XTB KSW 90

XTB KSW 90

Walka wieczoru Arkadiusz Wrzosek – Ivan Vitasović zwieńczy pierwsze zmagania w 2024 r. zawodników KSW. Gala XTB KSW 90 odbędzie się jeszcze w styczniu. Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającym się wydarzeniu i przygotuj do obstawiania wyników w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o gali XTB KSW 90

Nowy rok to nowe wydarzenia MMA! Pierwsza gala w 2024 r. organizowana przez KSW zawita na COS Torwar. Zawodnicy zmierzą się 20 stycznia podczas XTB KSW 90. Do klatki powróci dwóch warszawiaków: Arkadiusz Wrzosek (3-0, 1 KO, 1 Sub) i Radosław Paczuski (5-2, 4 KO). Pierwszy z nich zmierzy się z mistrzem chorwackiej organizacji FNC Ivanem Vitasoviciem (12-5-1, 9 KO, 2 Sub). Rywal Paczuskiego nie został jeszcze ogłoszony.

W okrągłej klatce w najbliższym wydarzeniu zadebiutuje dwóch zawodników. Obaj uważani są za nowe europejskie talenty świata MMA i do tej pory są niepokonani. O kim mowa? W pojedynku udział wezmą Francuz Hugo Deux (2-0, 1 KO), a jego rywalem będzie reprezentant Niderlandów, Gino Van Steenis (4-0, 2 KO, 1 Sub).

Gala XTB KSW 90 będzie 14. wydarzeniem polskiej organizacji MMA rozgrywanym na warszawskim COS Torwar. Po raz ostatni fani oglądali tam starcia polskich wojowników podczas gali KSW 73, która odbyła się 20 sierpnia 2022 r.

Uczestnicy gali XTB KSW 90

W oktagonie KSW po raz czwarty wystąpi Arkadiusz Wrzosek. Zadebiutował w sierpniu 2022 r. na warszawskim Torwarze. Po efektownym, brutalnym pojedynku zwyciężył z Tomaszem Sararą pod koniec trzeciej rundy. Starcie zostało wybrane walką wieczoru i zawodnicy otrzymali bonusy. Warszawiak wszedł okrągłej klatki po raz drugi w styczniu 2023 r. z Tomášem Možne, który w przeszłości pokonał go w kickboxingu. Tym razem mu się nie udało. Walka ta również została wybrana najlepszą konfrontacją wieczoru. Po raz ostatni Wrzosek zaprezentował się podczas XTB KSW Colosseum 2, gdzie zwyciężył przez poddanie z Bogdanem Stoicą. Polak w swojej karierze zdobył tytuł amatorskiego mistrza świata w K1, mistrza Europy w muay thai oraz wiele medali mistrzostw Polski w tych dyscyplinach sportu. Jest byłym mistrzem organizacji Fight Exclusive Night oraz byłym zawodnikiem prestiżowej marki Glory.

Zbliżające się wydarzenie odbędzie się z udziałem Ivana Vitasovicia. Zadebiutuje on w okrągłej klatce. Chorwat rywalizuje w zawodowym MMA od 2012 r. Do tej pory stoczył osiemnaście pojedynków. Dwanaście z nich wygrał, a jedenaście przed czasem. Dziewięć razy zwyciężał przez nokaut, a dwa przez poddanie. Poza tym Vitasović jest mistrzem wagi ciężkiej organizacji Fight Nation Championship. Tytuł wywalczył w starciu ze znanym z KSW Michałem Andryszakiem. Chorwat podejdzie do pojedynku na fali sześciu wygranych z rzędu. Niepokonany jest od 2020 r.

Po raz piąty do klatki KSW wejdzie Radosław Paczuski. Zawodnik po raz ostatni walczył na gali XTB KSW Colosseum 2, gdzie musiał uznać wyższość Michała Materli.  We wcześniejszym starciu również przegrał – z Tomaszem Romanowskim. Ich pojedynek został wybrany najlepszą walką wieczoru. Dwie wcześniejsze walki Paczuski wygrywał. W debiucie w okrągłej klatce znokautował w pierwszej rundzie Jasona Radcliffe’a, a w drugiej walce pokonał przed Jasona Wilnisa. Ogólnie 30-latek w zawodowym MMA stoczył siedem pojedynków, z czego cztery wygrał przed czasem.  Wcześniej Paczuski trenował kickboxing; w swojej karierze stoczył ponad setkę walk amatorskich i kilkadziesiąt zawodowych bojów. Zostawał m.in. mistrzem świata i mistrzem Polski. Na koncie ma też tytuł wicemistrza Europy w muay thai. Na zawodowych ringach zdobywał mistrzowskie pasy organizacji DSF Kickboxing Challenge i FEN.

W rywalizacji kobiet zmierzy się Aleksandra Toncheva. Zawodniczka MMA występuje od 2017 r. W tym czasie toczyła dziesięć walk, z których pięć wygrała. W KSW po raz pierwszy walczyła w maju 2023 r. Przegrała z Anitą Bekus. Przed zawodowstwem Toncheva rywalizowała też amatorsko, gdzie zdobyła między innymi tytuł mistrzyni świata i dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy IMMAF. Jest też wielokrotną medalistką zawodów grapplingowych. W KSW jej rywalką będzie Ewelina Woźniak. Polka ma na swoim koncie dziewięć profesjonalnych pojedynków, z których siedem wygrała. Ma na koncie pas mistrzowski wagi słomkowej angielskiej organizacji Contenders. Wcześniej walczyła z zawodniczkami KSW; pokonała Karolinę Wójcik, Anitę Bekus i Magdalenę Sormovą, a przegrała z Marią Silvą. Walczyła nie tylko w MMA, ale też brazylijskim jiu-jitsu i w kickboxingu.

Karta walk gali XTB KSW 90

Kto jeszcze wystąpi podczas fighterskiego wieczoru? Sprawdzaj kartę walk regularnie i reaguj na zmiany zawodników. Oto obecny skład zawodników przygotowujących się do gali XTB KSW 90.

Walka wieczoru | Main event

  • 120,2 kg/265 lb: Arkadiusz Wrzosek (3-0, 1 KO, 1 Sub) vs. Ivan Vitasović (12-5-1, 9 KO, 2 Sub)

Karta główna | Main card

  • 83,9 kg/185 lb: Radosław Paczuski #6 (5-2, 4 KO) vs. TBA
  • 70,3 kg/155 lb: Dawid Śmiełowski (10-1, 8 KO, 2 Sub) vs. Ramzan Jembiev (5-1, 3 KO, 1 Sub)
  • 61,2 kg/135 lb: Werlleson Martins #3 (18-5, 6 KO, 8 Sub) vs. Oleksii Polishchuk #4 (11-4, 2 KO, 6 Sub)
  • 52,5 kg/115 lb: Alexandra Toncheva (5-3-1, 1 KO, 1 Sub) vs. Ewelina Woźniak (7-2, 2 KO, 3 Sub)
  • 65,8 kg/145 kb: Damian Stasiak #6 (14-9, 1 KO, 11 Sub) vs. Adam Soldaev #7 (7-2, 4 KO, 1 Sub)
  • 120,2 kg/265 lb: Marek Samociuk (4-4, 2 KO) vs. Oļegs Jemeļjanovs (11-4, 5 KO, 1 Sub)
  • 61,2 kg/135 lb: Islam Djabrailov (9-5, 2 KO, 3 Sub) vs. Alfan Rocher-Labes (10-2, 2 KO, 4 Sub)
  • 70,3 kg/155 lb: Hugo Deux (2-0, 1 KO) vs. Gino Van Steenis (4-0, 2 KO, 1 Sub)

Faworyci gali XTB KSW 90

Kto ma największe szanse na wygraną podczas zbliżającej się gali? Już wkrótce będziesz mógł obstawia swoich faworytów w zakładach bukmacherskich LV BET! Wśród zwycięzców fani sportu wymieniają następujących zawodników: Arkadiusz Wrzosek, Hugo Deux, Marek Samociuk, Alfan Rocher-Labes, Woźniak, Oleksii Polishchuk, Ramzan Jembiev czy Damian Stasiak.

Gala XTB KSW 90- gdzie oglądać transmisję?

Transmisja gali organizowanej przed KSW odbędzie się wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay. To właśnie ta platforma będzie odpowiedzialna za transmisję 13 wydarzeń w 2024 r., które planuje polska organizacja.

Obstawianie MMA w LV BET

Poznanie fighterów, ich możliwości i celów pozwoli Ci na pewne obstawianie zwycięzców najbliższej imprezy organizowanej przez KSW. Poznaj też wskazania ekspertów, innych typerów i oferowane kursy bukmacherskie. Wszystkie te informacje pozwolą Ci na przeprowadzenie analizy bukmacherskiej i zminimalizowanie ryzyka ponoszonego podczas obstawiania. Nie zapomnij jednak, żeby kierować się wyłącznie swoimi przewidywaniami, a nie sugerować wskazaniami innych. Dzięki temu Twoje kupony będą zwycięskie!

Typy i zakłady na XTB KSW 90 i MMA w LV BET

Sporty walki są bardzo popularne wśród fanów, ale też typerów. Najlepsze możliwości obstawiania MMA znajdziesz w zakładach bukmacherskich LV BET. Ofertę poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej tego legalnego organizatora. Zazwyczaj dostępne rynki ograniczają się do wskazania zwycięzcy, jednak na najważniejsze starcia znajdziesz też inne możliwości. Na każdy z nich otrzymasz atrakcyjne kursy, ale też będziesz mógł skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Poznaj zakłady bukmacherskie na MMA przed rozpoczęciem gali, wytypuj swoich faworytów i wygraj w LV BET!