Mistrzostwa Świata FIVB 2022. Mecz: Meksyk – Polska

Mistrzostwa Świata FIVB 2022. Mecz: Meksyk – Polska

Mecz Meksyk-Polska będzie drugim spotkaniem naszej reprezentacji podczas fazy grupowej Mistrzostw Świata FIVB. Kto wygra w tym spotkaniu? Poznaj typy bukmacherskie legalnego bukmachera LV BET!

Uczestnicy Mistrzostw Świata w piłce siatkowej 2022 zostali podzieleni na grupy i to właśnie od fazy grupowej rozpoczną rozgrywki w sierpniu. Polacy są zdecydowanym faworytem. Pierwsze mecze rozegrają z Bułgarią, Meksykiem i USA. Wyniki tych spotkań możesz typować w LV BET!

Mistrzostwa Świata FIVB

W tym roku odbędzie się 20. edycja Mistrzostw Świata FIVB w piłce siatkowej mężczyzn! 22 reprezentacje krajów z całego świata powalczą o mistrzowski tytuł. Do turnieju zakwalifikowały się kraje: Tunezja, Kamerun, Iran, Japonia, Brazylia, Argentyna, Polska, Włochy, Słowenia, Portoryko, Kanada, Francja, Stany Zjednoczone, Serbia, Kuba, Holandia, Niemcy, Meksyk, Turcja, Egipt, Katar, Bułgaria, Chiny, Ukraina. Wszystkie one przeszły eliminacje. Wśród uczestników znalazły się po dwie drużyny z Afryki, Azji i Oceanii, Europy, Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Jedno miejsce przypadło obrońcom mistrzowskiego tytułu, a kolejne organizatorom. Kolejne 12 miejsc zajmują najlepsze drużyny z rankingu FIVB.

Obecnie mistrzami świata są Polacy. Teraz będą mieli szansę na obronienie tytułu drugi raz z rzędu! Po raz pierwszy wystąpią na siatkarskim mundialu pod wodzą nowego selekcjonera, Nikoli Grbicia. Biało-czerwoni grają właśnie w Lidze Narodów. Śledź te rozgrywki! To dobre źródło informacji o możliwościach polskiej ekipy, dzięki którym postawisz pewne typy na MŚ 2022.

Cztery lata temu Biało-Czerwoni pokonali w finale Brazylię 3-0. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która w meczu o brązowy medal pokonała 3-1 Serbię. Do polskich siatkarzy trafiło też większość nagród indywidualnych podczas mistrzowskiego turnieju: tytuł MVP otrzymał Bartosz Kurek, najlepszym środkowym został Piotr Nowakowski, najlepszym przyjmującym Michał Kubiak, a wyróżnienie dla najlepszego libero trafiło do Pawła Zatorskiego.

Mecz Meksyk – Polska

Fanom siatkówki Polska i Meksyk od razu przywodzą na myśl 1974 r. i występ drużyny Huberta Wagnera. Polacy szli jak burza i byli nie do zatrzymania. Podopieczni Kata wywalczyli wtedy swój pierwszy złoty medal na mistrzostwach. To jednak daleka przeszłość. Drużyny dzieli duża różnica poziomów. Polacy zakwalifikowali się do turnieju jako mistrzowie świata. Reprezentacja Meksyku zaś przeszła na podstawie miejsca w rankingu. To 17. obecnie siła światowej siatkówki. Zabrakło jej podczas siatkarskiego mundialu w 2018 r.; nie zakwalifikowała się do turnieju tej rangi. Największe sukcesy odnosiła w latach 50-70. Ostatnie lata przyniosły znaczną poprawę w meksykańskiej siatkówce, jednak wciąż nie prezentuje mistrzowskiego poziomu Polaków. Biało-czerwoni są zdecydowanymi faworytami bukmacherów w sierpniowym spotkaniu!

Skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów 2022 w Ottawie:

 • Rozgrywający: Jan Firlej, Łukasz Kozub
 • Atakujący: Karol Butryn, Maciej Muzaj
 • Środkowi: Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz
 • Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lipiński, Rafał Szymura
 • Libero: Jakub Popiwczak, Kamil Szymura

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn zagra z Meksykiem w niedzielę 28 sierpnia 2022 r w Katowicach. Wciąż nie znamy dokładnej godziny oraz miejsca tego spotkania.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022

20. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 miała zorganizować Rosja. Po zbrojnej agresji tego kraju na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) jeszcze w marcu odebrała odsunęła reprezentację tego państwa od rozgrywek, a krajowi zabrała prawa do organizacji tego prestiżowego turnieju. Swoją kandydaturę na organizatorów turnieju zgłosili m.in. Polacy. Miesiąc później FIVB podała, że gospodarzami tegorocznego siatkarskiego mundialu będzie Polska i Słowenia.
Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 r. W Polsce mecze odbędą się w Kielcach i w Gliwicach. W pierwszej miejscowości w dniach 26-31 sierpnia zagrają siatkarze z grupy A (Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko) i C (Polska, USA, Meksyk, Bułgaria). 10 i 11 września odbędą się tam również 2 półfinały i 2 mecze o medale. W Gliwicach zaś siatkarze powalczą 4 i 6 września podczas 4 meczów 1/8 finału, a 8 września rozegrają tam 2 ćwierćfinały.

Terminarz meczów reprezentacji Polski na MŚ w siatkówce 2022:

 • 27 sierpnia (sobota), Polska – Bułgaria
 • 28 sierpnia (niedziela), Polska – Meksyk
 • 29 sierpnia (poniedziałek), Polska – USA

Terminarz mistrzostw świata siatkarzy 2022

 • Mecz otwarcia: 26 sierpnia
 • I faza: 27-29 sierpnia
 • II faza: 2-4 września
 • III faza: 7-9 września
 • Półfinały: 10 września
 • Finał: 11 września

Zakłady bukmacherskie na mecz MŚ Meksyk – Polska w LV BET

Poprzednie mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn rozegrane zostały w 2018 r. we Włoszech i Bułgarii. Triumfowali Polacy, po raz trzeci w swojej historii. Złote medale zdobyła również podczas turniejów w 1974 r. i w 2014 r. Teraz mundialowe zmagania Biało-czerwoni rozpoczną 27 sierpnia 2022 r. meczem z Bułgarią. W grupie C Biało-czerwoni powalczą jeszcze z USA. Wszystkie spotkania Polaków, ale też pozostałych uczestników mistrzostw, będziesz mógł typować w LV BET! Legalny bukmacher udostępni szeroką ofertę zakładów na to wydarzenie. Poznaj ją w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. Postaw swoje typy bukmacherskie na mecz Meksyk-Polska w LV BET i przyłącz się do siatkarskiego turnieju!