Memoriał Ireny Szewińskiej

Memoriał Ireny Szewińskiej

Jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce, ale też na świecie. W tym roku w serii World Athletics Continental Tour znalazła się rekordowa liczna złotych mityngów – aż 14. Jeden z nich odbędzie się w Polsce. To właśnie Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, który zaplanowano na 6 czerwca 2023 r. Wyniki rywalizacji lekkoatletów będzie można obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET.

5. Memoriał Ireny Szewińskiej- co trzeba wiedzieć?

Memoriał Ireny Szewińskiej to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny. Organizowany jest od 2019 r. w Bydgoszczy. Zawodnicy występują na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Zastąpił Europejski Festiwal Lekkoatletyczny. W ubiegłym roku memoriał po raz pierwszy został dołączony do grona złotych mityngów World Athletics Continental Tour. W tym również został wyróżniony – znalazł się wśród najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie!

Zawody poświęcone są pamięci zmarłej w czerwcu 2018 r. Irenie Szewińskiej. W swojej karierze zdobyła siedem medali na igrzyskach olimpijskich oraz dziesięć na Mistrzostwach Europy. Biła wiele rekordów świata, w tym ustanowionych przez samą siebie. Specjalizowała się biegach sprinterskich (100 m, 200 m, 400 m) oraz skoku w dal.

Karierę zawodniczki zakończyła w 1980 r. Irena Szewińska jednak nie rozstała się ze sportem. Przez lata zasiadała w Zarządzie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Polskim Komitecie Olimpijskim i in.

Program Minutowy memoriału Ireny Szewińskiej

Organizatorzy nie podali jeszcze minutowego programu tegorocznego memoriału. Ma się on pojawić na stronie internetowej tej imprezy już wkrótce. Mityng odbędzie się 6 czerwca 2023 r., a więc przed tą datą na pewno poznamy i plan, i uczestników zawodów.

W jakich konkurencjach wystartują lekkoatleci?

Można spodziewać się, że do Bydgoszczy przyjadą najlepszy polscy lekkoatleci i najlepsze polskie lekkoatletki. Nie zabraknie też sportowców z zagranicy.

W sumie kobiety będą rywalizowały w sześciu konkurencjach, a mężczyźni – w siedmiu:

Kobiety: 100m, 200m, 800m, Mila, 100m przez płotki, rzut młotem
Mężczyźni: 200m, 800m, 1500m, 110m przez płotki, skok wzwyż, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut młotem

Organizatorzy zdradzili już nazwiska pierwszych gwiazd, które wystartują na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. To zawodnicy, którzy będą rywalizować w konkursie skoku o tyczce. Obok największej polskiej gwiazdy tego sportu Piotra Liska wystąpią świetni Amerykanie. Udział potwierdzili już Chris Nilsen i Sam Kendricks, medaliści igrzysk olimpijskich. Nilsen wywalczył srebro w 2021 r. podczas IO w Tokio, a Kendricks pięć lat wcześniej w Rio de Janeiro wywalczył brąz. Obaj tyczkarze wygrywali też mistrzostwa świata – Kendricks dwa razy, a Nilsen rok temu w Eugene był drugi. Polak zaś zdobył do tej pory trzy medale mistrzostw świata – srebrny i dwa brązowe. Na niedawnych mistrzostwach Europy w Stambule Lisek wywalczył srebrny medal.

Zakłady bukmacherskie na lekkoatletykę

Lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej Bydgoszcz 2023 to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Nie może zabraknąć go również w zakładach bukmacherskich LV BET! Legalny bukmacher umożliwi obstawianie zaplanowanych w Bydgoszczy konkurencji. Swoje szczęśliwe kupony postawisz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów. To dzięki nim typowani będzie jeszcze bardziej emocjonujące! Obstawiaj 5. Memoriał Ireny Szewińskiej w LV BET i wygrywaj!

Obstawianie lekkoatletyki w LV BET

Analiza to podstawa. To ona pozwala na zminimalizowanie ryzyka i odniesienie sukcesu podczas typowania w LV BET. Przygotować się do typowania warto szczególnie jeśli myślisz o obstawianiu lekkoatletyki. Pamiętaj, że pod tym pojęciem skrywa się kilka konkurencji – biegi sprinterskie o średniodystansowe, rzut oszczepem, rzut młotem, pchniecie kulą, skok o tyczce czy sok wzwyż. Nie musisz od razu typować każdej z nich, a skupić się na wybranych. Dzięki temu ograniczysz ilość informacji, które musisz przeanalizować. Profesjonalni typerzy często skupiają się na jednym zawodniku i na bieżąco aktualizują informację o nim. Dzięki temu z łatwością można postawić typy bukmacherskie – na zwycięzców, kolejność zawodników na mecie czy miejsce w klasyfikacji. Te i inne rynki bukmacherskie na lekkoatletykę i Memoriał Ireny Szewińskiej dostaniesz w LV BET!