IEM Cologne 2022 – kto ma szansę na wygraną?

IEM Cologne 2022 – kto ma szansę na wygraną?

Zbliża się jeden z najważniejszych turniejów esportowych w Europie! Zawodnicy będą walczyli w Kolonii w Niemczech podczas IEM Cologne 2022. Kto ma szansę na udział i wygraną? Poznaj najważniejsze informacje w LV BET!  

Obecnie nie są znani uczestnicy IEM Cologne 2022. Już teraz jednak można sądzić, że najlepsze drużyny europejskiego rankingu dostaną się do tej rywalizacji. O kim mowa? Szanse na awans mają m.in. esportowcy Natus Vincere, FaZe Clan, G2 Esports, Cloud0, Ninjas in Pyjamas czy Heroic. Z Ameryki Północnej zaś dostać się mogą Furia Esports oraz Team Liquid zaś z Południowej MIBR. Szanse na dołączenie do gry mają też zawodnicy TYLOO z Azji oraz RENEGADES z Oceanii.

IEM Cologne 2022

Od 7 do 17 lipca 2022 r. w Lanxess Arena w niemieckiej Kolonii rozpocznie się kolejna rywalizacja w ramach IEM Cologne! To jedna z najbardziej prestiżowych imprez Counter-Strike organizowanych przez ESL. Kto może wystąpić w tym turnieju? Poznaj najważniejsze informacje o kolejnej edycji Intel Extreme Masters w LV BET! Oglądaj mistrzostwa CS:GO i typuj wyniki w LV BET!

W fazie play-in wystąpi 16 drużyn w drabince podwójnej eliminacji. Mecze otwarcia przewidziane są w formule Bo1, a pozostałe Bo3. 8 najlepszych zespołów awansuje do fazy grupowej. W kolejnym etapie będą rozgrywek dołączy kolejnych 8 zespołów. Powstaną dwie grupy, znów po 8 uczestników każda z nich. Tu rywalizacja będzie jeszcze większa, bo stawką jest awans do play-offów. Trafia do nich po trzy najlepsze zespoły z grupy. W grze zostanie więc tylko 6 teamów.

W zależności od tego, jakie wyniki osiągnął, zagrają w ćwierćfinałach lub półfinałach. Do tych pierwszych przejdą 4 drużyny, zaś do drugich – dwie. Wielki finał rozegrany zostanie w formacie Bo5.

Na zwycięzców czekają wysokie nagrody. W puli tegorocznego turnieju znalazło się prawie milion dolarów. Do zwycięzców trafi 400 tys. dolarów. Za drugie miejsce team dostanie 180 tys. dol., za 3 i 4. miejsce – 80 tys. dol. 6 miejsc przewidzianych jest dla zespołów z Europy i dwa z Ameryki Północnej. Zostaną zaproszeni przez organizatorów na podstawie rankingów – w wydarzeniu tym wezmą udział najlepsze zespoły z ESL Pro Tour i ESL World Rankings. Pozostali uczestnicy będą musieli przejść przez kwalifikacje.

Counter Strike: Global Offensive

CS:GO to typowa gra strzelanka, która od lat bije rekordy popularności. W rozgrywce udział biorą   dwie drużyny. Na mapie są rywalami – to terroryści i antyterroryści. W sumie gra 10 zawodników, po 5 w każdej drużynie. Terroryści mają za zadanie podłożyć bombę i zniszczyć wyznaczone, strategiczne punkty. Antyterroryści zaś muszą udaremnić ich działania. W połowie potyczki drużyny zmieniają się miejscami na mapie, dzięki czemu uczestnicy mają równe szanse na wygraną.

Intel Extreme Masters

Poprzednia edycja kolońskiego turnieju to Intel Extreme Masters Season XVI. Odbył się on w dniach 6-18 lipca 2021 r. Do rywalizacji podeszło 24 uczestników, którzy walczyli o milion dolarów.

Wśród zaproszonych drużyn znalazły się: Astralis, FURIA Esports, G2 Esports, Gambit Esports, Heroic, Natus Vincere, Team Liquid, Virtus.pro. W play-inach dostali się: Bad News Bears, BIG, Complexity Gaming, FaZe Clan, MIRB, mousesports, Ninjas in Pyjamas, OG, Renegades, Sprout, Team LDLC, Team One, Team Spirit, Team Vitality, ViCi Gaming. Rywali pokonali zawodnicy z Natus Vincere i to oni zgarnęli 400 tys. dolarów. Na podium stanęli też esportowcy z G2 Esports. Na 3. i 4. miejscu znalazły się teamy Astralis i FaZe Clan. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Aleksandr „s1mple” Kostyliev.

Zastanawiasz się, co oznacza skrót IEM? To oznaczenie Intel Extreme Masters, czyli serii międzynarodowych turniejów e-sportowych. Organizowane są w wielu krajach świata, w tym w Niemczech. Intel jest partnerem technologicznym i sponsorem turniejów. Jego rozgrywki są nadrzędne nad ligą ESL. Finał, czyli Mistrzostwa Świata w CS:GO trzy razy z rzędu Intel organizował w Katowicach.

Zakłady bukmacherskie IEM Cologne 2022 w LV BET

Obstawianie CS:GO jest bardzo atrakcyjne. Dla fanów rozgrywki są dość przewidywalne. Dzięki przeprowadzeniu odpowiedniej analizy zminimalizujesz ryzyko i postawisz pewne typy bukmacherskie. Kto ma szansę na wygraną w Kolonii? Porównaj wcześniejsze występy drużyna, ich historię H2H, ale też obecną formę. Zajrzyj do mediów społecznościowych poszczególnych teamów. Gdy to zrobisz śmiało typuj IEM Cologne 2022 oraz inne rozgrywki CS:GO w LV BET!