Wanda Diamond League 2021

Wanda Diamond League 2021

Wanda Diamond League 2021 wystartuje już 8 września. Przez dwa dni lekkoatleci powalczą w jednym z najbardziej prestiżowych mitingów. Po raz ostatni w tym roku mają szansę na wygraną. Zawody zapowiadają się bardzo ciekawie – zwłaszcza po zakończeniu igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Lekkoatletyka to jedna z dziedzin sportu, którą możesz typować w zakładach bukmacherskich LV BET!

Diamentowa Liga rozgrywana jest od 2010 r. i zastąpiła Golden League. W ciągu roku rozgrywanych jest co najmniej 12 mitingów, które odbywają się w Chinach, USA, Europie o w Dosze. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej swojej konkurencji w nagrodę otrzymują diament o wartości 80 tys. dolarów. Na każdych zawodach w sumie lekkoatleci rywalizują w 32 konkurencjach.

Wanda Diamond League 2021

Dokładnie miesiąc po zakończeniu igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 najlepsi lekkoatleci z całego świata zmierzą się podczas mitingu w ramach Diamentowej Ligi. Tym razem zawodnicy wystąpią w szwajcarskim Zurichu. Ich zmaganiom na żywo będą przyglądali się kibice. Siedem konkursów po raz pierwszy w historii rozegranych zostanie na Sechselautenplatz (m.in. skok wzwyż skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na 5000 m).

Będzie to ostatnie diamentowe trofeum w tym roku, które mogą zdobyć lekkoatleci. We wrześniowym mitingu w Zurychu udział weźmie co najmniej 17 mistrzów olimpijskich Tokio 2020, m.in. Mondo Dunplantis, Katie Nageottem, Gianmarco Tamberi, dla których zwycięstwo w Diamentoowej Lidze byłoby pierwszym w karierze. Eleine Thompson-Herah, podwójna mistrzyni olimpijska zaś ma szasnę sięgnąć po nie po raz pierwszy od 2017 r.

Jakob Ingebristsen, czyli tegoroczny mistrz olimpijski na 200 m i na 1500m, wystartuje w Zurychu również na dwóch dystansach. Tym razem będzie to 500 m i 1500 m. W obu ma duże szanse na zdobycie dwóch Diamentowych Trofeów.

Aż w sześciu konkurencjach, m.in. biegu na 100 m kobiet i biegu z przeszkodami na 3000 m kobiet, wystąpią wszyscy zawodnicy z podium olimpijskiego.

Diamentowa Liga 2020

W ubiegłym roku odbyła się jedenasta edycja tych prestiżowych zawodów. Po raz pierwszy rywalizacja odbyła się w zmniejszonej liczbie konkurencji – z 32 na 24. Zamiast dwudniowej rywalizacji finał odbył się w ciągu jednego dnia. W sumie planowano rozegrać 15 mitingów, ale z powodu pandemii koronawirusa odwołano część z nich: w Rabacie, Paolo Alto, Londynie, Gateshead, Paryżu i Szanghaju. W Lozannie zaś odbył się wyłącznie konkurs skoku o tyczce. Zawody w Oslo i w Zurychu zaś miały charakter pokazowy. Na diamentowym podium stanęło w sumie czterech Polaków. Z Brukseli ze złotem w biegu na 400 m wróciła Iga Baumgart-Witan, a z brązem – również w tej samej konkurencji – Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. W Rzymie triumfowało kolejnych dwóch zawodników w biegu na 400 m – brąz zdobyli Justyna Święty-Ersetic i Karol Zalewski.

Analizy i typy bukmacherskie na Wanda Diamond League

Diamentowa Liga – wyniki tego wydarzenia możesz typować w zakładach bukmacherskich LV BET już dziś! Legalny bukmacher umożliwia obstawianie zawodników i konkurencji, które rozegrane będą w Zurichu. Aby postawić pewne typy warto przeprowadzić wnikliwą analizę możliwości uczestników, co po igrzyskach olimpijskich nie powinno być trudne. Dzięki temu bez problemu postawisz swoje kupony.

Zakłady bukmacherskie na Wanda Diamond League w LV BET

Na stronie internetowej legalnego bukmachera www.lvbet.pl oraz w aplikacji mobilnej znajdziesz możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu rynków bukmacherskich na wszystkie konkurencje rozgrywane podczas Wanda Diamond League w Zurichu. Jesteś gotowy przyłączyć się do tej rywalizacji?