World Athletics Indoor Tour – poznaj terminarz Diamentowej Ligi 2022

World Athletics Indoor Tour – poznaj terminarz Diamentowej Ligi 2022

Lekkoatletyka, czyli królowa sportów. To szereg dyscyplin, które mają szereg wielbicieli na całym świecie. Każdy rok to nowe wyzwania – i dla sportowców, i dla typerów. Wszystkie najważniejsze mitingi lekkoatletyczne będziesz mógł obstawiać w LV BET. Przygotowaliśmy najważniejsze informacje o zbliżającym się sezonie World Athletics Indoor Tour, dzięki którym nie ominą Cię żadne lekkoatletyka zakłady bukmacherskie.

Krótkie i długie dystanse, biegi z przeszkodami, skoki wzwyż, w dal, o tyczce, rzut kulą, oszczepem, młotem czy wielobój – to niektóre z dyscyplin rozgrywanych podczas halowych rozgrywek lekkoatletyki. Dyscypliny te, w odróżnieniu od innych sportów, idealnie nadają się do rozgrywania zarówno na otwartym powietrzu, jak i w pomieszczeniach. To niewątpliwa zaleta nie tylko fanów, ale też dla wielbicieli zakładów bukmacherskich. Lekkoatletyka typy możesz postawić w LV BET!

Terminarz World Athletics Indoor Tour 2022

Światowa Federacja World. Athletics, wcześniej znana jako IAAF, podała już kalendarz Diamentowej Ligi na 2022 rok.  Dwanaście krajów, cztery kontynenty i aż osiem w Europie Zachodniej. Cykl tradycyjnie rozpocznie się w katarskim Dausze (13 maja 2022 r.), a zakończy w Zurychu (8 września 2022 r.) Na mapie lekkoatletów znalazły się też Chiny. Po trzech latach przerwy zaplanowane są tam dwa mitingi. Zawodnicy wystąpią też w Eugene w stanie Oregon. W następnym roku to właśnie tam mają być rozegrane przełożone mistrzostwa świata (15-24 lipca 2022 r.) Przerwa w mitingach przewidziana jest podczas wakacji, gdy rozgrywane będą

mistrzostwa Europy w Monachium (15-21 sierpnia 2022 r.) Będzie to pierwszy czempionat powrócić po rozegranym w Berlinie w 2018 r.

W konkursach w 2022 r.  zawodnicy będą walczyli w 32 konkurencjach. Do najlepszych trafią diamentowe statuetki oraz specjalne nagrody pieniężne.

Kalendarz cyklu Diamentowej Ligi 2022

 • 13 maja – Dauha (Katar)
 • 21 maja – Birmingham lub Londyn (do ustalenia)
 • 28 maja – Eugene (USA)
 • 5 czerwca – Rabat (Maroko)
 • 9 czerwca – Rzym
 • 16 czerwca – Oslo
 • 18 czerwca – Paryż
 • 30 czerwca – Sztokholm
 • 30 lipca – Szanghaj
 • 6 sierpnia – Chorzów
 • 10 sierpnia – Monako
 • 26 sierpnia – Lozanna
 • 2 września – Bruksela

Lista konkurencji, które wchodzą do cyklu World Indoor Tour, zmienia się co roku. Od 2017 r. wciąż zalicza się do niego rozgrywany w Toruniu Copernicus Cup. Tu też mieliśmy zwycięzców, m.in. Adam Kszczot w biegu na 800 m (2016 r., 2018 r.), Piotr Lisek w skoku o tyczce (2018 r.), Joanna Jóźwik w biegu na 800 m (w 2017 r.) czy Ewa Swoboda w biegu na 60 m (w 2019 r.)

Meeting lekkoatletyczny w Polsce 2022

Copernicus Cup Toruń 2022 to zdecydowanie najważniejsza impreza lekkoatletyczna na hali w naszym kraju, ale też jedna z najważniejszych na świecie. W przyszłym roku na Arenie Toruń znów można będzie śledzić poczynania gwiazd europejskiej lekkoatletyki. Najważniejsze to zdecydowanie konkurencje biegowe i techniczne. Wystąpią w nich m.in. Patryk Dobek, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarczek, Justyna Święty-Ersetic czy Damian Czykier. Występy polskich medalistów można będzie nie tylko śledzić, ale też typować w LV BET! Zapowiada się emocjonujący początek roku, bo meeting odbędzie się już 22 lutego 2022 r.

Obstawianie lekkoatletyki w LV BET

Dzięki szerokiej ofercie zakładów bukmacherskich lekkoatletykę możesz nie tylko oglądać, ale przede wszystkim obstawiać! To bardzo proste – wystarczy, że skorzystasz z serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej LV BET. Na każdy meeting organizowany w ramach World Athletics Indoor Tour znajdziesz duży wybór rynków. Od ogólnych, wskazujących zwycięstwo w poszczególnej dyscyplinie, bo bardziej szczegółowe. Sprawdź ofertę, postaw kupon i wygrywaj z najlepszymi lekkoatletami na świecie!