Speedway of Nations 2021

Speedway of Nations 2021

Speedway of Nations wraca do gry! We wrześniu i październiku odbędą się drużynowe mistrzostwa świata w żużlu. Do polskiej reprezentacji wrócił Maciej Janowski. Zawodnik pokazuje się w świetnej formie. Czy wraz z Bartoszem Zmarzlikiem, mistrzem SGP, powalczą o wygraną również w Speedway od Nations? W zakładach bukmacherskich LV BET będziesz mógł obstawiać różne dyscypliny, w tym żużel – Speedway of Nations i Speedway GP również!

Speedway of Nations to cykl zawodów żużlowych organizowanych przez Międzynarodową Federację Motocyklową. Do 2018 r. zawody te nazywane były drużynowym Pucharem Świata.  Drużyną tworzą pary, a najlepsze otrzymują tytuł Drużynowych Mistrzostw Świata.

Speedway of Nations – podstawowe informacje

Do zawodów przystępuje siedem drużyn narodowych składających się z dwóch zawodników i rezerwowego (do 21 lat). Pary walczą ze sobą w meczach przeciwko sobie, a o awansie decyduje suma uzyskanych punktów.

W ubiegłym roku podczas finału w Polsce najlepsza (trzeci raz z rzędu) okazała się reprezentacja Rosji. Srebrny medal znów trafił do Polaków, zaś brązowy do Duńczyków. W zawodach wzięły też pary ze Szwecji, Australii, Wielkiej Brytanii i Czech.

Terminarz Speedway of Nations 2021:

  • 17 września 2021 r. – Pierwszy półfinał w Daugavpils
  • 18 września 2021 r. – Drugi półfinał w Daugavpils
  • 16 października 2021 r. – Pierwszy finał w Manchesterze
  • 17 października 2021 r. – Drugi finał w Manchesterze

Istotna zmiana w regulaminie Speedway of Nations 2021

Zarówno w cyklu Grand Prix, jak i Speedway od Nations, w tym roku organizatorzy wprowadzili jedną istotną zmianę. Po włączeniu zegara dwóch minut zawodnicy muszą w tym czasie ustawić się nieruchomo pod taśmą, a jeśli tego nie zrobią sędzia wyklucza ich z zawodów. W cyklu SGP na miejsce zdyskwalifikowanego zawodnika wchodzi rezerwowy, zaś w rozgrywkach Speedway of Nations nie jest zmieniany. Mało tego – w obu cyklach znalazł się też zapis, że sędzia może skrócić czas do jednej minuty.

Zawodnicy Speedway of Nations 2021

Organizatorzy imprezy nie podali jeszcze. Dokładnych składów narodowych drużyn, ale można przypuszczać, że na starcie staną zawodnicy doskonale znani z poprzednich edycji.

Do te pory wszystkie złote medali zgarnęli Rosjanie. Po trzy mają na koncie Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow, dwa Gleb Czugunow i jeden Jewgienij Sajdulin. Kolejne miejsca w na liście najbardziej utytułowanych zawodników zajmują Polacy. Dwa srebrne krążki ma na koncie Bartosz Zmarzlik. Po Jednym srebrnym i jednym brązowym zaś wygrali do tej pory Maksym Drabik, Patryk Dudek i Maciej Janowski. Brytyjczycy Craig Cook, Robert Lambert i Tai Woffinden oraz Dominik Kubera i Szymon Woźniak po razie stawali na drugim miejscu podium.

Analizy i typy bukmacherskie na Speedway of Nations 2021

Żużel jest bardzo popularny nie tylko wśród kibiców na trybunach, ale również wśród typerów w zakładach bukmacherskich. Bez problemu możesz więc znaleźć nie tylko niezbędne do typowania informacje, ale też analizy i typy bukmacherskie ekspertów. Dzięki temu łatwo podejmiesz decyzję i postawisz swój kupon bukmacherski na to wydarzenie.

Zakłady bukmacherskie na Speedway of Nations 2021

Najlepsze zakłady bukmacherskie na żużel, w tym na Speedway of Nations 2021, znajdziesz w serwisie internetowym bukmachera LV BET. Znajdziesz w nim do wyboru wiele rynków, zarówno tych ogólnych, jak i bardziej szczegółowych takich jak PGE Ekstraliga. Nie zapomnij również sprawdzić oferowane promocje i bonusy dzięki którym Twoje obstawianie będzie jeszcze bardziej emocjonujące!