Jak analizować statystyki i prognozować wyniki meczów?

Jak analizować statystyki i prognozować wyniki meczów?

Analiza bukmacherska – to ona jest podstawą profesjonalnego typowania we wszystkich zakładach bukmacherskich. Polega na porównaniu wielu czynników, które mają wpływ na wyniki spotkania. Dobry typer jest w stanie prognozować wyniki spotkań piłkarskich. Przemyślane stawianie typów minimalizuje ponoszone ryzyko. Czy wiesz, jak to robić? Poznaj tę wiedzę i postaw swoje kupony u najlepszego bukmachera online – LV BET! To lider zakładów bukmacherskich w Polsce, którego ofertę musisz poznać.

Losowość wyników

Na początku warto ustalić jedno – obstawianie nigdy nie jest w 100 procentach pewne. To gra, w której największe znaczenie ma szczęście lub pech. Czynników tych nie da się przewidzieć, a więc nawet pewne typy dopuszczają możliwość wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji i niemożność trafnego wytypowania. Zła forma zawodnika, problemy zdrowotne, niesprawiedliwa decyzja sędziego – to tylko niektóre z nich. Dokładna analiza bukmacherska pozostałych czynników jednak pozwala na znaczne zminimalizowanie ponoszonego ryzyka. A to oznacza, że jeśli na boisku nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, losowego, to typer jest w stanie wskazać wynik takiego meczu. Do tego potrzebna są dokładne obliczenia. Co trzeba wziąć pod uwagę?

Wybranie interesujących rynków

Typowanie warto rozpocząć od… sprawdzenia oferty legalnego bukmachera LV BET! Na co dzień dostaniesz tam możliwość obstawiania kilkudziesięciu dyscyplin sportowych, a na piłkę nożnych standardowo dostępnych jest około 700 wydarzeń. Na najważniejsze mecze legalny bukmacher udostępnia ponad 300 różnych rynków! Wybranie interesującego ułatwi Ci przeprowadzenie analizy i ograniczenie się wyłącznie do informacji, które będą Ci potrzebne. Innych danych potrzebujesz do wskazania liczby strzelonych bramek, innych typując zespół, który wygra. Możesz też ograniczyć się do kartek, którzy otrzymają zawodnicy, albo osiągów, które osiągnie jeden zawodnik.

Historyczne wyniki

Wskazywanie przyszłych wyników wymaga przeanalizowania przeszłych. Wyniki wcześniejszych meczów ze wskazanym konkurentem, ale też wyniki osiągane w spotkaniach z innymi drużynami, liczba strzelonych goli, a także ich wykonawcy, a nawet statystyki posiadanie piłki – to wszystkie informacje ułatwią typowanie zwycięzców czy wyniku meczu. Sprawdź też, jak drużyna prezentuje się przed własną publicznością i na wyjeździe.

Podczas każdej analizy bukmacherskiej kluczową informacją będzie skład zespołu i forma zawodników. Warto pamiętać, że po bardzo aktywnym okienku transferowym skład każdego zespołu może się mocno zmienić, a szczególnie wyjściowego składu w drużynie. Do gry dołączyć mogą nowi liderzy, ale też odejść piłkarze, którzy decydowali o sukcesach i kolejnych wygranych w dotychczasowych meczach. Ważne są też kontuzje kluczowych graczy, które łączą się z długimi wykluczeniami. Im więcej takich czynników weźmiesz pod uwagę tym Twoja analiza będzie dokładniejsza, a typy pewniejsze.

Rankingi i tabele

Czy to dobre źródło wiedzy o zespołach? Niektórzy typerzy sprawdzają wyłącznie osiągnięte wyniki, aby poznać położenie drużyn w rozgrywkach. Te informacje jednak można przełożyć znacznie dalej, a szczególnie na poznanie motywacji i szans na zwycięstwo. Znając te dane można też za pomocą obliczeń matematycznych określić medianę strzelonych goli. Jest ona bardziej miarodajna niż uśrednianie statystyk. Na podstawie średniej arytmetycznej bowiem nie można określić prognozy wyników czy innych statystyk szczególnie w przypadku drużyn, które grają powyżej lub poniżej średniej ligowej. Biorąc pod uwagę wyniki pomijające najwyższe i najniższe osiągi, pomijane są ekstremalne występy. Nie oddają one prawdziwych cech drużyny. Statystyka w oparciu o średnią jest więc zakrzywiona.

Inne czynniki

Statystyki sportowe są najlepszą podstawą do pewnego typowania. Oprócz wcześniejszych informacji warto wziąć pod uwagę również inne dostępne czynniki. Typerzy często dzielą czynniki na abstrakcyjne i subiektywne. Do pierwszych zaliczane są takie informacje jak prognoza pogody, a co za tym idzie samopoczucie zawodników, nawierzchnia boiska czy błędy sędziego i wydarzenia na trybunach.  Subiektywnymi czynnikami są zaś wszelkiego rodzaju czynniki motywujące zawodników i drużyny, jak np. chęć odegrania się, zemsty, ale też kontuzje, sprzeczki w wewnątrz drużyn czy problemy osobiste zawodników. Takie dane najczęściej można pozyskać z mediów społecznościowych. To właśnie w nich poszczególni piłkarze, jak i zespoły zamieszczają najważniejsze i najbardziej aktualne informacje dotyczące przygotowań do meczu.

Typy bukmachera

Zakończenie każdej próby obstawiania spotkań piłkarskich warto skonfrontować z typami bukmachera, a dokładniej jego analityków, którzy oferują kursy. Jeśli Twoje typy znacznie różnią się od wskazań analityków będziesz mógł liczyć na wysokie kursy, przez co Twoja wygrana może być bardzo duża.  Nie zrażaj się jednak, gdy typy te będą zbieżne – wykorzystaj atrakcyjne możliwości i wygrywaj w LV BET! Pamiętaj, że wartości kuponów i typy zmieniają się u bukmacherów.

Zawodowi typerzy często sprawdzają też wskazania innych graczy, a nawet sprawdzają wyniki w tzw. przewidywarkach wyników online. Ma to na celu skonfrontowanie wskazań, poznanie innych sposobów typowania. To świetny sposób na skonfrontowanie własnych typów!

Typowanie meczów w LV BET

Obstawiać wyniki meczów możesz zawsze i wszędzie. Ba, nie tylko bez przygotowania, ale też bez jakiejkolwiek wiedzy o meczu i jego uczestnikach. W takiej sytuacji jednak musisz liczyć się z ponoszeniem wysokiego ryzyka. Wygrana będzie jedynie wynikiem szczęścia. Aby ponoszone ryzyko zminimalizować i postawić tylko pewne typy bukmacherskie warto jednak wcześniej dokładnie przygotować się do analizowania. Jesteś gotowy na podjęcie wyzwania? Typuj w LV BET już dziś!

Zakłady bukmacherskie na mecze w LV BET

Legalny bukmacher LV BET to najlepsze miejsce do obstawiania wyników meczów piłkarskich! Przez całą dobę, bez względu na miejsce, będziesz mógł postawić swoje typy na wszystkie najważniejsze spotkania piłkarskie na świecie. Swoje szczęśliwe kupony postawisz w aplikacji na urządzeniu mobilnym lub w serwisie internetowym dostępnym bezpośrednio w przeglądarce. Wystarczy kilka kliknięć, a przyłączysz się do gry! Postaw swoje typy na mecze piłki nożnej w zakładach bukmacherskich LV BET i wygrywaj!