Speedway Euro Championship w Bydgoszczy

Speedway Euro Championship w Bydgoszczy

Trzecia runda TAURON Speedway Euro Championship 2023 odbędzie się 9 września 2023 r. w Bydgoszczy. Już rozpoczęła się sprzedaż biletów na to wydarzenie, a legalny bukmacher LV BET przygotowuje najlepsze zakłady bukmacherskie. Wskaż zwycięzcę Indywidualnych Mistrzostw Europy i wygrywaj! Obstawiaj żużel w LV BET.

Speedway Euro Championship 2023- co trzeba wiedzieć?

TAURON SEC 2023 to cykl zawodów, w skład których wchodzą cztery rundy zorganizowane na terenie trzech państw. Pierwsza z nich odbyła się w Częstochowie (17 czerwca), kolejna odbędzie się w Güstrow (5 sierpnia), Bydgoszczy (9 września) oraz Pardubicach (22 września).

Znamy pięciu stałych uczestników tegorocznych zmagań. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Duńczyk Leon Madsen. W stawce zobaczymy Janusza Kołodzieja, Mikkela Michelsena, Patryka Dudka oraz Dominika Kuberę. Resztę zawodników poznaliśmy po SEC Challenge, które odbyło się 14 maja w Nagyhalasz.

Zawodnicy tego cyklu zagoszczą w Bydgoszczy już po raz trzeci w ramach rundy TAURON SEC. Wcześniej zmagania odbyły się w 2020 r. oraz w 2021 r. Organizatorzy docenili tą lokalizację i po raz kolejny zorganizują wielkie wydarzenie na domowym torem wielkiego mistrza żużlowego, Tomasza Golloba. W ubiegłorocznym wyścigu głównym rywalem Duńczyka był Mikkel Michelsen. 29-letni zawodnik tylko raz nie wygrał biegu w fazie zasadniczej. O zwycięstwie decydował bieg finałowy. Michelsen wystartował fenomenalnie, jednak w dalszej części musiał uznać wyższość swojego rodaka

Poprzednie rundy Speedway Euro Championship 2023

Do tej pory zawodnicy wzięli udział tylko w jednej rundzie cyklu. 17 czerwca 2023 r. wystąpili w Częstochowie. Zawody zakończyły się triumfem Leona Madsena. Na podium inauguracyjnej rundy znaleźli się również Mikkel Michelsen oraz Szymon Woźniak.

Terminarz TAURON Speedway Euro Championship 2023:

17.06. Częstochowa – godz. 17.00

05.08. Guestrow – godz. 19.00

09.09. Bydgoszcz – godz. 20.00

22.09. Pardubice – godz. 20.00

Obecnie trwają przygotowania do zawodów w Guestrow. Z „dziką kartą” wystąpi tam Norick Blödorn. Młody zawodnik będzie drugim po Kaiu Huckenbecku Niemcem, który wystąpi przed własną publicznością. W pierwszym biegu zawodów pod taśmą spotka się też czwórka żużlowców, którzy wystartują w zawodach TAURON SEC po raz pierwszy. Będą to: Dominik Kubera, Andreas Lyager, Janusz Kołodziej oraz Grzegorz Zengot. Wszyscy wycofali się z inauguracyjnych zmagań w Częstochowie z powodu kontuzji.

Z siódmym numerem wystartuje Dimitri Berge. Francuz zaliczył świetny występ w pierwszej rundzie i fani liczą na jego umocnienie w kolejnym konkursie. W swoim pierwszym biegu wystartuje z drugiego pola. Jego rywalami będą Jan Kvech, Adam Ellis i Antonio Lindbåck.

Leon Madsen zaś do zawodów przystąpi z numerem 14. Mikkel Michelsen zaś wystąpi z numerem dziewiątym.

Pełna lista zawodników TAURON Speedway Euro Championship 2023 w Guestrow:

 1. Dominik Kubera (Polska)
 2. Andreas Lyager (Dania)
 3. Janusz Kołodziej (Polska)
 4. Grzegorz Zengota (Polska)
 5. Jan Kvech (Czechy)
 6. Adam Ellis (Wielka Brytania)
 7. Dimitri Berge (Francja)
 8. Antonio Lindbåck (Szwecja)
 9. Mikkel Michelsen (Dania)
 10. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
 11. Vaclav Milik (Czechy)
 12. Kacper Woryna (Polska)
 13. Patryk Dudek (Polska)
 14. Leon Madsen (Dania)
 15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
 16. Norick Blödorn (Niemcy)
 17. Lukas Baumann (Niemcy)
 18. Ben Ernst (Niemcy)

Uczestnicy Speedway Euro Championship 2023

Podczas zawodów w Częstochowie Duńczyk wygrał po raz dziesiąty w zawodach SEC. Aktualny Mistrz Europy jest pierwszym zawodnikiem w historii, który tego dokonał. Na torach Speedway Euro Championship Madsen zadebiutował w 2013 r. Pierwszą wygraną zaliczył pięć lat później, gdy na torze w Daugavpils w biegu finałowym pokonał Emila Sayfutdinova.

W klasyfikacji wszechczasów zwycięzców rund SEC Madsen bije wszystkich na głowę. Nad drugimi w tabeli Sayfutdinovem i Nickim Pedersenem Duńczyk ma przewagę pięciu wygranych. Trzecie miejsce tego podium zajmują Mikkel Michelsen oraz Grigorij Laguta z czterema zwycięstwami.

KLASYFIKACJA SEC po zawodach w Częstochowie:

 1. Madsen – 16 pkt.
 2. Michelsen – 15 pkt.
 3. Woźniak – 12 pkt.
 4. Woryna – 11 pkt.
 5. Berge – 10 pkt.
 6. Iversen – 9 pkt.
 7. Drabik – 9 pkt.
 8. Dudek – 8 pkt.
 9. Lebedevs – 8 pkt.
 10. Kvech – 7 pkt.
 11. Huckenbeck – 6 pkt.
 12. Lahti – 5 pkt.
 13. Ellis – 5 pkt.
 14. Milik – 3 pkt.
 15. Lindbaeck – 2 pkt.
 16. Lyager – 0 pkt.
 17. Kubera – 0 pkt.
 18. Kołodziej – 0 pkt.
 19. Zengota – 0 pkt.
 20. Halkiewicz – 0 pkt.

Speedway Euro Championship 2023 nagrody

Uczestnicy cyklu Speedway Euro Championship 2023 walczą o zwycięstwo w poszczególnych konkursach, ale przede wszystkim o punkty w klasyfikacji generalnej. To właśnie one decydują o tym, do kogo trafi tytuł indywidualnego mistrza Europy na żużlu. To jednak nie jest główna nagroda. Zwycięzca otrzymuje też prawo do ścigania się w przyszłorocznym Grand Prix. Zwycięzca Tauron SEC otrzymuje więc przepustkę do indywidualnych mistrzostw świata.

Obstawianie Speedway Euro Championship 2023

Bydgoszcz po raz kolejny będzie gospodarzem rundy TAURON Speedway Euro Championship. Po raz kolejny będziesz mógł więc obstawiać wyniki tej rywalizacji w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia szeroki wybór rynków na zawody w Bydgoszczy. Ranga zawodów, ale też jakość sprzętu, awarie, ilość występów, które przekłada się na zmęczenie zawodników – to niektóre z czynników, które musisz wziąć pod uwagę podczas typowania. Istotną rolę w żużlowej rywalizacji odgrywa także pogoda, a więc warto sprawdzić prognozę pogody. W media społecznościowych zaś poznasz formę, jaką prezentują poszczególni zawodnicy, ich przygotowania i cele. Przeanalizowanie tych informacji i wyciągnięcie trafnych wniosków pozwoli Ci na postawienie pewnych typów bukmacherskich w LV BET na każdą odsłoną TAURON Speedway Euro Championship, czyli zmagań o tytuł mistrza Europy.

Typy i zakłady ma Speedway Euro Championship 2023

Czterorundowy cykl zmagań w ramach TAURON Speedway Euro Championship śledzi wieli kibiców. To właśnie z myślą o nich powstała wyjątkowa oferta zakładów bukmacherskich LV BE! Wyniki uzyskane przez zawodników podczas zmagań o tytuł możesz obstawiać w LV BET. Swoje szczęśliwe kupony możesz zawrzeć w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Czy Leon Madsen nadal pozostanie niepokonany? Czy będzie najlepszy podczas rund kwalifikacyjnych i w głównej rywalizacji? To tylko niektóre z dostępnych w LV BET rynków. Możesz też typować zakłady na zwycięzcę, z handicapem, H2H, sumę punktów oraz under / over na sumę punktów. Mogą się one odnosić zarówno do konkretnego zawodnika, jak i całej drużyny. Znajdź interesujące Cię możliwości i skorzystaj z nich w LV BET!