Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich: etap 5 Niemcy – Willingen HS 147 (K-130)

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich: etap 5 Niemcy – Willingen HS 147 (K-130)

W ramach 5 etapu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich zawodnicy wystąpią w niemieckim Willingen. Jak będzie wyglądała ta odsłona zmagań? Poznaj najważniejsze informacje o konkursie i postaw swoje typy na skoki narciarskie w LV BET!

Najważniejsze informacje o 5 etapie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich

27 stycznia 2024 r. – to właśnie tego dnia odbędzie się konkurs skoków narciarskich w ramach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Willingen. Rywalizacja odbędzie się na obiekcie HS147. To kolejne miejsce na mapie PK, w którym rekord należy do Polaka. Najdłuższy skok oddał Klemens Murańka, który 29 stycznia 2021 r. skoczył 153 m.

Po raz pierwszy zawody Pucharu Świata w Willingen rozegrane zostały w sezonie 1994/95. Początkowo skoczkowie występowali co 2 lata, aż weszło do kalendarza na stałe. W 2000 r. odbyła się wielka modernizacja obiektu – zmieniono skocznie, ale też zbudowano nowe trybuny. Od 2003 r. skocznia posiada punkt konstrukcyjny usytuowany na 130 metrze, dzięki czemu obiekt w Willingen jest największą dużą skocznią świata.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich: Niemcy – Willingen harmonogram 5 etapu

Do zmagań w Willingen jeszcze sporo czasu i organizatorzy nie podali dokładnego harmonogramu zawodów. Wiadomo, że zawody potrwają dwa dni, tj. 27 i 28 stycznia 2024 r.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich w Willingen – konkurs indywidualny

Można domyślać się, że skoczkowie wezmą udział w odprawie technicznej dzień przed rozpoczęciem głównych zawodów. Skoki konkursowe oddane zostaną w kolejnych dniach.

Faworyci Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Willingen

Po pierwszych rozegranych konkursach w klasyfikacji pojawili się zawodnicy, którzy zdobyli przewagę punktową nad resztą stawki. Udowodnili swoją wysoką formę i znajdują się w gronie faworytów obecnych zmagań.

Klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w sezonie 2023/2024:

1.     Benjamin Oestvold – 1321 pkt.

2.     Fredrik Villumstad – 1158 pkt.

3.     Clemens Leitner – 1100 pkt.

4.     Martin Hamannn – 817 pkt.

5.     Sondre Ringen – 812 pkt.

6.     Maximilian Steiner – 799 pkt.

7.     Pius Pachke – 780 pkt.

8.     Luca Roth – 757 pkt.

9.     Clemens Aigner – 751 pkt.

10.  Felix Hoffmann – 670 pkt.

(…)

15. Jakub Wolny – 469 pkt.

16. Maciej Kot – 466 pkt.

22. Pilch Tomasz – 382 pkt.

33. Andrzej Stękała – 239 pkt.

33. Aleksander Zniszczoł – 239 pkt.

36. Klemens Murańka – 222 pkt.

40. Jan Habdas – 190 pkt.

49. Kacper Juroszek – 117 pkt.

53. Stefan Hula – 103 pkt.

75. Klemens Joniak – 34 pkt.

75. Niklas Bachlinger – 34 pkt.

77. Adam Niżnik – 33 pkt.

98. Kacper Tomasiak – 17 pkt.

98. Jan Bombek – 17 pkt.

100. Jarosław Krzak – 15 pkt.

100. Roman Koudelka – 15 pkt.

102. Eetu Nousiainen – 14 pkt.

102. Paweł Wąsek – 14 pkt.

126. Wiktor Szozda – 2 pkt.

W konkursach Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2023/2024 będzie można zobaczyć skoczków, którzy wcześniej występowali w Pucharze Świata. To konsekwencja zmiany kwalifikacji do konkursów Pucharu Świata. Skoczkowie, którzy nie załapali się do okrojonych kadr przystąpią do zawodów niższej ligi. W inauguracji 33. edycji FIS Cup w Lilehammer wystąpiło siedmiu Polaków, w tym Aleksander Zniszczoł, medalista MŚ Klemens Murańka oraz Jakub Wolny. Na skoczniach zobaczymy m.in. takich zawodników, jak odrzucony z głównej kadry Niemiec Markus Eisenbichler, Constantin Schmid, Taku Takeuchi, Clemens Aigner czy rekordzista świata i brązowy medalista igrzysk w Pjongczangu, Norweg Robert Johansson.

Wśród nich zabraknie na pewno Maximiliana Steinera, który występował w poprzednim sezonie w Pucharze Świata. Austriak doznał ciężkiej kontuzji – na treningu zerwał więzadło krzyżowe, ma uraz łąkotki oraz więzadła pobocznego. A to oznacza nie tylko wykluczenie z obecnego sezonu zmagań skoczków, ale może też zakończyć jego karierę. W ubiegłym sezonie Maximilian Steiner punktował w Pucharze Świata, występując w sumie w 14. konkursach.  Zajął też 15. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

Gdzie można oglądać transmisję Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Willingen?

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich bez problemu możesz oglądać zarówno w telewizji, jak i w internecie. Transmisję udostępnia grupa Discovery, w tym TVN czy Eurosport. Konkursy rozgrywane w Polsce zobaczysz też w TVP. Stream online dostępny jest m.in. w platformach Player.pl czy tvpsport.pl. Niestety, w miejscach tych nie zobaczysz wydarzeń rozrywanych w ramach niższej ligi skoków narciarskich. Puchar Kontynentalny jest transmitowany sporadycznie, a obecnie nie można będzie oglądać zawody w Willingen.

Obstawianie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w LV BET

Puchar Świata to najważniejszy cykl zmagań skoczków na świecie. W tym sezonie wielu zawodników na najwyższym poziomie nie wystąpi w konkursach PŚ, a będzie można zobaczyć ich w Pucharze Kontynentalnym. Poznanie zawodników, ich wcześniejszych osiągnięć, ale też formy i celów na najbliższe występy pozwoli Ci przeprowadzić analizę bukmacherską i postawić pewne typy na skoki w LV BET!

Typy i zakłady na Puchar Kontynentalny w LV BET

Serwis internetowy oraz aplikacja mobilna LV BET – to właśnie tam otrzymasz najlepsze możliwości typowania konkursów w skokach narciarskich, w tym cyklu Pucharu Kontynentalnego. Wystarczy kilka kliknięć, a wskażesz swoich faworytów i będziesz miał szansę na wygraną!