Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Słowenia

Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Słowenia

W sierpniu polskie siatkarki rozpoczną mistrzostwa Europy. W pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją Słowenii. Co musisz wiedzieć o drużynach, aby postawić pewne typy bukmacherskie na mecz Polska – Słowenia w LV BET?

ME siatkarek: najważniejsze informacje o meczu Polska – Słowenia

18 sierpnia 2023 r. – to właśnie tego dnia rozegrany będzie mecz Słowenia – Polska. Siatkarki rozpoczną zmagania o godz. 20.00. Zawodniczki Wystąpią w Top Sport Hall Gent w Gandawie w Belgii.

Mistrzowskie mecze, w których udział weźmie reprezentacja Polski w siatkówce kobiet, ale też pozostałe drużyny w europejskim turnieju, będzie można oglądać na sportowych kanałach Polsatu. Transmisje będą również dostępne online. Live stream znajdziesz na Polsat Box Go.

Najważniejsze informacje o reprezentacji Słowenii

Reprezentacja Słowenii w piłce siatkowej kobiet rozegrała swój pierwszy oficjalny mecz w październiku 1992 r. podczas kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Wygrały z zawodniczkami z Luksemburga, ale z siatkarkami z Chorwacji, Polski i Szwajcarii nie mogły się równać. Przez lata nie prezentowały najwyższego poziomu gry. Nie dostały się na mistrzostwa Europy w 1995 r. w Holandii i w 1997 r. w Czechach. W grupie eliminacyjnej do mistrzostw w 1999 r. Słowenki rywalizowały z Francją, Węgrami, Słowacją i Serbia i Czarnogóra. Odniosły tylko jedno zwycięstwo.

Na pierwszy sukces, którym była kwalifikacja do ME, reprezentantki Słowenii odniosły w 2015 r. Na Mistrzostwach Europy w Holandii i Belgii reprezentacja prowadzona przez Bruno Najdiča musiała uznać wyższość wszystkich trzech siatkarskich rywalek – Holandii, Włoch i Polski. Zakończyły rozgrywki na 16. miejscu.

W Lidze Europejskiej Słowenki po raz pierwszy zagrały w 2014 r. i zajęły 7. miejsce. Dwa lata później awansowały do ​​półfinału i ostatecznie wywalczyły 4. miejsce. W latach 2017-2018 nie startowały w tych rozgrywkach.

W 2018 r. damska drużyna ze Słowenii wzięła udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Zawodniczki pod wodzą Włocha Alessandro Chiappiniego bardzo dobrze spisały się w meczach II rundy – pokonały Portugalię, Estonię, Finlandię i Francję, a przegrały tylko z Niemcami. W 3. rundzie rozgrywek Słowenki musiały uznać wyższość Holandii, Bułgarii, Belgii i Czech. Wygrały tylko z Grecją.

W 2020 r. Słowenki nie rozegrały żadnego oficjalnego meczu ze względu na pandemię COVID-19. Kolejny sezon rozpoczęły zaś od eliminacji do EuroVolley 2021, którego gospodarzami były wspólnie Serbia, Rumunia, Bułgaria i Chorwacja. W eliminacjach znalazły się w grupie z Czechami, Łotwą oraz Bośnią i Hercegowiną. Wywalczyły trzecie miejsce, co nie pozwoliło na grę w głównym turnieju mistrzostw Europy. Brązowy medal na turnieju finałowym w Mariborze zdobyły za to w Srebrnej Lidze Europejskiej, w której ostatecznie zajęli trzecie miejsce, za Szwecją i Portugalią.

W 2023 r. znów stają przed szansą na przebicie się do Złotej Ligi. Sezon rozpoczęły od kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Odniosły sześć zwycięstw z rzędu – z Austrią, Azerbejdżanem i Gruzją. Podopieczne Marco Bonitty zakwalifikowały się więc do EuroVolley po raz trzeci w historii.

Przewidywany skład reprezentacji Słowenii na najbliższe mecze: Eva Zatkovič, Eva Pogačar, Julija Grubišič Čabo, Nika Milošič, Klara Milošič, Sara Najdič, Anja Mazej, Maša Pucelj, Mija Šiftar, Naja Boisa, Darja Eržen, Lorena Lorber Fijok, Saša Planinšec, Mirta Velikonja Grbac.

Selekcjoner: Marco Bonitta

Pełny skład reprezentacji Słowenii w siatkówce kobiet:

 1. Izy Mlakara
 2. Ewa Pogačar
 3. Lorena Lorber Fijok
 4. Ewa Zatkowska
 5. Sara Najdicz
 6. Nika Milošić
 7. Naja Bois
 8. Anję Mazej
 9. Saša Planinšec
 10. Naja Kukman
 11. Katia Banko
 12. Żana Ivana Halužan Sagadin
 13. Selena Leban
 14. Zala Krašovec
 15. Masza Pucelj
 16. Mija Šiftar
 17. Mirta Velikonja Grbac
 18. Nika Marković

Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Słowenia. Kto ma szansę na zwycięstwo?

Wydaje się, że polskie siatkarki nie powinny mieć problemu ze zwycięstwem nad pierwszymi rywalkami Mistrzostw Europy 2023. W rankingu prowadzonym przez FIVB Słowenki zajmują 23. pozycję, a Polki – 7.

Trener Stefano Lavarini ogłosił szeroki skład reprezentantek Polski na mecze w 2023 r., w tym na spotkania turniejowe w ramach Mistrzostw Europy. Dokładne składy wyjściowe podawane będą przed kolejnymi spotkaniami.

Szeroki skład kadry reprezentacji Polski kobiet 2023:

Rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz

Atakujące: Monika Gałkowska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Julita Piasecka, Olivia Różanski, Weronika Szlagowska, Zuzanna Górecka

Libero: Izabela Lemańczyk, Justyna Łysiak, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Kamila Witkowska

Typy i zakłady na Mistrzostwa Europy siatkarek i mecz Polska – Słowenia w LV BET

Najlepsze możliwości obstawiania piłki siatkowej w wydaniu kobiet znajdziesz w zakładach bukmacherskich LV BET! Legalny organizator zakładów wzajemnych udostępnia szeroki wybór rynków na Mistrzostwa Europy w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. To bardzo intuicyjne miejsca – wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz ofertę do tej interesującej i z łatwością postawisz swoje szczęśliwe kupony.

Siatkówka pozwala na skorzystanie z wielu rynków bukmacherskich. To m.in. zakład na zwycięzcę całego spotkania czy seta, na awans, dokładny wynik punktowy, ale też zakłady z handicapem. Już dziś możesz wytypować przyszłe zwyciężczynie tegorocznych Mistrzostw Europy siatkarek. Wśród faworytek znajdują się Włoszki (kurs 2.37), Serbki (2.85), Turczynki (3.8) i Polki (4.75). Stawiaj swoje kupony bukmacherskie na siatkówkę już dziś!

Obstawianie meczu Polska – Słowenia w LV BET

Chcesz podjąć nowe wyzwanie? Zrób to w LV BET! Nie musisz obstawiać wszystkich turniejowych meczów, a możesz jedynie ograniczyć się wyłącznie do tych interesujących. Jesteś fanem polskich siatkarek? Skup się wyłącznie na ich występach. Pozwoli Ci to na znaczne ograniczenie analizy bukmacherskiej. A ta jest niezbędna do postawienia pewnych typów. Możliwości drużyny, forma zawodniczek, ich cele, wyniki osiągane we wcześniejszych meczach – te informacje pozwolą Ci na postawienie pewnych typów i znaczne ograniczenie ponoszonego ryzyka. Obstawiaj mecz Polska – Słowenia w LV BET i wygrywaj!