Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2023

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2023

28 sierpnia 2023 r. rozpocznie się mistrzowski turniej w Europie. Rozgrywki odbędą się w czterech państwach: we Włoszech, Izraelu, Bułgarii oraz Macedonii Północnej. Reprezentacja Polski znalazła się w grupie C i zagra z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią. Podopiecznych Nikoli Grbicia czeka trudne otwarcie w grupie, ale przed fazą pucharową powinno być z górki. Obstawiaj wyniki wszystkich turniejowych spotkań, w tym mecze, w których zagrają Polacy, w LV BET! Mistrzostwa Europy 2023 czekają właśnie na Ciebie!

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2023- co trzeba wiedzieć?

Losowanie grup, które rozpoczną zmagania w ME, odbyło się w Palazzo Reale di Napoli. Rozgrywki zaplanowane są w czterech państwach-gospodarzach: Włoszech, Izraelu, Bułgarii i Macedonii Północnej. Reprezentacja Polski podczas losowana znalazła się w pierwszym koszyku, wraz z takimi drużynami jak Słowenia, Serbia, Holandia i Niemcy.

Turniej rozpocznie się 28 sierpnia 2023 r., a zakończy 16 września. Do obrony tytułu podejdą Włosi. W finale w 2021 r. w katowickim Spodku pokonali oni Słowenię. Trzecie miejsce zajęła zaś reprezentacja Polski. W pojedynku o mistrzostwo Starego Kontynentu siatkarzy wezmą udział 24 zespoły.

Kiedy odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2023?

XXXIII edycja Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn zaplanowana jest w czterech państwach. Gospodarzami pojedynków w 1/8 i 1/4 finału będą Bari (Włochy) i Warna (Bułgaria). Półfinały zaś rozegrane będą w Bolonii (Włochy). Cztery najlepsze drużyny będą rywalizować od 8 do 16 września. Ostatniego dnia turnieju poznamy wszystkich medalistów.

Polacy rozpoczną zmagania w Skopje. Na pierwszy ogień mają dwóch najtrudniejszych przeciwników – Czechów (31 sierpnia) i Holendrów (1 września). W kolejnych dnia Biało-Czerwonych czekają mecze z Macedonią (3 września), Danią (5 września) i Czarnogórą (6 września).

Terminarz spotkań grupy C (Skopje, Macedonia Pn.):

30 sierpnia: Macedonia – Dania
31 sierpnia: Czarnogóra – Holandia, Polska – Czechy,
1 września: Holandia – Polska, Dania – Czechy
2 września: Holandia – Czechy, Macedonia – Czarnogóra
3 września: Dania – Czarnogóra, Polska – Macedonia
4 września: Dania – Holandia, Czechy – Czarnogóra
5 września: Polska – Dania, Macedonia – Holandia
6 września: Czarnogóra – Polska, Macedonia – Czechy

Uczestnicy Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2023

Losowanie grup, które powalczą podczas ME, wzbudziało sporo emocji. Wszystko przez decyzję organizatorów. Europejska Konfederacja Siatkówki zdecydowała, że każdy ze współgospodarzy będzie miał możliwość wyboru jednego rywala.

24 uczestników zmagań podzielono na cztery grupy, po sześć zespołów w każdej.

Biało-Czerwoni trafili do grupy z Macedonią (25. miejsce w rankingu CEV), Czarnogórą (23.), Holandią (8.), Czechami (13.) oraz Danią (26.). Awans do kolejnej rundy rozgrywek wywalczą po cztery zespoły.

Grupy Mistrzostw Europy 2023 siatkarzy:

Grupa A:

Włochy

Szwajcaria

Serbia

Niemcy

Belgia

Estonia

Grupa B:

Bułgaria

Finlandia

Słowenia

Ukraina

Chorwacja

Hiszpania

Grupa C:

Macedonia Północna

Czarnogóra

Polska

Holandia

Czechy

Dania

Grupa D:

Izrael

Rumunia

Francja

Turcja

Portugalia

Grecja

Zakłady na Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2023

Turniej kwalifikacyjny w siatkówce mężczyzn wyłonił najlepsze europejskie drużyny, więc czas na kolejne starcia! Polacy są wymieniani wśród faworytów turnieju. Czy uda im się sięgnąć po mistrzostwo? Możesz obstawiać ich wyniki w zakładach bukmacherskich LV BET! Legalny bukmacher umożliwia skorzystanie z szerokiej oferty rynków, a na każdy z nich otrzymasz atrakcyjne kursy. Poznaj możliwości z serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET i postaw swoje szczęśliwe kupony.

Obstawianie Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2023 w LV BET

Jeśli chcesz postawić swoje pewne typy bukmacherskie na mecze mistrzowskiego turnieju warto się przygotować. To bardzo łatwe – wystarczy poznać najważniejsze informacje o zawodnikach i całych drużynach, poznać wcześniej osiągane wyniki, a szczególnie porównanie H2H czy sprawdzić przewidywania ekspertów i typy innych typerów. wyciągnięcie trafnych wniosków pozwoli Ci na postawienie pewnych kuponów w LV BET. Obstawia ME, w tym mecze, w których zagra reprezentacja Polski i wygrywaj!