KSW – Przewodnik po zakładach na polską scenę MMA

KSW – Przewodnik po zakładach na polską scenę MMA

Konfrontacja Sztuk Walki to polska federacja MMA, która zrzesza najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki w naszym kraju. Każda jej gala to wielkie wydarzenie. Wyniki pojedynków możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. Jak pewnie typować walki MMA? Poznaj nasz przewodnik po zakładach bukmacherskich na polską scenę MMA!

Konfrontacja Sztuk Walki: najważniejsze informacje

KSW to największa polska, ale też europejska gala mieszanych sztuk walk. Założona została w 2004 r. przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Chcieli założyć profesjonalną organizację MMA, która miała na celu promować polskich zawodników oraz dostarczać widowiskowych walk na najwyższym, sportowym poziomie. Szybko zorganizowali pierwsze wydarzenie w Warszawie. Początkowo zrzeszali wyłącznie polskich zawodników, ale z czasem zaczęli przyciągać również zagranicznych sportowców. KSW wypromowało takich zawodników, jak m.in. Mariusz Pudzianowski, Karol Bedorf, Mamed Chalidow czy Michał Materla. Wielu fighterów tej federacji prezentują światowy poziom i przeniosło się do UFC, czyli Ultimate Fighting Championship. W 2010 r. KSW zdecydowało się zmienić arenę walk z ringu na okrągłą klatkę, która jest charakterystycznym elementem w każdej rywalizacji. Zawodnicy KSW posiadają różnorodne umiejętności, z różnych dziedzin sportu walki, m.in. z boksu, kickboxingu, brazylijskiego jiu-jitsu czy zapasów. W grudniu 2021 KSW ogłosiło, że będą organizować 12 odsłon w każdym roku, a niektóre poza granicami kraju.

KSW: Kategorie wagowe

Zawodnicy MMA, podobnie jak w boksie, startują podzieleni na kategorie wagowe. Tych jest 9:

– waga ciężka (Heavyweight): Limit wagowy: do 120,2 kg

– waga półciężka (Light Heavyweight): Limit wagowy: do 93 kg

– waga średnia (Middleweight): Limit wagowy: do 84 kg

– waga półśrednia (Welterweight): Limit wagowy: do 77 kg

– waga lekka (Lightweight): Limit wagowy: do 70 kg

– waga piórkowa (Featherweight): Limit wagowy: do 66 kg

– waga kogucia (Bantamweight): Limit wagowy: do 61 kg

– waga musza (Flyweight): Limit wagowy: do 56 kg

– waga słomkowa (Strawweight): Limit wagowy: do 52,2 kg

W każdej kategorii wagowej organizacja KSW przyznaje pas mistrzowski. Pojedynek, w stawce których znajduje się mistrzostwo, to zazwyczaj walka wieczoru. Wszystkie starcia zaplanowane na gali KSW są ogłaszane przed wydarzeniem i zawiera je tzw. karta walk MMA.

KSW: rekordy

Najwięcej walk w KSW stoczył Michał Materla. Wziął udział w 29 pojedynkach. O dwa mniej stoczył Mamed Khalidov, a o 3 – Mariusz Pudzianowski. Najwięcej kibiców przyciągnęła hala KSW 39: „Colosseum”. Odbyła się w 2017 r. na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Na trybunach zasiadło ponad 56 000 widzów. Dwa lata później polska organizacja zorganizowała swoją pierwszą galę poza granicami Polski, a dokładniej w Londynie w Wielkiej Brytanii. Pierwszym mistrzem KSW został Łukasz „Juras” Jurkowski. 15 listopada 2004 r. w Warszawie zdobył tytuł mistrza KSW w wadze ciężkiej pokonując Romana Szaszkowa.

KSW: gdzie oglądać mieszane sztuki walki?

Najbardziej zagorzali fani MMA mogą oglądać walki fighterów prosto z trybun. Jeśli nie masz takiej możliwości skorzystaj z transmisji online. Ta od grudnia 2021 r. dostępna jest wyłącznie w platformie Viaplay. Musisz więc wykupić dostęp i oddać się ulubionej rozrywce! Nie zapomnij też typować wyniki pojedynków w zakładach bukmacherskich LV BET.

KSW: co typować?

Najbardziej rozbudowaną ofertę zakładów pre-match i live na gale KSW znajdziesz w zakładach bukmacherskich LV BET. Pierwsze możliwości poznasz zaraz po ogłoszeniu nowego wydarzenia, ale na bieżąco będą one uzupełniane. Na najważniejsze pojedynki, których organizatorem jest największa federacja MMA w Polsce dostaniesz do wyboru co najmniej kilka różnego rodzaju zakładów, w tym:

– zakład na zwycięzcę walki MMA

– ilość rozegranych rund

– wskazanie, w której rundzie zakończy się pojedynek lub czy zakończy się w konkretnej rundzie

– wskazanie sposobu zakończenia walki, w tym wybór przed czasem czy na punkty decyzją sędziów

– czy zawodnik wygra przez KO/TKO, czyli poddanie lub techniczny nokaut

– mniej / więcej w odniesieniu do liczby rund

– czy zawodnik zdobędzie mistrzowski pas.

KSW: jak obstawiać walki MMA?

Podstawą pewnego typowania w zakładach bukmacherskich jest dokładna analiza. Jeśli chcesz obstawiać mieszane sztuki walki pod uwagę warto wziąć jak największą ilość danych. Najważniejsze z nich dotyczyć będą:

– aktualnej dyspozycji fightera – zacznij od sprawdzenia pozycji w rankingu KSW, ale też wyniki osiągane w ostatnich pojedynkach oraz sprawdź przecieki z treningów

– styl walki – każdy zawodnik prezentuje nie tylko różny poziom umiejętności, ale przede wszystkim może czerpać z różnych stylów i używać różnych technik walki. Porównanie ich, a przede wszystkim sprawdzenie, kto ma przewagę, pozwoli Ci na pewne typowanie MMA

– warunki fizyczne – wiek, waga, wzrost, zasięg ramion, sprawność to informacje, które musisz poznać!

Podczas analizy musisz wyłączyć własne sympatie i uczucia, a realnie popatrzeć na możliwości uczestników walki. Pomocne mogą okazać się typy innych typerów, wskazania sportowych ekspertów czy też analiza kursów bukmacherskich. Ważną informacją jest też, czy dany zawodnik ma świetną passę zwycięstw, czy też wraca po kontuzji. Warto sprawdzić, w jaki sposób następowało zakończenie walki w poprzednich występach fightera, a nie tylko ograniczyć się do wyniku walki. Wielkie emocje zawsze towarzyszą rewanżom w formule MMA. Poznaj wszystkie najważniejsze informacje, a kolejna gala KSW przyniesie Ci łatwe zwycięstwo! Zakłada bukmacherskie LV BET czekają na Twoje typy!

MMA – zakłady bukmacherskie na KSW w LV BET

Jak rozpocząć obstawianie MMA w zakładach bukmacherskich LV BET? Legalny bukmacher wychodzi naprzeciw swoim klientom i umożliwia łatwe typowanie zwycięzców kolejnych wydarzeń w swoim serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. W obu tych miejscach znajdziesz identyczne możliwości. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz informacje do tych interesujących – ograniczysz ofertę do dyscypliny czy wydarzenia. Na ekranie zobaczysz dostępne rynki i kursy bukmacherskie. Kolejne kilka kliknięć wystarczy, abyś zawarł swoje szczęśliwe kupony i wygrał! Nie zapomnij też poznać promocje i bonusy, które oferuje LV BET. Mogą być to bonusy na rozpoczęcie gry, ale też na wskazane wydarzenie, czy nawet na wybraną walkę. Skorzystaj z najbardziej atrakcyjnych możliwości i obstawiaj gale KSW w LV BET!