Mistrzostwa Europy siatkarzy: Polska – Czechy

Mistrzostwa Europy siatkarzy: Polska – Czechy

Reprezentacja Polski siatkarzy zakończyła niedawno rywalizację w turnieju finałowym Ligi Narodów, a już przygotowuje się do kolejnego wyzwania. Tym będą mistrzostwa Europy, które rozpoczną się pod koniec sierpnia. Biało-czerwoni będą jednymi z głównych faworytów do zwycięstwa. Z kim się zmierzą? Obstawiaj występy Polaków, w tym wyniku meczu Polska – Czechy w LV BET!

ME siatkarzy: najważniejsze informacje o meczu Polska – Czechy

Mistrzostwa Europy mężczyzn 2023 zorganizują Włochy, Bułgaria, Macedonia Północna i Izrael. Polacy powalczą w grupie C i będą rozgrywać w Skopje. Rywalami naszych siatkarzy będą: Macedonia Północna, Czarnogóra, Holandia, Czechy i Dania. Do 1/8 finału przejdą cztery najlepsze zespoły. Kolejna faza rozgrywek zaplanowana jest w Bułgarii i we Włoszech.

Finał ME siatkarzy 2023 odbędzie się 16 września w Rzymie.

Polacy będą bronić brązowego medalu wywalczonego przed dwoma laty w katowickim Spodku.

ME 2023: terminarz mecz polskich siatkarzy w grupie C:

  • 31 sierpnia 2023 r., godz. 20: Polska – Czechy
  • 1 września 2023 r., godz. 20: Holandia – Polska
  • 3 września 2023 r., godz. 20: Polska – Macedonia Północna
  • 5 września 2023 r., godz. 20: Polska – Dania
  • 6 września 2023 r., godz. 20: Czarnogóra – Polska

Biało-czerwoni zainaugurują rozgrywki w meczu z Czechami. Spotkanie to można będzie oglądać na sportowych kanałach Polsatu, a stream online na Polsat Box Go. Operator ten pokaże również inne mecze drużyn w mistrzostwach Europy 2023.

Najważniejsze informacje o reprezentacji Czech

W szerokiej kadrze reprezentacji Czech na 2023 r. znaleźli się:

  • Luboš Bartůněk, Šimon Bryknar, Jakub Janouch, Jiří Srb
  • Michael Kovařík, Milan Moník, Daniel Pfeffer
  • Klajmon Jakub, Polák Josef, Sedláček Oliver, Špulák Petr, Trojanowicz Lukáš, Zajíček Adam
  • Adam Bartoš, Daniel Čech, Donovan Džavoronok, Jan Galabov, Martin Licek, Jan Svoboda, Lukáš Vašina
  • Jan Hadrava, Patrik Indra, David Kollátor, Marek Šotola

Podczas najważniejszych meczów Złotej Ligi reprezentanci Czech występowali w składzie: Vašina, Zajícek, Indra, Cech, Špulák, Srb, libero Pfeffer. Zmiana: Bryknar, Šotola. Siatkarze przystępowali do obrony zeszłorocznego tytułu. Nie udało się – w meczu o brąz Złotej Ligi Europy 2023 Czesi nie wygrali nawet jednego seta. Rywalizowali z Chorwacją. Zmagania zakończyli na czwartym miejscu. Zdobyty w 2022 r. złoty medal podczas Ligi Europejskiej był największym sukcesem w historii reprezentacji Czech. Wcześniej taki krążek zdobyli tylko raz, w 2004 r.

Biało-czerwoni zmierzyli się z czeskimi siatkarzami w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2019. Bez problemów rozprawili się z nimi kończąc spotkanie z wynikiem 3:0. Czesi zmierzyli się też z Ukrainą (przegrali 1:3) i Estonią (wygrali 3:0).

Mistrzostwa Europy siatkarzy: Polska – Czechy. Kto ma szansę na zwycięstwo?

21. miejsce reprezentacji Czech w rankingu FIVB i 1. miejsce reprezentacji Polski – to znaczna różnica, która udowadnia różnicę w możliwościach zawodników obu drużyn. Biało-czerwoni są faworytami całych mistrzowskich rozgrywek, więc nie powinien mieć problemu z wygraną w starciu z sąsiadami z południa.

Skład polskich siatkarzy na sezon 2023:

– rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz

– atakujący: Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn, Dawid Dulski, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

– przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Gierżot, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Jakub Szymański, Aleksander Śliwka

– środkowi: Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz

– libero: Kuba Hawryluk, Jakub Popiwczak, Kamil Szymura, Paweł Zatorski

Dokładny skład polskiej drużyny, który wyjdzie na parkiet w spotkani Polska – Czechy, poznamy przed meczem. Można spodziewać się, że trener Nikola Grbić nie wystawi najmocniejszego składu.

Typy i zakłady na Mistrzostwa Europy siatkarzy i mecz Polska – Czechy w LV BET

Swoje pierwsze kupony bukmacherskie na Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn możesz postawić już dziś! W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET dostępny jest zakład na zwycięzcę turnieju. Faworytami analityków bukmachera są Polacy. Obstawiając ich zwycięstwo otrzymasz kurs wynoszący 1.9. Szanse na podium mają też Włosi (kurs 2.85) oraz Francuzi (kurs 3.8). Możesz mieć pewność, że przed rozpoczęciem turnieju będziesz mógł skorzystać również z innych możliwości typowania. Będzie to m.in. szeroki wybór rynków na każdy turniejowy mecz, w tym Polska – Czechy. Wskażesz zwycięzcę tego spotkania, dokładny wynik, mniej więcej czy obstawisz zakład na awans. Sprawdź możliwości w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET. Skorzystaj też z promocji i bonusów, dzięki którym będziesz miał szansę na wyższe wygrane.

Obstawianie meczu Polska – Czechy w LV BET

Eksperci sportowi wskazują mocnego faworyta spotkania – to Biało-czerwoni. Przed postawieniem pewnych typów warto jednak przeprowadzić własną analizę bukmacherską i upewnić się, kto ma większe szanse na wygraną. Możesz też skupić się na bardziej szczegółowych rynkach niż wskazanie zwycięzcy. Wybierz ciekawe typy i atrakcyjne kursy. Porównaj możliwości poszczególnych zawodników oraz całych drużyn i postaw swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie na mecz Polska – Czechy w LV BET!