarki z Belgii zajmują obecnie 13. miejsce w rankingu FIVB. Reprezentacja Polski zaś są w tym zestawieniu jest 7. To znaczna różnica, która udowadnia znacznie większe możliwości Biało-czerwonych na wygraną z Belgijkami.

Trener Stefano Lavarini ogłosił szeroki skład reprezentantek Polski w 2023 r. Te zawodniczki mają szansę na grę podczas Mistrzostw Europy. Dokładne składy wyjściowe podawane będą przed kolejnymi spotkaniami.

Szeroki skład kadry reprezentacji Polski kobiet 2023:

Rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz

Atakujące: Monika Gałkowska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Julita Piasecka, Olivia Różanski, Weronika Szlagowska, Zuzanna Górecka

Libero: Izabela Lemańczyk, Justyna Łysiak, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Kamila Witkowska

Typy i zakłady na Mistrzostwa Europy siatkarek i mecz Polska – Belgia w LV BET

Biało-czerwone zmierzą się z Belgijkami pod koniec sierpnia, a jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania będziesz mógł postawić swoje kupony bukmacherskie na ten mecz! W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej LV BET znajdziesz szeroki wybór rynków na wszystkie mecze, które odbędą się w ramach Mistrzostw Europy. Skorzystaj też z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja wygrana może być znacznie wyższa.

Już dziś w LV BET możesz wskazać, kto wygra w zbliżającym się czempionacie Europy siatkarek. Analitycy bukmachera wśród faworytek wymieniają reprezentacje Włoch (kurs 2.37),

Serbii (kurs 2.85), Turcji (kurs 3.8) oraz Polski (kurs 4.75). Typując, że mistrzostwo trafi do siatkarek z Belgii, Twój kupon będzie miał kurs 49.

Obstawianie meczu Polska – Belgia w LV BET

Podobnie jak w przypadku innych sportów, tak i w siatkówce, podstawą trafnego typowania jest analiza bukmacherska. Odpowiednie przygotowanie pozwoli Ci zminimalizować ponoszone ryzyko. Na co zwrócić uwagę? Jeszcze przed typowaniem poznaj ofertę zakładów bukmacherskich, sprawdź, jakie są możliwości i wybór. Warto sięgnąć po bonusy i pierwsze kupony postawić bez angażowania własnej gotówki. Korzystaj z atrakcyjnych kursów i szukaj underdogów. Pamiętaj, aby o Twoich typach nie decydowały emocje, a faktyczne możliwości zawodniczek. Stawiaj więc na Biało-czerwone wyłącznie, gdy będziesz pewny ich wygranej, a nie dlatego, że masz taką nadzieję. Poznaj turniej, drużyny i siatkarki. Sprawdź też ich cele i nastawienie. Przeanalizuj jak najwięcej dostępnych informacji i postaw swoje typy bukmacherskie na mecz Polska – Belgia w LV BET.