Liga Narodów 2023: Z kim zagrają polskie siatkarki?

Liga Narodów 2023: Z kim zagrają polskie siatkarki?

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła szczegółowy terminarz rozgrywek Ligi Narodów siatkarek 2023. Wiadomo już, z kim zagrają polskie siatkarki.  Poznaj daty i godziny meczów reprezentacji Polskich oraz najważniejsze informacje o ich możliwościach, a następnie obstawiaj Ligę Narodów w LV BET.

Liga Narodów siatkarek- podsumowanie dotychczasowych rozgrywek

Siatkarska Liga Narodów, znana jest również jako VNL, wraca do gry! W turnieju organizowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB)biorą udział najlepsze drużyny narodowe z całego świata. W obecnym sezonie będą to:

– Brazylia

– Bułgaria

– Chiny

– Chorwacja

– Dominikana

– Holandia

– Japonia

– Kanada

– Korea Południowa

– Niemcy

– Polska

– Serbia

– Tajlandia

– Turcja

– USA

– Włochy.

Drużyny będą rywalizowały ze sobą w systemie turniejowym, a najlepsza drużyna ostatniego meczu zostanie zwycięzcą VNL. W ubiegłym roku po trofeum sięgnęły siatkarki z Francji. Reprezentacja Polski zaś zaliczyła swój najgorszy występ w historii tych zawodów.

Najbliższe mecze Ligi Narodów – z kim zagrają polskie siatkarki?

Polska reprezentacja kobiet w siatkówce swoją rywalizację w Lidze Narodów 2023 rozpocznie 30 maja 2023 r. Pierwszy mecz na parkiecie stoczą z drużyną prowadzoną przez trenera Stefano Lavariniego, czyli Kanadą. W kolejnych meczach siatkarki zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Tajlandii oraz Serbii.

Po tych meczach Biało-czerwone udadzą się do Hongkongu. Tam na Biało-czerwone czekać będą kolejne rywalki: siatkarki z Dominikany, Turcji, Holandii oraz Chin. Trzecim turniejem będzie impreza w koreańskim mieście Suwon.

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarek zaplanowany jest w amerykańskim Arlington. Ma odbyć się w dniach 12–16 lipca 2023 r. Gwarantowany udział w nim ma reprezentacja gospodarzy, do której dołączy siedem najlepszych drużyn fazy zasadniczej.

Terminarz reprezentacji Polski siatkarek w VNL 2023:

 1. tydzień Antalya (Turcja)

30 maja 2023 r.: Polska – Kanada (godz. 19.00)
1 lipca 2023 r.: Polska – Włochy (godz. 16.00)
2 lipca 2023 r.: Polska – Tajlandia (godz. 13.00)
3 lipca 2023 r.: Polska – Serbia (godz. 13.00)

 1. tydzień Hongkong (Chiny)

13 lipca 2023 r.: Dominikana – Polska (godz. 11.00)
15 lipca 2023 r.: Polska – Turcja (godz. 11.00)
16 lipca 2023 r.: Polska – Holandia (godz. 11.00)
17 lipca 2023 r.: Polska – Chiny (godz. 14.30)

 1. tydzień Suwon (Korea)

28 lipca 2023 r.: USA – Polska (godz. 8.30)

29 lipca 2023 r.: Polska – Niemcy (godz. 5.00)

30 lipca 2023 r.: Bułgaria – Polska (godz. 5.00)

2 sierpnia 2023 r.: Polska – Korea (godz. 7.00)

Szanse polskich siatkarek na wygraną

Wydaje się, że polskie siatkarki w obecnym sezonie Ligi Narodów nie mają nic do stracenia, ale za to wiele do udowodnienia. Ostatnia edycja tego turnieju była dla Biało-czerwonych nieudana.

Podopieczne Stefano Lavariniego wygraly zaledwie cztery z dwunastu rozegranych meczów. Przegrały z Kanadą, Koreą Południową, Niemcami oraz Tajlandią. Po siedmiu kolejkach miały szansę na awans do turnieju finałowego, jednak w spotkaniach Dominikaną, Belgią i Bułgarią zdobyły zaledwie dwa punkty. Ostatecznie zmagania zakończyły na trzynastym miejscu i najsłabszym występie w historii Ligi Narodów. Teraz na pewno będą chciały pokazać się z lepszej strony!

Wydaje się, że w obecnym sezonie polska drużyna będzie miała nieco łatwiejsze zadanie. Ominą je konfrontacje z Brazylijkami i Japonkami, z którymi Biało-Czerwone przegrały przed rokiem 0:3 oraz starcie z Chorwatkami.

Faworytki Ligi Narodów siatkarek

Szanse na zwycięstwo w dużych turniejach siatkarskich często pokrywają się z pozycją drużyny w rankingu tworzonym przez FIVB. Tak było w 2022 r., gdy na podium Ligi Narodów stanęły reprezentantki Włoch, Brazylii i Serbii. Czy drużyny te obronią posiadane tytuły? Przekonamy się już wkrótce!

FIVB Women’s Volleyball World Ranking 2023:

 1. Serbia – 392 pkt.
 2. Włochy – 391 pkt.
 3. Brazylia – 380 pkt.
 4. Stany Zjednoczone – 353 pkt.
 5. Chiny – 338 pkt.
 6. Japonia – 315 pkt.
 7. Turcja – 299 pkt.
 8. Rosja – 277 pkt.
 9. Dominikana – 261 pkt.
 10. Polska – 251 pkt.

Zakłady bukmacherskie na Ligę Narodów siatkarek w LV BET

Już 30 maja polskie siatkarki rozpoczną zmagania w piątej edycji Ligi Narodów. To towarzyska, ale bardzo prestiżowa impreza, która będzie sprawdzianem przed najważniejszymi turniejami. A w tym roku ich nie zabraknie! Będą to Mistrzostwa Europy oraz kwalifikacje olimpijskie. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu się do typowania siatkówki możesz więc spróbować obstawiać wszystkie te turnieje!

Najlepsze możliwości obstawiania wielu sportów, w tym siatkówki, znajdziesz w zakładach bukmacherskich LV BET. Wszystkie dostępne możliwości poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Bez problemu przefiltrujesz ofertę tylko do tej interesującej. Możesz ograniczyć się zarówno do dyscypliny, jak i wskazanych rozgrywek. Siatkarska Liga Narodów jest jednym z nich! Nie zapomnij poznać też dostępnych promocji i bonusów, dzięki którym masz szansę na bardzo wysokie nagrody!

Obstawianie Ligi Narodów siatkarek w LV BET

Typowanie siatkówki jest bardzo emocjonujące, ale też specyficzne. Warto pamiętać, że mecze są zdarzeniami dwutorowymi. Każdy mecz musi więc zakończyć się czyimś zwycięstwem i nie ma remisów. Wskazanie zwycięzcy to jedna z możliwości obstawiania Ligi Narodów w LV BET. Możesz też skorzystać m.in. z handicapów punktowych, czy będzie 4 i 5 set, postawić typy na liczbę setów, dokładny wynik czy szczegółowe zakłady na 1, 2 i 3 set. Twoje kupony mogą dotyczyć jedynie meczy, w których gra reprezentacja Polski.

Przed postawieniem kuponów bukmacherskich na siatkówkę warto wcześniej się przygotować. Dokładna analiza bukmacherska pozwoli na postawienie pewnych typów i wygraną! Co wziąć pod uwagę podczas analizy? Potrzebne będą jak najszersze wiadomości o uczestnikach rywalizacji – zarówno o całym zespołach, jak i poszczególnych zawodniczkach. Możliwości i forma sportowców są niezwykle ważne, jednak nie mniej istotne są też kontuzje. Wykluczenie podstawowych zawodniczek może skutkować znacznym osłabieniem całych składów i odbić się na ostatecznym wyniku każdego spotkania. Poznaj też harmonogram, aby móc określić stopień zmęczenia, prognozę pogody i miejsce rozgrywania meczów. To wszystko ma wpływ na ostateczny wynik. Jak poradzi sobie reprezentacja Polski? Obstawiaj Ligę Narodów siatkarek w LV BET!