Mistrzostwa Świata FIVB 2022. Mecz: Polska – USA

Mistrzostwa Świata FIVB 2022. Mecz: Polska – USA

Biało-czerwoni siatkarze rozpoczną tegoroczne zmagania w ramach Mistrzostw Świata FIVB w fazie grupowej. Zmierzą się w niej z Bułgarią i Meksykiem. Decydujący będzie mecz Polska – USA. Kto go wygra? Poznaj informacje o tym spotkaniu i typy bukmacherskie w LV BET!  

Po meczu Polska – Meksyk będą znane wyniki w grupie C, a więc wiadomo będzie, kto awansuje do dalszych mundialowych rozgrywek. Eksperci i bukmacherzy wskazują, że Biało-czerwoni nie będą mieli problemu z wyjściem z grupy. Swoje typy bukmacherskie na mecz Polska-USA i inne turniejowe spotkania możesz postawić w LV BET!

Mistrzostwa Świata FIVB

Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej to impreza, która rozgrywana jest co cztery lata. W tym roku odbędzie się 20. edycja turnieju. Do rozgrywek przystąpią 22 reprezentacje krajów z całego świata. Drużyny walczą o mistrzowski tytuł. W rozgrywkach udział brać mogą wyłącznie drużyny zrzeszone w FIVB. Obecnie jest 221 federacji piłki siatkowej. Za udział w rozgrywkach i zajęte miejsca reprezentacje dostają punkty, które później decydują o pozycji w rankingu FIVB. Do czego jest on potrzebny? A chociażby do zakwalifikowania się właśnie na mistrzostwa świata. 12 drużyn uczestniczących w tegorocznych rozgrywkach dostało awans właśnie za pozycję w rankingu. W ramach eliminacji

przeszły po dwie drużyny z Afryki, Azji i Oceanii, Europy, Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Jedno miejsce przypadło obrońcom mistrzowskiego tytułu. Z założenia jedno miejsce powinno też przypaść państwu organizującemu turniej. W tym roku dwa ostatnie miejsca zajmują Polacy. Poza nimi w stawce znalazły się reprezentacje takich krajów jak Tunezja, Kamerun, Iran, Japonia, Brazylia, Argentyna, Włochy, Słowenia, Portoryko, Kanada, Francja, Stany Zjednoczone, Serbia, Kuba, Holandia, Niemcy, Meksyk, Turcja, Egipt, Katar, Bułgaria, Chiny oraz Ukraina.

Mistrzowskiego tytułu bronić będą – po raz drugi z rzędu – Polacy. Po raz pierwszy za to wystąpią na siatkarskim mundialu z nowym selekcjonerem, Nikolem Grbiciem

Podczas MŚ 2018 Biało-Czerwoni wygrali w finale z Brazylią 3-0. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a na trzecim Serbia. Polscy siatkarze zgarnęli też większość indywidualnych odznaczeń dla zawodników: tytuł MVP otrzymał Bartosz Kurek, najlepszego środkowego Piotr Nowakowski, najlepszym przyjmującym został Michał Kubiak, a wyróżnienie dla najlepszego libero trafiło do Pawła Zatorskiego.

Mecz Polska – USA

To będzie spotkanie na najwyższym poziomie! Reprezentacja Stanów Zjednoczonych jest teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem do „polskiej” grupie. Obecnie zajmuje 6. miejsce w rankingu FIVB. Polacy są jego liderami.

Można powiedzieć, że Polacy i Amerykanie tradycyjnie już zagrają podczas mistrzostw, jednak w poprzednich latach mecze odbywały się w późniejszych fazach turnieju. USA został trzecim zespołem poprzednich MŚ. Cztery lata temu w półfinale ulegli ekipie trenera Vitala Heyneana 3:2. Osiem lat temu w Katowicach Polacy wygrali 3:1. Czy tym razem również zobaczymy podobny wynik?

Można sądzić, że tak. Łatwo nie będzie, bo nie można zapominać, że kadra Ameryki to trzykrotny mistrz olimpijski, medalista mistrzostw świata, a także triumfator Pucharów Świata. Po wielu latach Amerykanie doczekali się też własnej ligi siatkarskiej. Imponujący dorobek? Tak, ale nie przy Polakach. To biało-czerwoni pozostają faworytami bukmacherów w meczu, który odbędzie się w sierpniu.

Obecnie siatkarze grają w Lidze Narodów. Trener Grbić zaskoczył kibiców składem – z debiutantami, ale bez znacznie bardziej doświadczonych „pewniaków”. Warto sprawdzać informacje i tych rozgrywkach na bieżąco, a na pewno ułatwią one typowanie mistrzowskich rozgrywek.

Skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów 2022 w Ottawie:

 • Rozgrywający: Jan Firlej, Łukasz Kozub
 • Atakujący: Karol Butryn, Maciej Muzaj
 • Środkowi: Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz
 • Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lipiński, Rafał Szymura
 • Libero: Jakub Popiwczak, Kamil Szymura

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn zagra z reprezentacja Stanów Zjednoczonych w poniedziałek 29 sierpnia 2022 r w Katowicach. Wciąż nie znamy dokładnej godziny oraz miejsca tego spotkania.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022

Pierwotnie 20. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 miały odbyć się w Rosji. Tam też odbyło się losowanie grup. Po zbrojnej agresji tego kraju na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) odebrała Rosji prawa do organizacji turnieju, a reprezentację tego kraju odsunęła od rozgrywek. FIVB szybko musiała więc szukać nowych organizatorów. Po miesiącu ogłosiła, że zostały nim dwa państwa: Polska i Słowenia.

Mistrzowski turniej rozegrany zostanie w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 r. Zawodnicy wystąpią w dwóch polskich miastach – w Kielcach i w Gliwicach. Kieleckie zmagania potrwają w dniach 26-31 sierpnia. Zagrają siatkarze z grupy A (Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko) i C (Polska, USA, Meksyk, Bułgaria). 10 i 11 września odbędą się tam również 2 półfinały i 2 mecze o medale. W Gliwicach rywalizacja potrwa 4 i 6 września podczas 4 meczów 1/8 finału, a 8 września rozegrane będą tam 2 ćwierćfinały.

Terminarz meczów reprezentacji Polski na MŚ w siatkówce 2022:

 • 27 sierpnia (sobota), Polska – Bułgaria
 • 28 sierpnia (niedziela), Polska – Meksyk
 • 29 sierpnia (poniedziałek), Polska – USA

Terminarz mistrzostw świata siatkarzy 2022

 • Mecz otwarcia: 26 sierpnia
 • I faza: 27-29 sierpnia
 • II faza: 2-4 września
 • III faza: 7-9 września
 • Półfinały: 10 września
 • Finał: 11 września

Zakłady bukmacherskie na mecz MŚ Polska – USA w LV BET

Tegoroczne mundialowe zmagania Biało-czerwoni rozpoczną 27 sierpnia 2022 r. meczem z Bułgarią. W grupie C Biało-czerwoni powalczą jeszcze z Meksykiem. Te spotkania oraz mecz Polska – Meksyk możesz typować w LV BET! Legalny bukmacher towarzyszy siatkarzom na każdym kroku. W jego serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej postawisz swoje szczęśliwe kupony na wszystkie najważniejsze wydarzenia piłki siatkowej! Przeprowadź analizę, sprawdź oferowane rynki i kursy bukmacherskie. Postaw swoje typy bukmacherskie na mecz Polska-USA w LV BET!