Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Ukraina

Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Ukraina

Działania wojenne na Ukrainie wciąż trwają, a sportowcy walczą w najważniejszych turniejach. Przed siatkarkami wyzwanie podczas Mistrzostw Europy! W pierwszej kolejce, a więc w fazie grupowej, zaplanowany jest mecz Polska-Ukraina. Jaki może być jego wynik? Poznaj najważniejsze informacje o drużynach i postaw swoje typy bukmacherskie na siatkówkę i występy polskich siatkarek w LV BET.

ME siatkarek: najważniejsze informacje o meczu Polska – Ukraina

Spotkanie Polska – Ukraina w ramach Mistrzostw Europy siatkarek zaplanowane jest dnia 24 sierpnia 2023 r. Początek meczu o godz. 17.00. Starcie to, podobnie jak inne mecze grupy A, odbędzie się w Top Sport Hall Gent w Gandawie w Belgii.

Transmisje turniejowych spotkań zapewni Polsat. To właśnie na jego kanałach będzie można oglądać mecze z udziałem Polek, ale też innych reprezentacji europejskich krajów. Na Polsat Box Go zaś można będzie skorzystać z transmisji online.

Najważniejsze informacje o reprezentacji Ukrainy

Reprezentacja Ukrainy w piłce siatkowej kobiet to narodowa drużyna tego kraju, która podlega Ukraińskiej Federacji Siatkarskiej (ФBУ).

Jej największe osiągnięcia to:

– Mistrzostwa Europy: brąz 1993 r.

– Liga Europejska: złoto 2017 r., 2023 r.

Ze świetnej strony Ukrainki pokazały się podczas zakończonych właśnie rozgrywek Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu finałowym zmierzyły się ze Szwecją. Wygrały w zaledwie 81 minut. W kolejnym spotkaniu szło im równie dobrze. Na tyle, że sięgnęły po złoto wygrywając dwumecz 3:0. Na parkiecie świetnie spisywała się znana z TAURON Ligi Anastasia Kraiduba. To na jej barkach spoczywał ciężar zdobywania punktów.

Skład Ukrainy w meczach Ligi Europejskiej:

Ukraina: Oleksandra Nilenko, Swietłana Dorsman, Szarhordoska, Anastasia Majewska, Julia Dymar, Anastasija Kraiduba, Krystyna Niemcewa (libero), Wiktoria Danczak

Podobnego składu można spodziewać się w najbliższej edycji ME. Na występ szanse ma też Diana Karpec, Irina Truszkin, Anna Stepaniuk, Nadia Kodola, Olesia Rychliuk, Ałła Politańska, Karyna Denisowa, Julija Gerasimowa, Anastasija Karasowa, Oleksandra Peretiatko, Daria Welikokon, Wiktorija Nikołajczuk

Siatkarki z Polski i Ukrainy nie raz spotykały się na boisku, w tym w poprzednich edycjach Mistrzostw Europy. W sierpniu 2019 r. zmierzyły się w 3. kolejce fazy grupowej. Spotkanie rozpoczęło się – jak określili eksperci – sensacyjnie. Zawodniczki ze wschodu rozstrzygnęły seta na swoją korzyść, co było nie małym zaskoczeniem. Był to jednak tylko wypadek przy pracy biało-czerwonych. Mecz Polska – Ukraina 3:1 – takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. W 2021 r. zaś spotkały się na półmetku rozgrywek w grupie mistrzostw Europy. Biało-czerwone po raz kolejny wygrały z wynikiem 3:1 i również rozpoczęły od przegranego seta. Czy i w 2023 r. powtórzy się historia?

Mistrzostwa Europy siatkarek. Mecz Polska – Ukraina. Kto ma szansę na zwycięstwo?

Ukrainki zajmują obecnie 20. miejsce w rankingu FIVB. Polki są siódme. To duża różnica nie tylko w wyliczeniach, ale przede wszystkim – w możliwościach obu drużyn. Biało-czerwone są zdecydowanymi faworytkami tego spotkania!

Polski trener Stefano Lavarini już dawno ogłosił szeroki skład, jaki liczy reprezentacja Polski siatkarek w 2023 r. To właśnie z tego składu wybrane będą zawodniczki, które powalczą na Mistrzostwach Europy. Na decyzję, które zawodniczki wyjdą na boisko w meczu Polska – Ukraina, trzeba jeszcze poczekać. Sprawdź, z jakich polskich siatkarek będzie wybierał selekcjoner w obronie, a kto może zająć się atakiem. Informacje te pozwolą Ci na określenie możliwości zawodniczek i obstawienia wyniku, jaki osiągnie reprezentacja Polski.

Szeroki skład kadry reprezentacji Polski kobiet 2023:

Rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz

Atakujące: Monika Gałkowska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Julita Piasecka, Olivia Różanski, Weronika Szlagowska, Zuzanna Górecka

Libero: Izabela Lemańczyk, Justyna Łysiak, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Kamila Witkowska

Typy i zakłady na Mistrzostwa Europy siatkarek i mecz Polska – Ukraina w LV BET

Dokładny wynik, czyli zakład na rezultat w setach, suma punktów, suma setów, czy też under / over, handicap setowy, zwycięzca poszczególnych setów – to najpopularniejsze rynki bukmacherskie na siatkówkę w zakładach bukmacherskich LV BET. Dokładne możliwości poznasz w dwóch miejscach: w serwisie internetowym dostępnym w przeglądarce internetowej lub w aplikacji mobilnej, którą ściągniesz na swoje urządzenie. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swoje typy, wykorzystując atrakcyjne kursy, ale też promocje i bonusy. Najważniejsze informacje o planowanych spotkaniach znajdziesz zaś na blogu sportowym LV BET. Zaglądaj tam regularnie, a nie ominie Cię żadne ważne wydarzenie, które przyniesie Ci wygraną w zakładach bukmacherskich.

Obstawianie meczu Polska – Ukraina w LV BET

Siatkówka to specyficzna dyscyplina sportu. Najważniejsze rozgrywki organizowane są na poziomie reprezentacji krajów. To właśnie w nich udział wezmą europejskie drużyny podczas zbliżających się mistrzostw. Ranga turnieju sprawia, że możesz być pewny determinacji i wysokiego poziomu zawodniczek. Warto sprawdzić wcześniejsze występy zawodniczek. Ilość spotkań, które muszą rozegrać, jest duża. Zmęczenie ma duży wpływ na utrzymanie najwyższej formy przez cały sezon. Ważne informacje o aktualnych możliwościach siatkarek możesz znaleźć też w mediach społecznościowych. Poznaj typy innych graczy oraz wskazania ekspertów.

Już dziś możesz rozpocząć obstawianie siatkówki i Mistrzostw Europy w LV BET. Obecnie możesz wskazać faworytki czempionatu. Analitycy bukmachera LV BET wskazują na 4 najmocniejsze drużyny: Włochy (kurs 2.37), Serbia (kurs 2.85), Turcja (kurs 3.8), Polska (kurs 4.75). Obstawiając zwycięstwo Ukrainy otrzymasz kurs wynoszący 87. A to oznacza, że przeciwniczki naszych siatkarek z fazy grupowej nie mają zbyt dużych szans na wygraną. Mecz Polska – Ukraina, ale też inne spotkania zaplanowane w Belgii, będziesz mógł obstawiać w LV BET już wkrótce!