Zawody Pucharu Świata w Bischofshofen 2023

Zawody Pucharu Świata w Bischofshofen 2023

71. edycja Turnieju Czterech Skoczni, która rozegrana będzie na przełomie grudnia 2022 r. i stycznia 2023 r. zakończy się w Bischofshofen. Będzie to ostatnia lokalizacja tych zawodów, a więc przed Tobą ostatnie możliwości obstawiania wyników tego konkursu, jak i całego TCS. Po dwóch latach przerwy na trybuny pod austriacką skocznią znów wpuszczeni będą kibice. FIS podało, że zmagania na żywo będzie mogło zobaczyć nawet ponad 100 tys. fanów skoków narciarskich! Nie wybierasz się do Austrii? Nic straconego – zajrzyj do LV BET i rozpocznij typowanie tego sportu!

Co trzeba wiedzieć o zawodach Pucharu Świata w Bischofshofen 2023?

Rywalizacja w Bischofhofen zaplanowana jest na 6 stycznia 2023 r. To miejsce dobrze znane polskim skoczkom i kibicom. Rekord Dawida Kubackiego wciąż jest tam aktualny. 6 stycznia 2019 r. na skoczni HS 142 oddał on skok na odległość 145 m! Czy tym razem pobije swój rekord? W ubiegłym roku nie miał na to szans, a najlepszy występ z polskich skoczków zaliczył Piotr Żyła.

Klasyfikacja generalna po finałowym konkursie Turnieju Czterech Skoczni 2021/2022:

 1. Lindvik Marius
 2. Granerud Egner Halvor
 3. Hoerl Jan
 4. Kobayashi Ryoyu
 5. Aschenwald Phillipp
 6. Huber Daniel
 7. Żyła Piotr
 8. Geiger Karl
 9. Sato Yykiya
 10. Tschofenig Daniel

Ostatecznie na podium całego Turnieju Czterech Skoczni stanęli Ryoyu Kobayashi, Marius Lindvi i Egner Halvor Granerud. Skoczkowie, którzy znów są wymieniani jako faworyci tego sezonu. Do łączył do nich jeszcze Dawid Kubacki!

Puchar Świata 2021/2022 był to jeden z najgorszych w historii Polaków. Biało-czerwonych zabrakło nie tylko na podium, ale i w pierwszej dziesiątce zawodników. Najlepszy był Piotr Żyła – 15. miejsce, Dawid Kubacki – 22. miejsce, Jakub Wolny – 35. miejsce, Paweł Wąsek – 48. miejsce, a Andrzej Stękała – 51. miejsce. Nasz mistrz Kamil Stoch był dopiero na 53. pozycji.

W ubiegłym roku w Bischofghofen rozegrany był też konkurs drużynowy. Do rywalizacji zgłosiło się osiem zespołów narodowych. Rywalizację wygrali Austriacy. Kadra Polski w składzie Żyła, Stękała, Wąsek i Kubacki była na 5. miejscu. W tym roku skoczkowie powalczą w Austrii jedynie w konkursie indywidualnym.

Terminarz zawodów Pucharu Świata w Bischofshofen

Rywalizacja w Austrii będzie trwała dwa dni. Oficjalna rywalizacja w konkursie indywidualnym rozpocznie się w piątek 6 stycznia 2023 r.

Dokładny terminarz PŚ w Bischofghofen 2023:

5 stycznia 2023 r. (czwartek)

 • godz. 13.00 – odprawa techniczna
 • godz. 15.00 – oficjalny trening
 • godz. 16.30 – kwalifikacje

6 stycznia 2023 r. (piątek)

 • godz. 15.30 – seria próbna
 • godz. 16.30 – konkurs indywidualny

Uczestnicy zawodów Pucharu Świata w Bischofshofen

W tegorocznej rywalizacji PŚ wystąpiło już ponad 30 zawodników z całego świata. Tak liczna obsada będzie chciała zapewne wystąpić również w Turnieju Czterech Skoczni. Kogo zabraknie? W tej trudno o tym mówić i na dokładną listę zawodników musimy jeszcze poczekać.

Już przed rozpoczęciem zmagań Pucharu Świata w sezonie 2022/2023 bukmacherzy wskazywali mocnego faworyta tegorocznych zmagań. Jest nim broniący mistrzowskiego tytułu Ryoyu Kobayashi. Eksperci podkreślają, że na nowego lidera może wysunąć się Dawid Kubacki. Gotowość do wygrywania udowodnił w dwóch pierwszych konkursach PŚ, ale też w sezonie letnim, który wygrał. Warto jednak pamiętać, że w ubiegłym roku Dawid Kubacki zajął w Bischofshofen odległe 27. miejsce. Nie można też pominąć, że obecnie Polak jest liderem PŚ, zaś Japończyk zajmuje odległe 14. miejsce.

Kto ma też szansę powalczyć o miejsca na podium? Wśród najlepszych zawodników, których udział jest praktycznie pewny, wymienia się takich skoczków jak m.in. Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Karl Geiger czy Stefan Kraft.

Do Austrii uda się też reprezentacja Polski pod wodzą Thomasa Thurnbichlera. Zastąpił on na tym stanowisku Czecha Michala Doležala. W jej skład wchodzą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Czy zdołają oni powalczyć o najwyższe lokaty? Co do Kubackiego nie ma takiej wątpliwości. Fani Kamila Stocha pokładają w nim nadzieje i czekają na jego przebudzenie. Polski mistrz świetnie radził sobie w letniej rywalizacji, jest więc szansa na powrót do walki o najwyższe miejsca.

Gdzie oglądać transmisję zawodów Pucharu Świata w Bischofshofen?

Skoki narciarskie, w tym konkursy Turnieju Czterech Skoczni, polscy fani obejrzą zarówno w telewizji, jak i w internecie. Prawa do transmisji całego sezonu Pucharu Świata posiada grupa Discovery. Gdzie i kiedy oglądać zmagania Turnieju Czterech Skoczni w Bischofghofen 2023?

Eurosport i Player:

 • 5 stycznia 2023 r., godz. 16.15 – kwalifikacje
 • 6 stycznia 2023 r., godz. 16.15 – konkurs indywidualny

TVN:

 • 6 stycznia 2023 r., godz. 16.15 – konkurs indywidualny

Obstawianie zawodów Pucharu Świata w Bischofshofen

Pamiętaj, aby wybierać tylko legalne transmisje. Dzięki temu będziesz miał pewność, że obejrzysz cały konkurs bez problemów i na bieżąco będziesz mógł typować jego przebieg w zakładach bukmacherskich LV BET. Przed rozpoczęciem zawodów zaś skorzystasz z zakładów długoterminowych. Niezależnie od tego, z których skorzystasz, warto wcześniej się przygotować do typowania, a postawisz pewne kupony bukmacherskie na skoki narciarskie!

Zakłady bukmacherskie na zawody Pucharu Świata w Bischofshofen 2023

Zawody Pucharu Świata Bischofshofen to świetna okazja do rozpoczęcia typowania! Możesz też obstawiać kolejne konkursy – bukmacher LV BET udostępni Ci najlepsze rynki bukmacherskie na Puchar Świata 2022/2023!  W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej będziesz mógł wytypować zwycięzcę każdego konkursu, ale też całego Turnieju Czterech Skoczni. Możesz też wskazać, do kogo trafi Kryształowa Kula, czy skorzystać z zakładów Top 3 lub H2H. wybór należy tylko do Ciebie! Obstawiaj skoki narciarskie w LV BET i wygrywaj!