Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2021

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2021

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie to kolejna impreza sportowa, która spotkała się z komplikacjami jeszcze przed samym wydarzeniem, ale co najważniejsze – ma się odbyć. Niestety obecnie znamy mało szczegółów na temat organizacji tego turnieju. Po dwuletniej przerwie hokeiście wrócą jednak na lodowisko i zawalczą o mistrzostwo. Komu się to uda? Zwycięzcę będziesz mógł typować w zakładach bukmacherskich LV BET jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw. Przyłącz się do walki!

Zeszłoroczne Mistrzostwa Świata Elity w hokeju na lodzie przeszły do historii zanim się rozpoczęły. A może bardziej – zanim miały się rozpocząć. Z uwagi na epidemię koronawirusa wydarzenie, które miało odbyć się w Szwajcarii, odwołano, a państwo to wycofało się z walki o prawo organizacji tegorocznego czempionatu. Mimo to nie udało się uniknąć kolejnych komplikacji.

MŚ w hokeju 2021 tylko na Łotwie

Zgodnie z początkowymi planami Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie miały być rozegrane od 7 maja do 23 maja 2021 r. w Mińsku i Rydze. Ze względu na okoliczności Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie odebrała jednak Białorusi prawo do organizacji tej imprezy. I nie chodzi tylko o pandemię koronawirusa, ale przede wszystkim o nastroje w państwie po wyborach prezydenckich. To duży cios szczególnie dla Aleksandra Łukaszenki, który jest wielkim fanem hokeja (ostatnie MŚ odbyły się w tym państwie 2014 r.) Po wykluczeniu Białorusi do organizacji turnieju zgłosiły się też Dania i Słowacja, jednak Federacja zdecydowała, że rozgrywki odbędą się wyłącznie na Łotwie.

Uczestnicy i terminarz Mistrzostw Świata w hokeju 2021

Tegoroczna rywalizacja w ramach Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Elity rozpocznie się 21 maja, a zakończy 6 czerwca 202 i będzie 84. odsłoną tego turnieju. Do udziału w imprezie zakwalifikowało się 16 uczestników, którzy wstępnie zostali podzieleni na grupy (z uwagi na dwa miejsca rozgrywania MŚ, więc podział ten może się zmienić.) W grupie A znajdą się reprezentacje narodowe następujących państw: Rosja, Szwecja, Czechy, Szwajcaria, Słowacja, Dania, Białoruś i Wielka Brytania. Grupę B tworzą: Kanada, Łotwa, Norwegia, USA, Finlandia, Kazachstan. Niemcy oraz Włochy. Mecze rozpoczną się od fazy grupowej będą odbywały się codziennie od 26 maja do 1 czerwca w systemie „każdy z każdym”. Najlepsze drużyny z obu grup spotkają się ze sobą w finale. Mistrza Świata 2021 poznamy najpóźniej 6 czerwca. Niestety nie znamy obecnie dokładnego terminarzu spotkań.

Podczas łotewskich zmagań tytułu bronić będzie Finlandia, która w 2019 r. zwyciężyła z Kanadą. Trzecie miejsce zaś zajęli Rosjanie. Jak co roku wśród pretendentów do mistrzowskiego tytułu wymienia się obecnie reprezentacje Kanady, Rosji oraz Szwecji. Nie można zapominać, że hokej to sport i nietrudno w nim o niespodziankę. Taką na pewno było zwycięstwo Finlandii.

Zakłady bukmacherskie na hokej w LV BET

Hokej na lodzie w Polsce może nie jest najpopularniejszą dyscypliną sportową, ale na pewno ma swoich zagorzałych fanów. Tym bardziej w zakładach bukmacherskich. Legalny bukmacher LV BET zaoferuje najlepsze możliwości typowania mistrzowskiego turnieju! W jego ofercie znajdziesz bogaty wybór rynków, na które będziesz mógł postawić swoje kupony. Atrakcyjne kursy to nie wszystko – w LV BET możesz też liczyć na wiele atrakcyjnych promocji i bonusów (w tym bonus bez depozytu), które sprawią, że typowanie tego wydarzenia będzie jeszcze ciekawsze! Która reprezentacja tym razem sięgnie po puchar?  Przekonamy się już wkrótce.