Poznaj terminarz Pucharu Sześciu Narodów 2022

Poznaj terminarz Pucharu Sześciu Narodów 2022

Six Nations Championship, czyli Puchar Sześciu Narodów to najstarszy europejski turniej rugby. Jego nazwa wzięła się od liczby uczestniczących w rozgrywkach narodów. Co roku do rywalizacji przystępują drużyny z Anglii, Francji, Irlandii, Włoch, Szkocji i Walii. W poprzedniej edycji tytuł Anglikom odebrali Szkoci. Kto tym razem sięgnie po zwycięstwo? Oto najważniejsze informacje o turnieju, bez których nie może obejść się żaden typer zakładów bukmacherskich.

Puchar Sześciu Narodów ma długą historię, chociaż początkowo w rozgrywkach udział brało mniej drużyn. Podczas turnieju uczestnicy mają szansę na zdobycie Wielkiego Szlema.  Przyznawany jest on drużynie, która zwycięży z pięcioma rywalami. Najsłabszy zespół rozgrywek również otrzymuje wyróżnienie, z tym, że to tzw. drewniana łyżka.  Najlepsza drużyna z Wysp Brytyjskich dodatkowo walczy w tzw. „Home Nations” i również zdobywa trofeum. Nie ma co się dziwić, że szczególnie w tych krajach rugby jest szczególnie popularne.

Podczas Pucharu Sześciu Narodów uczestnicy walczą o zwycięstwo i tytułowy puchar. Wnętrze tego jeszcze do niedawna było wykonane ze srebra. Teraz jest już z 22-karatowego złota. Powód może wydawać się dość nietypowy – erozja od… szampana! Dodano nawet obręcz, która ułatwia picie z niego podczas triumfu.

Terminarz Pucharu Sześciu Narodów 2022

W lutym 2022 r. rozegrana będzie 23. edycja Pucharu Sześciu Narodów i aż 128. wliczając poprzednie rozgrywki (Home Nations Championship i Puchar Pięciu Narodów). Przez pięć tygodni, od 5 lutego do 19 marca 2022 r. najlepsi zawodnicy zmierzą się w sześciu miastach i powalczą o miano najlepszego!

Rozgrywki będą się odbywały w formie każdy z każdym, na stadionie gospodarza. Za każdy z nich drużyny dostają punkty. Zwycięzca meczu otrzymuje cztery punkty, w przypadku remisu uczestnicy otrzymują po dwa punkty. Za przegraną nie przysługuje ani jeden punkt. Dodatkowy punkt bonusowy drużyny mogą dostać za zdobycie co najmniej czterech przyłożeń lub przegraną nie więcej niż siedmioma punktami. Za zdobycie Wielkiego Szlema przyznawane są trzy dodatkowe punkty. Skąd taki pomysł?  To zabezpieczenie na wypadek sytuacji, gdyby zdobywca przekonał wszystkich rywali, ale nie wygrał zawodów.

1. kolejka

5 lutego 2022 r.

 • Irlandia – Walia (Aviva Stadium, Dublin)
 • Szkocja – Anglia (Murrayfield Stadium, Edynburg)

6 lutego 2022 r.

 • Francja – Włochy (Stade de France, Saint-Denis)

2. kolejka

12 lutego 2022 r.

 • Walia – Szkocja (Millennium Stadium, Cardiff)
 • Francja – Irlandia (Stade de France, Saint-Denis)

13 lutego 2022 r.

 • Włochy – Anglia (Stadio Olimpico, Rzym)

3. kolejka

26 lutego 2022 r.

 • Szkocja – Francja (Murrayfield Stadium, Edynburg)
 • Anglia -Walia (Twickenham Stadium, Londyn)

27 lutego 2022 r.

 • Irlandia – Włochy (Aviva Stadium, Dublin)

4. kolejka

11 marca 2022 r.

 • Walia – Francja (Millennium Stadium, Cardiff)

12 marca 2022 r.

 • Włochy – Szkocja (Stadio Olimpico, Rzym)
 • Anglia – Irlandia (Twickenham Stadium, Londyn)

5. kolejka

19 marca 2022 r.

 • Walia – Włochy (Millennium Stadium, Cardiff)
 • Irlandia – Szkocja (Aviva Stadium, Dublin)
 • Francja – Anglia (Stade de France, Saint-Denis)

Zakłady rugby w LV BET

Do rozpoczęcia zmagań europejskich rugbistów zostało jeszcze trochę czasu, ale już dziś możesz typować zwycięzcę turnieju w zakładach bukmacherskich LV BET. Swój typ postawisz w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej. Czekają na Ciebie atrakcyjne kursy, z których warto skorzystać. Kto jest faworytem analityków bukmachera? Ci zdecydowanie stawiają na reprezentantów Francji (kurs 2.35), którzy w ubiegłym roku przegrali z Walijczykami. Broniący tytułu mistrzowie mają niewielkie szanse na wygraną (kurs 8). A jak. wyglądają kursy na pozostałych uczestników Pucharu Sześciu Narodów 2022? Irlandia – 4.5, Szkocja – 13, a Włochy – 1000.  Postaw swoje typy na rugby w LV BET i wygrywaj!