Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym

Już 19 września 2021 r. rozpoczną się kolarskie zmagania w ramach Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w Brugii. Będzie to 94. edycja imprezy i kolejna okazja do typowania wyników kolarstwo LV BET. Jak obstawiać kolarstwo? Kto wystąpi podczas MŚ? Oto najważniejsze informacje, które przydadzą się każdemu typerowi.

Kolarstwo zawody Mistrzostwa Świata 2021 rozpoczną się 19 i potrwają do 26 września 2021 r. W tym czasie zaplanowanych jest 11 wyścigów po belgijskiej Brugii i Flandrii.

Trasa Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym

Po raz pierwszy kolarze wyjadą na trasę w miejscowości Knokke – Heist nad Morzem Północnym. Rozpoczną od całkowicie płaskiego terenu, a jedynym czynnikiem, który może przeszkodzić zawodnikom, będą warunki pogodowe. Kobiety pokonają dystans wynoszący 30,3 km, zaś mężczyźni o 13 km więcej.

Starty wspólne rozpoczną się w stolicy prowincji Brabancja Flamandzka – Leuven. Kobiety, mężczyźni i młodzieżowcy wystartują z historycznego centrum Antwerpii, kategorie juniorskie powalczą wyłącznie podczas rundy Leuven.

Polacy na Mistrzostwach Świata 2021

Pod koniec sierpnia poznaliśmy liczbę zawodników, którzy będą reprezentowali nasz kraj podczas zmagań w Belgii. W męskim wyścigu elity na starcie może stanąć 200 kolarzy z całego świata, z czego 6 z nich z Polski. Wśród kobiet również zobaczymy 6 zawodniczek. Inaczej sprawa wygląda wśród juniorów – do rywalizacji załapał się tylko jeden mężczyzna, ale za to przyznane będą 4 lub 5 miejsc dla pań. We wszystkich kategoriach państwa uczestniczące w mistrzostwach mogą wystawić też po 2 zawodników/zawodniczki do jazdy indywidualnej na czas. Polski Związek Kolarstwa nie podał jeszcze listy zawodników, którzy wystąpią w Belgii, natomiast wiele wskazuje na to, że w wyścigu weźmie udział Michał Kwiatkowski, który brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Mistrzostwa Świata w kolarstwie: zawodnicy

Chyba największym zaskoczeniem na liście startowej tegorocznych MŚ będzie brak Belga Grega Van Avermaeta. Mistrz Olimpijski z Rio de Janeiro w kolarstwie ze startu wspólnego nie znalazł się w belgijskiej reprezentacji po raz pierwszy w karierze, czyli od 2007 r. Do tej pory udało mu się zająć 5. miejsca dwukrotnie – w 2010 r. i 2014 r. W kadrze znaleźli się m.in. Wout van Aert, Remco Evenepoel, Yves Lampaert, Jasper Stuyven, Tiesj Benoot czy Victor Campenaerts, a wśród pań Lotte Kopecky i Jolien d’Hoore. Eksperci wskazują, że gospodarze imprezy wystawią nie tylko liczny, ale też bardzo mocny skład, w którym znajdzie się 8 kolarzy i 6 kolarek.  Van Aert i Remco Evenepoel są mocnymi faworytami do krążków w jeździe indywidualnej na czas.

Na liście startowej zabraknie też byłego mistrza świata, 39-letniego Philippe’a Gilberta.

Analizy i typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym

Kolarstwo zakłady bukmacherskie – te zagadnienia łączą się ze sobą nierozerwalnie! Już dziś może postawić swoje pierwsze kupony na to wydarzenie w serwisie internetowym legalnego bukmachera LV BET. Operator udostępnił możliwość obstawiania zwycięzcy wyścigu ze startu wspólnego, który odbędzie się ostatniego dnia rywalizacji.

Analitycy bukmachera przeanalizowali sytuację i możliwości zawodników. Jako mocnego faworyta wskazali Wout’a Van Aert’a (kurs 2.75), któremu udało się osiągnąć bardzo wysoki wynik na tegorocznym Tour de France. Znacznie bardziej wyrównane szanse na wygraną mają zaś Matthieu Van Der Poel (kurs 10), Julian Alaphilippe (kurs 11), Sonny Colbrelli i Matej Mohoric (kurs 13).

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym w LV BET

Dokładne możliwości typowania tego wydarzenia możesz sprawdzić na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej LV BET. Legalny bukmacher na bieżąco udostępnia kolejne rynki bukmacherskie na MŚ w kolarstwie. Z których Ty skorzystasz?