Rozpoczęcie sezonu SHL

Rozpoczęcie sezonu SHL

Szwedzka liga hokeja na lodzie powraca! Przed nami pierwsze mecze sezonu 2021/2022, a w nim wiele zmian kadrowych i nowa jakość na boisku. Zawodnicy Vaxjo, którzy bronią tegorocznego tytułu, nie będą mieli łatwego zadania. Kto ma realną szasnę na wygraną SHL? Oto najważniejsze informacje o szwedzkiej lidze, które przydadzą się każdemu typerowi zakładów bukmacherskich. Najlepsze możliwości typowania znajdziesz już dziś w serwisie internetowych LV BET.

Już od 1975 r. Svenska hockeylinan (SHL) rozgrywa mecze o mistrzostwo kraju. I to na jakim poziomie! 14 najlepszych zespołów ze Szwecji rozpoczęło kolejny sezon rozgrywek. Tym bardziej emocjonujący, bo po poprzedni nie został ukończony ze względu na pandemię koronawirusa. Kto zdobędzie Puchar La Mata? Zwycięzcę możesz typować w zakładach bukmacherskich LV BET.

SHL: uczestnicy ligi

Do rozgrywek hokeja w tym roku zakwalifikowały się następujące drużyny: Brynas, Lulea, Skelleftea, Timra, Leksands, Malmo, Rogle, Linkopings, Farjestad, Frulunda, Djurgardens, Oskarshamn, Vaxjo, Orebro. Część z nich mogliśmy już widzieć na Mistrzostwach Świata w Hokeju na lodzie.

Największym przegranym ostatnich sezonów wydaje się być drużyna Farjestad. Ostatnie występy zdecydowanie były najgorsze w historii klubu. Do sezonu 2021/2022 awansowała dopiero z 8. miejsca tabeli, co było najgorszym wynikiem od 27 lat. Eksperci wskazują, że przystąpienie do walki o mistrzostwo w tym roku jest ich ostatnią szasną na zachowanie swojej pozycji w lidze. W zupełnie inną pozycję mają zaś zawodnicy Rogle, którzy z meczu na mecz rosną w siłę. Broniący tytułu zespół Vaxjo zaś przystępuje do sezonu bez swoich dotychczasowych bramkarzy – Viktor Fasth zakończył karierę, a Erik Kallgren rozpoczął swoją przygodę z amerykańską ligą NHL. Mimo to wydaje się, że mają dużą szasnę na zachowanie pucharu.

Terminarz SHL

Szwedzki hokej na lodzie będzie można oglądać już wkrótce. Pierwsze mecze rozegrane zostaną 11 września 2021 r. Tego dnia rozegranych będzie pięć meczów: Frolunda – Brynas, Oskarshamn – Timra, Vaxjo – Farjestad, Djurgardens – Skellefrea, Leksands – Malmo oraz Orebro – Rogle. Nowego mistrza SHL poznamy w przyszłym roku. Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego przewidziana jest na 15 marca 2022 r. Oczywiście, o ile nie przeszkodzi kolejna fala epidemii koronawirusa.

Wrzesień rozpoczął się od apelu władz SHL do rządu. Obecnie w kraju obowiązuje limit 300 osób, które mogą wejść na imprezę masową, w tym 8 osób siedzących w grupie. Gdyby wprowadzony był certyfikat covidowy na trybunach mogłoby zasiąść więcej kibiców. Byłaby to miła odmiana, bo ostatni sezon został rozegrany praktycznie przy pustych trybunach – najpierw obowiązywał limit 50 osób, później 8 i tylu fanów faktycznie obserwowało mecze na żywo. Nie chodzi tylko o zabawę, ale też finanse szwedzkiego środowiska hokejowego.

Analizy i typy bukmacherskie na start sezonu SHL

Hokej typy bukmacherskie możesz postawić w zakładach bukmacherskich LV BET. Analiza i sprawdzenie możliwości drużyn uczestniczących w tegorocznych rozgrywkach SHL ułatwi obstawianie i postawienie pewnych kuponów na każdy mecz. Pierwsze zakłady możesz postawić już dziś! Bukmacher umożliwi typowanie nie tylko zwycięzców spotkań, ale również wiele innych możliwości.

Zakłady bukmacherskie na start sezonu SHL w LV BET

Szeroki wybór atrakcyjnych rynków na rozgrywki szwedzkiej najwyższej ligi hokeja na lodzie bez problemu znajdziesz w serwisie internetowym www.lvbet.pl oraz w aplikacji mobilnej bukmachera. Dzięki temu możesz przyłączyć się do gry wraz z najlepszymi hokeistami ze Szwecji! Sprawdź możliwości i postaw swój kupon bukmacherski na SHL w LV BET.