Poznaj Mariusza Pudzianowskiego!

Poznaj Mariusza Pudzianowskiego!

Mariusz Pudzianowski to jeden z najlepszych strongmanów na świecie. Gdy osiągnął już wszystko zajął się sportami walki, a dokładniej MMA. Jak przebiega kariera Pudziana? Poznaj najważniejsze informacje o Mariuszu Pudzianowskim na blogu LV BET!

Ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman. Sześciokrotny Mistrz Europy Strongman w latach 2002–2004 i 2007–2009. Pięciokrotny Mistrz Świata Strongman w latach 2002, 2003, 2005, 2007 i 2008. Trzykrotny drużynowy Mistrz Świata Par Strongman w latach 2003–2005. Mistrz Super Serii w sezonach 2003/2004, 2005–2007. Zwycięzca i finalista wielu innych zawodów siłaczy. 

Mariusz Pudzianowski – kim jest?

Pudzian, Dominator, Pyton, Pudzilla – pod tymi pseudonimami kryje się Mariusz Zbigniew Pudzianowski. Najsilniejszy człowiek na świecie, świetny zawodnik MMA. Kim jest Mariusz Pudzianowski?

Sportowiec urodził się 7 lutego 1977 r. w Białej Rawskiej. Sporty siłowe zaczął uprawiać już w szkole podstawowej. Zaczął od wyciskania sztangi. Trenował go jego ojciec, Wojciech Pudzianowski, który był sztangistą. Syn szybko został czterokrotnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Później trenował karate kyokushin, boks oraz rugby. Największe sukcesy święcił jednak jako strongman. Nie przeszkodziła mu nawet prawie 2-letnia odsiadka w więzieniu. Po przerwie wrócił i sięgał po kolejne odznaczenia. Zdobył aż pięć tytułów Najsilniejszego Człowieka Świata. Gdy osiągnął spełnienie w tej dziedzinie podjął nowe wyzwanie sportowe. Zastał polskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. W walce MMA zadebiutował 11 grudnia 2009 r. w walce z Marcinem Najmanem. Do dziś odbył 18 pojedynków, z których siedem przegrał, a 13 wygrał przez nokaut. W ostatnim wyjściu do oktagonu pojedynkował się z Michałem Materlą. Po walce otrzymał bonus za nokaut wieczoru.

Oprócz kariery sportowca Mariusz Pudzianowski wciąż prężnie działa jako przedsiębiorca. Prowadził Szkołę Ochrony Fizycznej Pudzian Academy, rozpoczął też działalność transportową. Człowiek orkiestra, który daje z siebie wszystko!

Ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman

Mariusz Pudzianowski do dziś znany jest przede wszystkim jako strongman. Swoją karierę rozpoczął w 1999 r. Już podczas pierwszego występu zdobył z Jarosławem Dymkiem swój pierwszy medal reprezentując Polskę. Był to dopiero początek jego długiej i owocnej kariery. Do dziś jest pierwszym i jedynym Polakiem, który zdobył tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata. Był też pierwszym zawodnikiem z tym odznaczeniem spoza USA i Europy Zachodniej. Pudzianowski został Mistrzem Super Serii w sezonach 2003/2004, 2005, 2006 i 2007. 14 września 2008 na Mistrzostwach Świata Strongman 2008, pomimo kontuzji, zdobył kolejny tytuł Mistrza Świata Strongman. Został pierwszym zawodnikiem posiadającym pięć tytułów Najsilniejszego Człowieka Świata.

Jego rekord w wyciskaniu leżąc wynosi 290 kg, zaś w przysiadzie ze sztangą 380 kg. W martwym ciągu Pudzianowski osiągnął 415 kg. W szczytowej formie ważył 142 kg. Jak wyglądały jego wymiary?

Biceps: 56 cm, kark: 54 cm, obwód pasa: 92 cm, obwód uda: 80 cm, obwód klatki piersiowej: 148 cm, obwód przedramienia: 45 cm.

Strongman w MMA

Pudziana nie trzeba nikomu przestawiać. Obecnie jednak nie ma co szukać go podczas zawodów siłaczy. Chętnie wchodzi za to do oktagonu. Reprezentuje polską federację KSW, której jest jednym z najlepszych zawodników. Jego występy zawsze przyciągają wielu widzów. W oktagonie prezentuje swoją siłę, ale też umiejętności fighterskie. Potrafi walczyć z showmanami, ale też prawdziwymi wojownikami. Jego przeciwnikami byli m.in. Nikola Milanovic, Karol Bedorf, Jay Silva, Paweł „Popek” Mikolajuw, Marcin „Różal” Różalski, Sean McCorkle czy Tim Sylvia.

W rankingu fighterów wagi ciężkiej prowadzonym przez KSW Mariusz Pudzianowski zajmuje trzecie miejsce. Przed nim Zneleźli się Darko Stosić i Ricardo Prasel. Mistrzem pozostaje obecnie Philip de Fries. 36-letni zawodnik z Wielkiej Brytanii mistrzem KSW jest od kwietnia 2018 r., kiedy to debiutował w federacji. Mistrzowski pas wywalczył od Michała Andryszaka, a później bronił go sześciokrotnie. Pokonał kolejno Karola Bedorfa, Tomasza Narkuna (dwukrotnie), Luisa Henrique, Michała Kitę oraz Darko Stosicia. Od dłuższego czasu mistrz nie ukrywa, że chciałby spotkać się w oktagonie z Mariuszem Pudzianowskim. Czy władze KSW w końcu zdecydują się na takie zestawienia?

Zakłady bukmacherskie na Mariusza Pudzianowskiego w LV BET

Mariusz Pudzianowski uwielbiany jest przez polskich fanów sportów siłowych. To wszechstronny zawodnik, który spełnia się na wielu polach. Ostatnie jego wyzwanie to MMA. Szybkie zakończenie walki przez nokaut to jego znak rozpoznawczy. Po potężnych ciosach wymierzonych w Michała Materlę fani chcą więcej! Kiedy Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu? Tego jeszcze nie wiadomo. Właściciele organizacji zdradzili jednak, że galę KSW 70 oglądało ponad 2 mln widzów w 10 krajach. A to oznacza, że na pewno był strongman znów pojawi się w klatce!

Wszystkie występy Mariusza Pudzianowskiego możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET! Legalny bukmacher na bieżąco śledzi karierę jednego z najlepszych sportowców w historii Polski i udostępnia najlepsze możliwości typowania! W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej znajdziesz szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy na każdą galę KSW, podczas której wystąpi Mariusz Pudzianowski. Jesteś gotowy na nowe wyzwanie? Obstawiaj występy Pudziana w LV BET!