Finał Ligi Narodów siatkarzy (Gdańsk)

Finał Ligi Narodów siatkarzy (Gdańsk)

Tegoroczne finały Siatkarskiej Ligi Narodów odbędą się w Gdańsku! Najlepsi zawodnicy powalczą w dniach 19-23 lipca 2023 r. Polska reprezentacja rozegra swój ćwierćfinał 20 lipca. Bilety na Siatkarską Ligę Narodów są już w sprzedaży, a już wkrótce będziesz mógł też obstawiać wynik najważniejszego spotkania i mistrza! Postaw swoje typy bukmacherskie na siatkówkę w LV BET.

Najważniejsze informacje o Lidze Narodów siatkarzy

Gdańska ERGO ARENA po raz kolejny będzie gościła najlepszych sportowców świata. Tym razem przyjmie zawodników finałowej fazy Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. W dniach 19-23 lipca 2023 r. wystąpi tam 8 najlepszych drużyn tegorocznej edycji VNL. W rywalizacji tej nie zabranie oczywiście reprezentacji Polski.

Tegoroczna edycja turnieju jest już piątą w nowej formule. Jej organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).  W pierwszych dwóch dniach zaplanowane są mecze ćwierćfinałowe. To one wyłonią zespoły, które między sobą rozegrają mecze o medale. 22 lipca odbędą się mecze półfinałowe, a dzień później zobaczymy spotkania o brązowy i złoty medal LN. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie reprezentacja Francji.

Podsumowanie dotychczasowych rozgrywek

W pierwszym tygodniu zmagań Ligi Narodów siatkarzy zostaną rozegrane dwa turnieje. Pierwszy odbędzie się w kanadyjskiej Ottawie, a drugi w Japonii, a dokładniej w Nagoya.

Tak też wystąpi reprezentacja Polski.

grupa 1 (Ottawa, Kanada): Argentyna – Brazylia – Holandia – Kanada – Kuba – Niemcy – Włochy – USA.

grupa 2 (Nagoya, Japonia): Bułgaria – Chiny – Francja – Iran – Japonia – Polska – Słowenia – Serbia.

Polscy siatkarze na turnieju w Nagoi zmierzą się z Francją, Iranem, Bułgarią oraz Serbią. W pierwszym tygodniu VNL 2023 nie zabraknie hitowych starć. To m.in. mecze Włochy – Argentyna, Włochy – USA, Argentyna – Brazylia czy USA – Brazylia.

Faza interkontynentalna Ligi Narodów potrwa do 10 lipca 2023 r. drużyny, które pozostaną, przeniosą się do Gdańska, gdzie zagrają w turnieju finałowym. Do reprezentacji Polski dołączy jeszcze siedem czołowych drużyn. Najważniejsze spotkania można będzie oglądać w Ergo Arenie w dniach 19–23 lipca 2023 r.

Kiedy odbędzie się finał Ligi Narodów siatkarzy?

Aby nie ominęły Cię żadne ważnej informacje, a szczególnie te dotyczące fazy finałowej, warto regularnie sprawdzać terminarz rozgrywek.

19.07.2023 r.

 • 17.00 ćwierćfinał 1
 • 20.00 ćwierćfinał 2

20.07.2023, czwartek

 • 17.00 ćwierćfinał 3
 • 20.00 ćwierćfinał 4, mecz reprezentacji Polski

22.07.2023 r.

 • 17.00 półfinał 1
 • 20.00 półfinał 2

23.07.2023 r.

 • 17.00 mecz o 3 miejsce
 • 20.00 mecz o 1 miejsce

Faworyci Ligi Narodów siatkarzy

Do obrony mistrzowskiego tytułu Ligi Narodów podejdzie reprezentacja Francji.

Wśród drużyn męskich najwięcej zwycięstw w Lidze Narodów do tej pory zgarnęli Rosjanie. Wśród najbardziej odznaczonych drużyn LN znajdują się: Francja (złoty, srebrny i brązowy), Stany Zjednoczone (dwa srebrne i jeden brązowy) oraz Polska (jeden srebrny i dwa brązowe). Fani Biało-czerwonych mają nadzieję na wygraną naszej reprezentacji. Byłby to ich pierwszy złoty medal w historii LN. Niewątpliwym atutem będzie gra na własnym boisku.

Zwycięzcy turnieju Liga Narodów mężczyzn:

2022

 1. Francja
 2. USA
 3. Polska

2021

 1. Brazylia
 2. Polska
 3. Francja

2019

 1. Rosja
 2. USA
 3. Polska

2018

 1. Rosja
 2. Francja
 3. USA

Obstawianie Ligi Narodów siatkarzy w LV BET

Obecnie w zasadach bukmacherskich LV BET możesz obstawiać turniej fazy wstępnej. Pierwsze mecze pokażą, w jakiej formie podejdą do rozgrywek poszczególni zawodnicy i drużyny. Już wkrótce będziesz mógł też obstawiać turniej finałowy, w tym ćwierćfinały, półfinały i najważniejsze spotkanie z udziałem dwóch najlepszych drużyn tegorocznych zmagań. Pamiętaj, że postawienie pewnych kuponów na siatkówkę wymaga odpowiedniego przygotowania. Analizie warto poddać zawodników – ich formę, możliwości, wykluczyć kontuzje. Ważny jest też cały skład drużyny – niespodziewane zmiany mogą znacząco zmienić możliwości zespołów i wpłynąć na osiągane wyniki.

W ramach przeprowadzania analizy bukmacherskiej sprawdź też oferowane kursy i poznaj faworytów analityków. Wszystko to pozwoli Ci na osiągnięcie sukcesu i wygraną!

Zakłady na Ligę Narodów siatkarzy

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zorganizowała kolejny siatkarski turniej na najwyższym poziomie. Dzięki ofercie legalnego bukmachera LV BET teraz możesz być nie tylko widzem, ale też uczestnikiem rywalizacji. Wystarczy, że postawisz swoje typy bukmacherskie na Ligę Narodów siatkarzy 2023. Swoje szczęśliwe kupony możesz zawrzeć w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Jesteś gotowy na nowe wyzwanie? Obstawiaj siatkówkę w LV BET i wygrywaj!