Mistrzostwa Świata w szermierce 

Mistrzostwa Świata w szermierce 

Najlepsi szermierzy Europy mieli konkurować w Polsce podczas ME. Okazało się jednak, że do naszego kraju nie zostaną wpuszczeni sportowcy z Białorusi i Rosji, więc turniej przeniesiono do bułgarskiej miejscowości Płowdiw. Turniej ten stanowi etap kwalifikacji olimpijskich, do których Międzynarodowa Federacja Szermierki dopuściła reprezentantów tych dwóch krajów. A już wkrótce najlepsi szermierzy świata zmierzą się podczas kolejnej imprezy na najwyższym poziomie! Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata postawisz w LV BET!  

Mistrzostwa Świata w szermierce najważniejsze informacje

Mistrzostwa Świata w szermierce to zawody w szermierce organizowane przez Fédération Internationale d’Escrime (FIE; International Fencing Federation w języku angielskim). Rywalizacja odbywa się co roku. Zawodnicy mogą startować we florecie, szpadzie i szabli.

Pierwsze międzynarodowe mistrzostwa miały miejsce w Paryżu w 1921 r. Pierwszymi uczestnikami byli członkowie federacji szermierczej FIE. Rozegrano wtedy jedną konkurencję – była to męska szpada indywidualna. W kolejnych lata dołączyła też szabla, trzy rodzaje broni, z floretem, pojawiły się podczas MŚ w 1926 r. Na pierwsze zmagania kobiet było trzeba poczekać kolejnych 6 lat; do zawodów podeszły florecistki. Zmagania w szpadzie kobiet zostały dodane do programu mistrzostw w 1988 r., a w szabli – aż w 1999 r.

Kiedy i gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w szermierce

83. edycja Mistrzostw Świata w szermierce rozegrana będzie w dniach 22-30 lipca 2023 r. Sportowcy zmierzą się we włoskim Mediolanie. W programie rywalizacji znalazło się dwanaście konkurencji, po sześć dla kobiet i mężczyzn. Będą rywalizowali we florecie, szpadzie i szabli.

Uczestnicy Mistrzostw Świata w szermierce

Na dokładny skład zawodników, którzy będą rywalizowali podczas mistrzostw, musimy jeszcze poczekać. Na pewno znajdą się wśród nich Polacy. Kto ma szansę na reprezentowanie kraju? To na pewno będą niektórzy z szermierzy z reprezentacji ME.

Polska wysyła do Płowdiw najsilniejszy skład. Wśród nich znaleźli się m.in. tegoroczni triumfatorzy zawodów Pucharu Świata – szpadzistka Renata Knapik-Miazga i szablista Krzysztof Kaczkowski czy brązowe medalistki sprzed roku z Antalii – Martyna Swatowska-Wenglarczyk (szpada) i Zuzanna Cieślar (szabla).

Pełna kadra Polski na ME:

  • Kobiety, floret: Julia Walczyk-Klimaszyk, Hanna Łyczbińska, Karolina Żurawska, Aleksandra Jeglińska.
  • Szabla: Zuzanna Cieślar, Sylwia Matuszak, Małgorzata Kozaczuk, Angelika Wątor.
  • Szpada: Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Renata Knapik-Miazga, Kamila Pytka, Magdalena Pawłowska.
  • Mężczyźni, floret: Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Adrian Wojtkowiak, Leszek Rajski.
  • Szabla: Krzysztof Kaczkowski, Szymon Hryciuk, Piotr Szczepanik, Olaf Stasiak.
  • Szpada: Maciej Bielec, Mateusz Antkiewicz, Wojciech Kolańczyk, Mateusz Nycz.

Faworyci Mistrzostw Świata w szermierce

O tym, kto będzie walczył o najwyższe miejsca w światowej rywalizacji, na pewno będą miały wpływ m.in.  ME. Do walki o medale podejdą zapewne również zeszłoroczni triumfatorzy.

MŚ w szermierce 2022 odbyły się w dniach 15-23 lipca w egipskim Kairze. Sportowcy walczyli na hali Cairo Stadium Indoor Halls Complex. Rywalizowali w sumie w w12 konkurencjach, po sześć dla kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji medalowej wygrali reprezentanci Francji, którzy zdobyli cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. O jedno złoto mniej mieli zawodnicy z Korei Południowej. Na podium klasyfikacji generalnej stanęli też Włosi z dorobkiem 2 złotych krążków, 4 srebrnych i 2 brązowych. Polacy wrócili do kraju z jednym (brązowym) medalem. Kto wygra podczas rywalizacji we Włoszech? Obstawiaj w LV BET już dziś!

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w szermierce

Zakład na zwycięstwo, zakłady H2H, Top3 czy Top 5 – to najpopularniejsze rynki, które otrzymasz na szermierkę w zakładach bukmacherskich LV BET. Aby poznać dokładne możliwości wystarczy wejść do serwisu internetowego lub skorzystać z aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Wystarczy kilka kliknięć, a przeflitrujesz ofertę wyłącznie do tej interesującej – poznasz dyscypliny, wydarzenia, rynki i oferowane kursy. W zakładce „Promocje i bonusy” zaś znajdziesz dodatkowe możliwości obstawiania i zwiększenia swojej wygranej. Jesteś gotowy na podjęcie tego wyzwania? Przyłącz się do rywalizacji szermierskiej i wygrywaj!

Obstawianie Mistrzostw Świata w szermierce w LV BET

Legalny bukmacher LV BET nie tylko organizuje ciekawe zakłady wzajemne, ale też wychodzi naprzeciw potrzebom typerów. Na blogu sportowym LV BET znajdziesz zapowiedzi interesujących wydarzeń oraz podstawowe informacje, które ułatwią trafne typowanie. A to zależne jest od odpowiedniego przygotowania. Analiza bukmacherska jest podstawą typowania zarówno szermierki, jak i innych dyscyplin sportowych. Na co zwrócisz uwagę? Podstawą jest znajomość zawodników – ich możliwości, dotychczasowe osiągi, miejsca w rankingach, czy motywacja do wygranej w zbliżających się turniejach. W tej dyscyplinie sportu ważne są takie cechy jak szybkość, prezycja, ale też opanowanie i umiejętność zachowania zimnej krwi. Duże znaczenie ma też ranga zawodów i statystyki zawodników. Informacje te pozwolą Ci na postawienie pewnych typów bukmacherskich na szermierkę i wygraną!