Turniej Czterech Skoczni – Garmisch-Partenkirchen

Turniej Czterech Skoczni – Garmisch-Partenkirchen

Noworoczny konkurs to najbardziej znana i prestiżowa impreza w skokach narciarskich na świecie. Rozgrywany jest od 1953 r. na czterech skoczniach – dwóch w Niemczech i dwóch w Austrii. Tradycyjnie są to skocznie w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Nie zawsze skoczkowie występują w tej kolejności. Podczas najbliższego turnieju konkurs na skoczni Garmisch-Partenkirchen będzie drugim wydarzeniem. Wcześniej sportowcy wystąpią w Oberstdorf, a później w Innsbucku i Bischofshofen. Wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni możesz obstawiać w LV BET!

Co trzeba wiedzieć o turnieju w Garmisch-Partenkirchen?

Skocznia Grobe Oliympiaschanze w Garmisch – Partenkirchen HS 142 m powstała w 1935 r. Dziś jest jednym z najnowocześniejszych obiektów na świecie. Sportowcy występują na nim 1 stycznia. Obecny oficjalny rekord skoczni wynosi 143,5 m i należy do Simona Ammanna (1 stycznia 2010 r.) Dziesięć lat później jego wynik ten osiągnął również Norweg Marius Lindvik.

Najbliższe zawody w Garmisch-Partenkirchen odbędą się w niedzielę 1 stycznia 2023 r. O godz. 12.30 rozpocznie się seria próbna, a o godz. 14.00 konkurs indywidualny w systemie KO. Rozgrywki będzie można oglądać w telewizji TVN, Eurosport 1 oraz w Playerze. Będzie to ostatnia w historii rywalizacja wyłącznie mężczyzn. FIS ogłosił, że od sezonu 2023/2024 w Turnieju Czterech Skoczni rywalizować będą także kobiety.

Uczestnicy turnieju w Garmisch-Partenkirchen

W Niemczech na pewno zamelduje się czołówka skoczków narciarskich z całego świata. Wśród najlepszych Polskich zawodników nie zabraknie również Polaków. W tym sezonie. funkcję głównego trenera Biało-czerwonych pełni Thomas Thurnbichler, który zastąpiła na tym Czecha Michala Doležala. Wśród najważniejszych reprezentantów Polski zobaczymy tych samych zawodników, co w poprzednich latach. Oprócz Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły będą to Jakub Wolny i Paweł Wąsek.

Najlepsi skoczkowie poprzednich edycji Turnieju Czterech Skoczni

W historii turnieju rozgrywanym na czterech skoczniach tylko wszystkie cztery konkursy wygrał Sven Hannawald (Niemcy) w 2002 r., a później udało się to Kamilowi Stochowi w 2018 r. Dwa lata później dokonał tego Ryoyu Kobayashi.

Kto triumfował w ostatnich edycjach Turnieju Czterech Skoczni? W tej kwalifikacji najczęściej triumfują Polacy!

 • Sezon 2016/2017 Kamil Stoch
 • Sezon 2017/2018 Kamil Stoch
 • Sezon 2018/2019 Ryoyu Kobayashi
 • Sezon 2019/2020 Dawid Kubacki
 • Sezon 2020/2021 Kamil Stoch
 • Sezon 2021/2022 Ryoyu Kobayashi

Znacznie rzadziej Biało-Czerwoni stawali na podium rywalizacji na skoczni Grobe Oliympiaschanze. Kto zwyciężał w tej rywalizacji w ostatnich latach?

 • 2016. r. – Peter Prevc
 • 2017 r. – Daniel-Andre Tande
 • 2018 r. – Kamil Stoch
 • 2019 r. –  Ryoyu Kobayashi, 3.miejsce Dawid Kubacki
 • 2020. r. –  Marius Lindvik, 3.miejsce Dawid Kubacki
 • 2021 r. – Dawid Kubacki, 3. Miejsce Piotr Żyła
 • 2022 r. –  Ryoyu  Kobayashi

Kto w tym roku ma szansę na miejsce na podium?

W ubiegłym sezonie bukmacherzy stawiali na Halvora Egnera Graneruda. Nie obronił on jednak Kryształowej Kuli. Trofeum trafiło do Ryoyu Kobayashiego. Japończyk jest faworytem Pucharu Świata 2022/2023. Ma też duże szanse na wygranie konkursu w drugim dniu zmagań Turnieju Czterech Skoczni. Kto jeszcze wymieniany jest wśród tegorocznych faworytów zmagań na skoczni? Największe szanse na zwycięstwo mają Marius Lindvik, Karl Geiger, Stefan Kraft i Dawid Kubacki. Polak udowodnił swoją wysoką formę podczas sezonu letniego, wygrywając tegoroczne zmagania. Według bukmacherów nie można mówić o życiowej formie w przypadku Kamila Stocha i Piotra Żyły. Wskazują, że nie odniosą tak dużego sukcesu jak ich kolega z teamu. Warto jednak pamiętać, że pierwszy z nich po niezwykle nieudanym sezonie zimowym zajął 3. miejsce w rywalizacji letniej. Czy w Niemczech również zaliczy udane występy?

Obstawianie turnieju czterech skoczni w Garmisch-Partenkirchen w LV BET

Już niedługo w zakładach bukmacherskich LV BET będziesz mógł obstawiać konkursy w skokach narciarskich, w tym Turniej Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Nowe wydarzenia i rynki bukmacherskie będą pojawiały się na bieżąco, przed każdym z wydarzeń. Obecnie możesz postawić swoje typy jedynie na zwycięzcę Kryształowej Kuli. Faworytem legalnego bukmachera jest Ryoyu Kobayashi (kurs 3.75). Niewiele mniejsze szanse na wygraną ma Dawid Kubacki (kurs 4.5), Marius Lindvik (kurs 4.5) i Halvor Egner Granerud (kurs 4.5). W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej LV BET możesz też obstawiać występy innych skoczków i wskazywać ich na zwycięzców rywalizacji. Obstawiaj swoich faworytów i zwyciężaj!

Typy i zakłady bukmacherskie na konkurs w Garmisch-Partenkirchen w LV BET

Skoki narciarskie to polski sport zimowy. Fani mogą nie tylko oglądać rywalizację, ale też typować jej wyniki w zakładach bukmacherskich LV BET. Legalny operator oferuje szeroki wybór rynków na wszystkie konkursy Pucharu Świata w sezonie 2022/2023, w tym na zawody rozgrywane ramach Turnieju Czterech Skoczni. Jakie zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie można typować? Obstawisz m.in. zwycięzcę zawodów, lepszego z dwójki zawodników, miejsce na podium wskazanego zawodnika, zwycięzcę Pucharu Świata, zwycięzcę Turnieju Czterech Skoczni czy triumfatora 1. serii skoków. Poznaj dostępne rynki i kursy w LV BET i obstawiaj rywalizację w Garmisch-Partenkirchen!