Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet

Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet

Przed nami 15. edycja Mistrzostw Świata w damskiej siatkówce! Turniej rozegrany będzie w dniach 14-18 grudnia 2022 r. w tureckim mieście Antalya. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie VakifBank Istambul, który w finale pokonał włoski klub Imoco Volley Canegliano.

Drużyna to zdobyła je cztery razy, co nikomu więcej się nie udało. Kto w tym roku zwycięży w FIVB Klubowych Mistrzostw Świata Kobiet w piłce siatkowej? Obstawiaj swoje typy bukmacherskie w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o klubowych mistrzostwach świata w piłce siatkowej kobiet

Pierwsza edycja mistrzowskiego turnieju klubów siatkarskich rozegrana została w 1991 r. w Sao Paulo. Mistrzyniami zostały wtedy zawodniczki miejscowego klubu Sadia Esporte Club Sao Paulo. Po przerwie kluby wróciły do rywalizacji w 2020 r., tym razem w Katarze. Po 16 latach przerwy mistrzowski tytuł świata trafił do tureckiego zespołu Fenerbahce SK. W latach 2013-2015 turniej odbywał się w Szwajcarii. Siatkarki grały też na Filipinach, w Japonii oraz w Chinach. Za organizację imprezy odpowiada Federetion Internationale de Volleyball.

O tytuł walczy ze sobą od 6 do 8 drużyn. Mecze rozgrywane są przez kilka dni. Najwięcej mistrzowskich tytułów do tej pory zdobyły kluby siatkarskie z Turcji – w sumie siedem.

Gdzie odbędą się mistrzostwa świata?

Turecka Federacja Piłki Siatkowej (TVF) ogłosiła, że tegoroczne Mistrzostwa odbędą się w tureckiej prowincji Antalya w Turcji. Siatkarki powalczą w dniach 14-18 grudnia 2022 r.

Harmonogram klubowych mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet

Jeden z najbardziej prestiżowych turniejów sportowych rozpocznie się 14 grudnia 2022 r. W ciągu czterech dni zmagań rozegranych zostanie 10 meczów.

14 grudnia 2022 r.

 •  godz. 15.00 Minas Tenis Clube – Altay Club
 • godz. 18.30 Carraro Imaco Conegliano – Fenerbahce Opet Instambul

15 grudnia 2022 r.

 • godz. 15.00 VakiBank Istambul – Altay Club
 • godz. 18.30 Dentil Praia Clube – Fanerbahce Opest Instambul

16 grudnia 2022 r.

 • godz. 15.00 Carraro Imaco Conegliano – Dentil Praia Clube
 • godz. 18.30 Minas Tenis Clube – VakiBank Instanbul

17 grudnia 2022 r.

 • godz. 15.00 półfinał 1
 • godz. 18.30 półfinał 2

18 grudnia 2022 r.

 • godz. 15.00 mecz o 3. miejsce
 • godz. 18.30 finał

Która reprezentacja siatkówki ma szansę na mistrzostwo?

Joanna Wołosz – to siatkarka, której poczynania śledzili kibice podczas ubiegłorocznego finału Klubowych Mistrzostw Świata rozegranego w Ankarze. Polska rozgrywająca grająca w Imoco Volley została wybrana do Dream Team turnieju. Teraz najlepsze siatkarski świata znów udadzą się do Turcji. Z tego kraju zagrają w MŚ dwa kluby: VakfBanku Stambuł i Eczacıbaşı Dynavit Stambuł. Pierwszy z nich wygrał poprzednie rozgrywki, drugi zaś będzie gospodarzem ubiegłorocznego turnieju. Finalistą poprzedniej edycji był też włoski klub Carraro Imoco.

Ciekawostką jest, że te dwie najlepsze drużyny ostatniego turnieju zdobyły tytuł w trzech poprzednich turniejach. W grudniu siatkarki z tych klubów znów wskazywane są wśród faworytek. Szczególnie odznaczone są siatkarki z tureckiego klubu Vakifbank. Nie tylko zwyciężyły klubowe mistrzostwa świata, ale też Ligę Mistrzów, mistrzostwa Turcji oraz zdobyły Puchar i Superpuchar Turcji.

Największe szanse na walkę z nimi mają: 

 •   Conegliano – Włoszki są srebrnymi medalistkami Ligi Mistrzów,
 •   Minas i Praia (brazylijskie finalistki klubowych mistrzostw Ameryki Południowej,
 •   Kuanysh – siatkarki z Kazachstanu, które wiosną zdobyły klubowe mistrzostwo Azji.

Obstawianie piłki siatkowej w LV BET

Klubowe mistrzostwa świata przyciągają na parkiet najlepsze siatkarskie zespoły, a do zakładów bukmacherskich – najlepszych typerów. Teraz Ty również możesz przystąpić to tej rywalizacji! Do pewnego obstawiania niezbędna jest wiedza o turnieju, ale przede wszystkim o jego uczestniczkach. Składy zespołów, forma siatkarek, historia wcześniejszych pojedynków – to tylko niektóre informacje niezbędne do przeprowadzenia analizy bukmacherskiej. Trafne wnioski wykorzystasz podczas obstawiania. Wśród najpopularniejszych zakładów na siatkówkę znajdziesz m.in. zakład na zwycięzcę, dokładny wynik, sumę punktów, sumę setów, under/over czy zakłady z handicapem.

Zakłady bukmacherskie na klubowe mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet w LV BET

Swoje kupony bukmacherskie na klubowe mistrzostwa świata kobiet w piłce siatkowej możesz postawić w dwóch miejscach: w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Zawrzesz je niezależnie od czasu i miejsca! Znajdziesz tam bardzo szeroką ofertę rynków bukmacherskich, a na każdy z nich atrakcyjne kursy. Siatkówka oferuje zarówno zakłady długoterminowe, jak i na żywo. Z której możliwości Ty skorzystasz? Poznaj możliwości i postaw swoje typy bukmacherskie na Klubowe Mistrzostwa Świata w zakładach bukmacherskich LV BET!