Turniej Czterech Skoczni – konkurs w Innsbrucku

Turniej Czterech Skoczni – konkurs w Innsbrucku

Najbliższe zmagania w ramach Turnieju Czterech Skoczni rozpoczną się 29 stycznia 2022 r. w Oberstdorfie. Po rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen skoczkowie udadzą się do Innsbrucka. Spędzą tam dwa dni i powalczą o kolejne punkty Pucharu Świata. Jak będzie wyglądała ta rywalizacja? Poznaj ważniejsze informacje, dzięki którym postawisz swoje pewne typy bukmacherskie na skoki narciarskie w LV BET!

Najważniejsze informacje o konkursie w Innsbrucku

Najlepsi sportowcy zimowi świata spotkają się w Innsbrucku 3 stycznia 2023 r. Przed dwa dni będą walczyli na skoczni Bergisel położonej w austriackim kurorcie. Tradycyjnie już będą to trzecie zawody rozgrywane w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Ostatnim Polakiem, który zapisał się w historii tego miejsca ustalając nowy rekord jest Adam Małysz. W 2001 r. skoczył 120,5 m. Rekord obiektu należy do Michaela Haybocka (138 m).

Miejsce to słynie z nieprzewidywalnej pogody. Przekonali się o tym skoczkowie i fani w ubiegłym roku. Najpierw zawody zostały przełożone ze względu na silny wiatr, a ostatecznie odwołany.

Kto weźmie udział w konkursie w Innsbrucku

To kolejna rywalizacja w ramach Pucharu Świata, w której zamelduje się czołówka skoczków z całego świata. Faworytami tegorocznego sezonu, w tym też rywalizacji w Austrii, są Ryoyu Kobayashi oraz Dawid Kubacki. Oprócz nich wystąpią zapewne Halvor Egner Granerud, któremu w ubiegłym sezonie nie udało się obronić Kryształowej Kuli. Można liczyć też na świetne występy w wykonania takich skoczków jak Marius Lindvik, Karl Geiger czy Stefan Kraft.

W Innsbrucku zamelduje się zapewne cała polska reprezentacja pod wodzą Thomasa Thurnbichlera, który zastąpił w tym sezonie Czecha Michala Doležala. Trzon kadry od wielu lat pozostaje niezmienny. Zobaczymy w nim Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę. Występować z nimi będą Jakub Wolny i Paweł Wąsek.

Jakie mają szanse na sukces polscy skoczkowie? Dawid Kubacki został mistrzem letnich zmagań i obecnie wskazywany jest przez bukmacherów na głównego konkurenta Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Tak dużych szans na zwycięstwo nie mają za to Kamil Stoch i Piotr Żyła. Obaj zawodnicy nie są w swojej życiowej formie i w poprzednim sezonie wypadli bardzo słabo. Na podium letnich mistrzostw w skokach narciarskich obok Kubackiego stanął też Stoch. Zajął on 3. miejsce. W LV BET będziesz mógł obstawiać kolejne występy polskiego teamu!

Triumfatorzy poprzednich edycji konkursu w Innsbrucku

Rywalizacja w Innsbrucku wchodzi w skład TCS i ma duże przełożenie na klasyfikację końcową tych zmagań. Polscy kibice na pewno pamiętają największe sukcesy Biało-czerwonych! Najważniejszy z nich należy do Kamila. Stocha, który w 2018 r. wygrał na czterech skoczniach. Udało się to jeszcze dwóm zawodnikom. Zrobił to Sven Hannawald (Niemcy) w 2002 r. i w 2020 r. Ryoyu Kobayashi.

Lista zwycięzców Turnieju Czterech Skoczni: 

 • Sezon 2016/2017 Kamil Stoch
 • Sezon 2017/2018 Kamil Stoch
 • Sezon 2018/2019 Ryoyu Kobayashi
 • Sezon 2019/2020 Dawid Kubacki
 • Sezon 2020/2021 Kamil Stoch
 • Sezon 2021/2022 Ryoyu Kobayashi

Na podium rywalizacji skoczni Bergisel również nie brakowało reprezentantów naszego kraju. Kto wygrywał w ostatnich latach?

 • 4 stycznia 2018 r. –  Kamil Stoch
 • 4 stycznia 2019 r. –  Ryoyo Kobayashi
 • 4 stycznia 2020 r. –  Marius Lindvik
 • 4 stycznia 2021 r. – Kamil Stoch, 3. miejsce Dawid Kubacki
 • 4 stycznia 2022 r. – konkurs odwołany

Terminarz skoków narciarskich w Innsbrucku

Start zawodów w skokach narciarskich w Innsbrucku zaplanowany jest w dniach 3-4 stycznia 2023 r. Będą to dwa dni pełne sportowych emocji!

Terminarz skoków narciarskich w Innsbrucku w 2023 r.

3 stycznia 2023 r. (wtorek)

 • godz. 11.15 – oficjalny trening
 • godz. 13.30 – kwalifikacje

4 stycznia 2023 r. (środa)

 • godz. 12.00 – seria próbna
 • godz. 13.30 – konkurs indywidualny

Transmisja skoków narciarskich w Innsbrucku- gdzie oglądać?

Podobnie jak w ubiegłym sezonie zimowych rozgrywek również w tym za transmisję konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, w tym TCS i zawodów w Innsbrucku, odpowiada grupa Discovery. A to oznacza, że można będzie je obejrzeć w telewizji TVN i Eurosporcie oraz w serwisie internetowym Player.pl.

Obstawianie Turniej Czterech Skoczni i konkursu w Innsbrucku w LV BET

Turniej Czterech Skoczni w Innsbrucku to jedno z wydarzeń, które już wkrótce będziesz mógł obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET! Legalny bukmacher zaoferuje bardzo szeroki wybór rynków, a na każdy z nich atrakcyjne kursy. Do postawienia pewnych typów warto abyś najpierw się odpowiednio przygotował. Niezbędne będzie nie tylko poznanie zasad i zawodników, ale przede wszystkim ich formy i ostatnich osiągnięć. Będzie to środek zimowego sezonu, a więc wystarczy obejrzeć kilka konkursów, wyciągnąć odpowiednie wnioski i postawić swoje typy!

Zakłady na Turniej Czterech Skoczni w LV BET

Swoje typy bukmacherskie na skoki narciarskie możesz postawić w dwóch miejscach: serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Wystarczy kilka kliknięć, a obstawisz swojego zwycięzcę Pucharu Świata, Turnieju Czterech Skoczni czy danego konkursu. Możesz też wytypować zawodnika, który będzie lepszy spośród dwóch skoczków, wskazać miejsce jednego zawodnika, ale też skorzystać z wielu innych rynków. Jesteś gotowy na podjęcie nowego zadania? Obstawiaj rywalizację podczas Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku w LV BET!