Co warto wiedzieć o Mistrzostwach Europy w siatkówce?

Co warto wiedzieć o Mistrzostwach Europy w siatkówce?

Już we wrześniu rozpocznie się CEV EuroVolley Men 2021. Część meczów odbędzie się w Polsce. To dodatkowo wpłynie na zainteresowanie kibiców piłki siatkowej. Takiej okazji nie może zabraknąć również w zakładach bukmacherskich LV BET! W serwisie internetowego bukmachera znajdziesz też ciekawą ofertę typowania Mistrzostw Europy w siatkówce. A oto najważniejsze informacje, dzięki którym postawisz swój kupon bukmacherski na to wydarzenie.

ME w siatkówkę odbędą się w 4 państwach – gospodarzach: Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii, a mecze rozegrane będą aż w sześciu miastach: Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Ostrawie, Tampere i Tallinnie. Najwięcej z nich odbędzie się w naszym kraju. W sumie będzie ich 25. Będą to nie tylko spotkania grupowe, ale przede wszystkim wielki finał. Czy wezmą w nim udział Polacy? Przed nami dwa i pół tygodnia zaciętej rywalizacji najlepszych drużyn siatkarskich w Europie.

Historia Mistrzostw Europy w siatkówce

Po raz pierwszy drużyny siatkarskie Starego Kontynentu rywalizowały ze sobą w 1948 r. we Włoszech. Od tej pory co dwa lata reprezentacje krajów walczą o mistrzowski tytuł. Najwięcej razy udało się to zawodnikom Związku Radzieckiego. Polacy zaś występowali na 26 turniejach. Po mistrzostwo sięgnęli tylko raz; poza tym na koncie mają pięć srebrnych medali (lata 1975-1983) i trzy brązowe (1967 r., 2011 r., 2019 r.) W tym roku Biało-czerwoni mają duże szanse na powtórzenie sukcesu z 2009 r. Możliwości są, bo dziś Polacy są zdecydowanie jedną z najlepszych drużyn nie tylko Europy, ale i świata.

Terminarz Mistrzostw Europy w siatkówce 2021

Tegoroczne rozgrywki EuroVolley rozpoczną się 1 września. Przewidziano dwa mecze otwarcia, które rozegrane zostaną w fińskim Tampere. W pierwszym udział wezmą gospodarze i Macedonia Północna, a w drugim Estonia i Łotwa. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 19.

Polska reprezentacja wyjdzie na boisko dzień później. O godz. 20.30 podejmie Portugalię. Będzie to pierwszy grupowy przeciwnik Biało-czerwonych.

Mecze fazy grupowej rozegrane będą w czterech państwach, ale 1/8 i ¼ finału już tylko w dwóch miastach (w Gdańsku i w Ostrawie). Półfinały i finał zaś będzie można oglądać na żywo w katowickim Spodku.

Terminarz meczów grupowych Polaków:

 • 2 września 20:30 Polska – Portugalia
 • 4 września 20:30 Serbia – Polska
 • 5 września 20:30 Grecja – Polska
 • 6 września 20:30 Polska – Belgia
 • 8 września 20:30 Polska – Ukraina

Terminarz fazy finałowej:

 • 11 września – 13 września – mecze 1/8 finału
 • 14 i 15 września – mecze ¼ finału
 • 18 września – półfinały
 • 19 września – mecz o 3. miejsce i finał

Podział na grupy

Do rozgrywek Mistrzostw Europy w siatkówce przystąpią w sumie 24 drużyny z kontynentu. Zmagania rozpoczną podzielone na cztery grupy, które wyłonione zostały w losowaniu:

 • grupa A: Polska, Belgia, Serbia, Ukraina, Grecja, Portugalia
 • grupa B: Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra
 • grupa C: Finlandia, Rosja, Holandia, Turcja, Hiszpania, Macedonia Północna
 • grupa D: Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja, Chorwacja

Analizy i typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w siatkówce

Rozgrywki europejskie są nie lada gratką dla typerów i wielbicieli polskiej piłki siatkowej. Niektórzy żartują nawet, że w tej dyscyplinie nie trzeba znać się na siatkówce ani na uczestnikach rozgrywek, a jedynie stawiać na reprezentację Polski. Jak pokazały Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w sporcie nie ma nic pewnego. Podopieczni Vitala Heynena ponieśli porażkę. Teraz czas na rehabilitację i sięgnięcie (po raz drugi w historii) po tytuł mistrza Europy.

Ale obstawianie siatkówki nie jest aż tak łatwe. Świadome i pewne typowanie wymaga bowiem odpowiedniej i dokładnej analizy – drużyn, zawodników i ich historycznych wyników. Posiadając taką wiedzę bez problemu postawisz swoje typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w siatkówce.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w siatkówce w LV BET

Mistrzostwa Europy siatkówka to impreza, którą warto obstawiać w zakładach bukmacherskich. Legalny bukmacher LV BET w swoim serwisie udostępni szeroki wybór rynków na to wydarzenie. Będziesz mógł obstawić zwycięzcę całego turnieju, ale też poszczególnych meczów czy nawet setów. Bardziej doświadczeni typerzy zaś będą mogli wytypować na swoim kuponie bukmacherskim na ME m.in. liczbę zdobytych punktów, liczbę punktów w secie czy nawet dokładny wynik spotkania. Piłka siatkowa stwarza wiele możliwości obstawiania, z których warto skorzystać.