Puchar Kontynentalny: etap 5 Japonia – Sapporo

Puchar Kontynentalny: etap 5 Japonia – Sapporo

Japońska skocznia Sapporo gościć będzie nie tylko zawodników biorących udział w konkursach Pucharu Świata, ale też skoczków rywalizujących w ramach Pucharu Kontynentalnego. Jak będzie wyglądała kolejna odsłona ich zmagań? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy na skoki w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o 5 etapie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich

Skoczkowie biorący udział w Pucharze Kontynentalnym 20 stycznia 2024 r. wystąpią w japońskim Sapporo na obiekcie HS137. Zimowy rekord na tym słynnym obiekcie Okurayama ustanowił Kamil Stoch, który 26 stycznia 2019 r. wylądował na 148,5 m. Skocznia zbudowana została w 1922 r. Q W 1972 r. odbyły się tam Igrzyska Olimpijskie. W późniejszych latach miejsce to wpisało się w historię polskiego narciarstwa. Złoty medal zdobył nieznany Polak, 19 – letni Wojciech Fortuna.
Poważne odnowienie skoczni nastąpiło wiosną 2000 r. Powstało też Muzeum Sportów Zimowych – największe w Japonii. Kolejna modernizacja miała miejsce w 2016 r., dzięki czemu zimą skocznia posiada wymiary K-123 i HS137, a latem – K-120 i HS134. Okurayama to dziś jedna z największych skoczni w Japonii. Z platformy obserwacyjnej na jej szczycie można podziwiać panoramę miasta.
W 2007 r. Sapporo było organizatorem MŚ w narciarstwie klasycznym. Czwarte miejsce zajął wtedy Adam Małysz. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest silny, często zmieniający kierunek wiatr. Co roku na skoczni odbywają się konkursy Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cupu.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich: Japonia – Sapporo harmonogram 5 etapu

Japonia leży w innej strefie czasowej niż Polska. Fani muszą się liczyć z faktem, że konkursy będą odbywały się w środku nocy.  Sprawdź harmonogram konkursu i postaw swoje typy w zakładach bukmacherskich LV BET.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich w Sapporo – konkurs indywidualny

W piątek odbędzie się odprawa, po której poznamy dokładną listę uczestników zmagań w Sapporo. Po kwalifikacjach na zawodników będą czekały trzy konkursy. Kto zapunktuje w klasyfikacji generalnej?

Piątek, 19.01.2024
12:00 – Odprawa techniczna

Sobota, 20.01.2024
1:00 – Oficjalny trening
2:00 – Seria próbna
3:00 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 21.01.2024
1:00 – Seria próbna
2:00 – Pierwszy niedzielny konkurs
6:00 – Drugi niedzielny konkurs

Faworyci Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Sapporo

Puchar Kontynentalny w sezonie 2023/2024 rozpoczął zimowe zmagania w Lillehammer. W konkursie tym wystąpiło 54 skoczków z 11 krajów: Austrii, Estonii, Finlandii, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowenii i Stanów Zjednoczonych. Czterech skoczków tydzień wcześniej brało udział w zawodach PŚ – Amerykanin Decker Dean, Kazachowie Sergey Tkachenko i Nikita Devyatki oaz Aleksander Zniszczoł.

W polskiej kadrze Pucharu Kontynentalnego prowadzonej przez trenera Davida Jiroutka wystartują Jan Habdas, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Jakub Wolny, a także Kacper Juroszek oraz Klemens Joniak.

Nie zabraknie też norweskich zawodników, którzy wykazali się w pucharowych zmaganiach poprzedniej zimy, m.in. triumfatora cyklu Benjamina Østvolda, Sondre Ringena, Clemensa Leitnera. W zawodach wystartują też Markus Müller (Austria), Felix Hoffmann, Luca Roth (Niemcy) i Žak Mogel (Słowenia).

W rywalizacji w obecnym sezonie nie zobaczymy Maximiliana Steinera. Austriak zerwał więzadło krzyżowe, doznał urazów łąkotki oraz więzadła pobocznego podczas treningu. Kontuzja ta wykluczyła zawodnika na cały sezon.

Klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w sezonie 2023/2024:

1.     Benjamin Oestvold – 1321 pkt.

2.     Fredrik Villumstad – 1158 pkt.

3.     Clemens Leitner – 1100 pkt.

4.     Martin Hamannn – 817 pkt.

5.     Sondre Ringen – 812 pkt.

6.     Maximilian Steiner – 799 pkt.

7.     Pius Pachke – 780 pkt.

8.     Luca Roth – 757 pkt.

9.     Clemens Aigner – 751 pkt.

10.  Felix Hoffmann – 670 pkt.

(…)

15. Jakub Wolny – 469 pkt.

16. Maciej Kot – 466 pkt.

22. Pilch Tomasz – 382 pkt.

33. Andrzej Stękała – 239 pkt.

33. Aleksander Zniszczoł – 239 pkt.

36. Klemens Murańka – 222 pkt.

40. Jan Habdas – 190 pkt.

49. Kacper Juroszek – 117 pkt.

53. Stefan Hula – 103 pkt.

75. Klemens Joniak – 34 pkt.

75. Niklas Bachlinger – 34 pkt.

77. Adam Niżnik – 33 pkt.

98. Kacper Tomasiak – 17 pkt.

98. Jan Bombek – 17 pkt.

100. Jarosław Krzak – 15 pkt.

100. Roman Koudelka – 15 pkt.

102. Eetu Nousiainen – 14 pkt.

102. Paweł Wąsek – 14 pkt.

126. Wiktor Szozda – 2 pkt.

Gdzie można oglądać transmisję Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Sapporo?

To informacja, która nie zadowoli polskich fanów skoków narciarskich. Zawody Pucharu Kontynentalnego nie są transmitowane przez żadną z telewizji. Trudno też znaleźć stream online. Z faktem tym nie zgadzają się zarówno skoczkowie, jak i środowisko narciarskie. Informacje o transmisjach warto sprawdzić przed rozpoczęciem zmagań w Japonii.

Obstawianie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w LV BET

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się obstawiać zawodników w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czy Pucharu Kontynentalnego, rozpocznij od analizy bukmacherskiej. To dzięki odpowiedniemu przygotowaniu będziesz w stanie zminimalizować ponoszone ryzyko i pewnie wskazać zwycięzców. Poznanie informacji o zawodnikach, w tym o ich wcześniejszych sukcesach, ostatnich występach czy formie pozwoli Ci na wskazanie faworytów i wygraną w zakładach bukmacherskich.

Typy i zakłady na Puchar Kontynentalny w LV BET

Swoje szczęśliwe kupony na skoki, ale też inne dyscypliny sportowe, postawisz w LV BET. To legalny bukmacher, który umożliwia typowanie w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz dostępne wydarzenia i rynki, poznasz oferowane kursy bukmacherskie i zawrzesz swoje kupony. Skorzystaj też z promocji i bonusów. Te możesz przeznaczyć na dowolne dyscypliny, albo też wybrać dedykowane na konkursy w skokach. Najszerszą ofertę otrzymasz oczywiście na zawody Pucharu Świata. Obstawisz wskazanych skoczków, np. jak poradzi sobie Dawid Kubacki, Piotr Żyła czy Kamil Stoch. Dostaniesz rynki na konkurs indywidualny, ale też konkurs drużynowy. Wskażesz, kto wygra Kryształową Kulę. Rynki na Puchar Kontynentalny zazwyczaj będą ograniczały się wyłącznie do wskazania zwycięzcy. Daj sobie szansę na wygraną i rozpocznij zabawę w LV BET już dziś!