Speedway Grand Prix Danii w Vojens

Speedway Grand Prix Danii w Vojens

Rywalizacja w Vojens to jeden z 10 turniejów, które znalazły się w tegorocznym kalendarzu Indywidualnych Mistrzostw Świata w żużlu. Do obrony mistrzowskiego tytułu podszedł Bartosz Zmarzlik, który wciąż jest najlepszy. Zakończenie cyklu zaplanowane jest na 30 września 2023 r. w Toruniu. A kto zdobędzie kolejne punkty w klasyfikacji generalnej po wyścigach w Danii? Poznaj najważniejsze informacje o turnieju GP w Vojens i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!

Najważniejsze informacje o Speedway Grand Prix Danii w Vojens

W tym roku w Vojens powalczą najlepsi żużlowcy świata. Organizatorzy poinformowali też, że przy okazji turnieju GP rozegrane będą zawody cyklu SGP2. Vojens będzie też jednym z trzech organizatorów indywidualnych mistrzostw świata juniorów (obok Pragi i Gorzowa Wielkopolskiego). Przed Danią żużlowcy wystąpią w Wielkiej Brytanii, a dokładniej w Cardiff. Ta rywalizacja zaplanowana jest na 2 września. Dwa tygodnie później, 16 września 2023 r., rozegrane zostaną zawody w Vojens. Zakończenie tegorocznych zmagań odbędzie się 30 września w Toruniu.

W ubiegłym roku zawody Speedway Grand Prix w duńskim Vojens wygrał Bartosz Zmarzlik. Polak był szybszy od Brytyjczyka Roberta Lamberta oraz reprezentanta gospodarzy Leona Madsena. Dzięki tej wygranej Gorzowianin powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad drugim Madsenem do 20 punktów. Wygrał mimo niekorzystnego pola startowego. Zawodnik Stali Gorzów już na pierwszym łuku wyszedł na prowadzenie i go nie oddał. Czy w tym roku również pokaże się z najlepszej strony? Obstawiaj wyniki Bartosza Zmarzlika i innych żużlowców w LV BET!

Zawody najlepszych żużlowców na świecie rozgrywane są na Vojens Speedway Center. Stadion został otwarty w 1975 r. Na co dzień trenują tam żużlowcy z Vojens Speedway Klub. Tor ten w ostatnich latach był bardzo szczęśliwy dla polskich zawodników. W 2016 r. na najwyższym miejscu podium stanął Maciej Janowski, a następnie obronił tytuł rok później. W 2017 r. na 3. miejscu znalazł sięPatryk Dudek. W 2019 r. i 2022 r. triumfował Bartosz Zmarzlik, a w 2021 r. był drugi.

Uczestnicy Speedway Grand Prix Danii w Vojens

Do tegorocznego sezonu Speedway GP przystąpiło 23 zawodników. Już w pierwszych zawodach, które rozegrane zostały w Chorwacji, wygrał broniący tytułu Bartosz Zmarzlik. W kolejnych odsłonach cyklu Zmarzlik umocnił swoją przewagę i zdobył 20-punktową przewagę nad drugim w klasyfikacji Fredrikiem Lindgrenem i dość pewnie dąży po kolejny mistrzowski tytuł świata. Poniżej oczekiwań wypada do tej pory dwóch Polaków: Patryk Dudek (11. miejsce) i Maciej Janowski (13. miejsce). Ich słabe osiągi są zaskoczeniem. W czołówce rywalizacji znajdują się obecnie Jack Holder (3. miejsce), Martin Vaculik (4. miejsce), Daniel Bewley (5. miejsce) czy Jason Doyle (6. miejsce). A jak wygląda końcówka tabeli? Po jednym punkcie zdobyli do tej pory: Szymon Woźniak, Kai Huckenbeck, Vaclav Milik i Matej Zagar. Bez punktów pozostają zaś Filip Hjelmland i Nick Skorja.

Zawodnicy w klasyfikacji generalnej Speedway GP 2023:

 1. Bartosz Zmarzlik – 102 pkt.
 2. Fredrik Lindgren – 82 pkt.
 3. Jack Holder – 79 pkt.
 4. Martin Vaculik – 69 pkt.
 5. Daniel Bewley – 69 pkt.
 6. Jason Doyle – 69 pkt.
 7. Leon Madsen Dania – 63 pkt.
 8. Robert Lambert – 63 pkt.
 9. Tai Woffinden – 46 pkt.
 10. Max Fricke – 45 pkt.
 11. Patryk Dudek – 44 pkt.
 12. Anders Thomsen – 36 pkt.
 13. Maciej Janowski – 33 pkt.
 14. Mikkel Michelsen – 32 pkt.
 15. Kim Nilsson – 22 pkt.
 16. Andrzej Lebiediew – 8 pkt.
 17. Jacob Thorssell – 6 pkt.
 18. Bartłomiej Kowalski – 4 pkt.
 19. Szymon Woźniak – 1 pkt.
 20. Kai Huckenbeck – 1 pkt.
 21. Vaclav Milik – 1 pkt.
 22. Matej Zagar – 1 pkt.
 23. Filip Hjelmland – 0 pkt.
 24. Nick Skorja – 0 pkt.

Harmonogram Speedway Grand Prix Danii w Vojens

Tradycyjnie już wydarzenia rozgrywane w ramach GP rozpoczynają się od kwalifikacji. Podczas tego biegu zawodnicy będą walczyli o numery startowe. Te zmagania rozpoczną się o godz. 13. Główny wyścig w Danii rozpocznie się o godz. 19. To właśnie wtedy żużlowcy przystąpią do kolejnej walki o punkty.

Zakłady bukmacherskie na Speedway Grand Prix Danii w Vojens

Żużel to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Mecze przyciągają na trybuny wielu kibiców, którzy chętnie typują też wyniki rywalizacji w zakładach bukmacherskich. Najważniejsze zawody Speedway GP, w tym rozgrywane w Danii, możesz obstawiać w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia postawienie kuponów bukmacherskich w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Tam poznasz dostępne rynki i oferowane kursy. Możesz też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca! Z jakich rynków na żużel możesz skorzystać w LV BET? To m.in. zakład na zwycięzcę zawodów czy poszczególnych wyścigów, miejsce żużlowca, na sumę punktów, under / over, na pojedynek, zakłady z handicapem czy zakłady H2H. Twoje typy mogą odnosić się zarówno do zawodów indywidualnych, jak i drużynowych. Obstawiaj żużel w LV BET . Zawody GP mogą przynieść Ci wygraną!

Obstawianie Speedway Grand Prix Danii w Vojens w LV BET

Podstawą trafnego obstawiania żużlu jest odpowiednie przygotowanie. Aby przeprowadzić dokładną analizę bukmacherską warto wziąć pod uwagę jak najwięcej informacji. Będą one dotyczyć m.in. rangi zawodów, informacji o polu sportowym, przygotowania toru, użytego sprzętu i jego możliwości. Nie bez znaczenia pozostaje faza sezonu i rozkład sił. Warto też sprawdzić prognozę pogody. Podstawą są oczywiście informacje stricte o zawodnikach. Analiza ich formy, a szczególnie informacji o przebytych kontuzjach i priorytetach na dany sezon pozwolą Ci na postawienie pewnych typów bukmacherskich na żużel w LV BET.