Gala KSW 82

Gala KSW 82

Każde wydarzenie, które organizuje federacja KSW, przyciąga najlepszych fighterów i tłumy widzów. Dzięki LV BET możesz też obstawiać wyniki pojedynków w zakładach bukmacherskich. Co prawda zbliżające się wydarzenie przyćmione zostało przez planowane na 3 czerwca 2023 r. KSW Colosseum 2, mimo to zapowiada się ciekawie. Kto wystąpi podczas KSW 82? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy w LV BET!

Najważniejsze informacje o gali KSW 82

13 maja 2023 r. w warszawskim ATM Studio zaplanowane jest kolejne wydarzenie najlepszej polskiej organizacji MMA. Mowa oczywiście o KSW 82! Impreza rozpocznie się o godzinie 19.  W walce wieczoru zmierzą się Brian Hooi i Andrzej Grzebyk. Trzy tygodnie później fighterzy powalczą na PGE Narodowy i to właśnie to wydarzenie przyciąga kibiców mieszanych sztuk walk. Na razie jednak warto skupić się na KSW 82, bo karta walk już zapowiada się emocjonująco!

Kto weźmie udział w gali KSW 82?

Do tej pory organizatorzy wydarzenia zdradzili uczestników tylko czterech pojedynków. Nie znamy więc jeszcze obsady pięciu pozostałych.

Karta walk KSW 82:

  • 77,1 kg/170 lb: Brian Hooi (19-10 1NC, 7 KO, 6 Sub) vs Andrzej Grzebyk (19-6, 12 KO, 3 Sub)
  • 93 kg/205 lb: Bohdan Gnidko (9-0, 6 KO, 3 Sub) vs Rafał Kijańczuk (12-5, 11 KO)
  • 70,3 kg/155 lb: Gracjan Szadziński (9-5, 7 KO) vs Wilson Varela (8-5, 2 KO, 4 Sub)
  • 61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (10-3, 4 KO, 3 Sub) vs. Filip Macek (27-17-1, 4 KO, 20 Sub)

Co wiadomo o zapowiedzianych fighterach? Ciekawie zapowiada się pojedynek Rafał Kijańczuk vs Bogdan Gnidko. Obaj zawodnicy znani są z częstych nokautów swoich przeciwników. Kijańczuk stoczył 17 walk i tylko jedną wygrał na punkty. W KSW występował trzy razy – zadebiutował wygraną z Yannem Kouadją, przegrał z Ivanem Erslanem i triumfował z Marciem Doussisem. W oktagonie w wadze półciężkiej stanie też Bogdan Gnidko. Ukrainiec w KSW stoczył dwie walki. Fighter pokonał Damiana Piwowarczyka i Madalina Pirvulescu. W obu pojedynkach walczył łącznie przez 43 sekundy, w tym Piwowarczyka powalił w 5 sekundzie, co było najszybszym nokautem w historii KSW. Mało tego – wszystkie pojedynki, które stoczył, wygrywał przed czasem, a do tego – w pierwszych rundach. Walka powinna być bardzo wyrównana, bo zawodnicy ci zajmują piątek i szóste miejsce w rankingu KSW.

Podczas gali KSW 82 do klatki powróci Sebastian Przybysz. Były mistrz wagi koguciej zmierzy się z jednym z najbardziej doświadczonych czeskich zawodników MMA, Filipem Mackiem. Polak ostatni raz walczył w grudniu 2022 r. z Jakubem Wikłaczem. Przegrał i utracił mistrzowski pas. W sumie ma na koncie dziewięć walk stoczonych w KSW. Mistrzowski tytuł odebrał dla Antuna Račicia, a następnie obronił go dwa razy. Warto pamiętać, że Sebastian Przybysz w swojej karierze zdobył pięć bonusów za najlepsze walki wieczoru, raz został nagrodzony za najlepszy nokaut, a dwa razy za najlepsze poddanie. Dwa razy otrzymał też prestiżową statuetkę Heraklesa – za najlepsze poddanie i za najlepszą walkę roku.

Walka wieczoru- co trzeba wiedzieć o uczestnikach?

Do najważniejszego pojedynku wieczoru KSW 82 podejdzie dwóch czołowych fighterów wagi półśredniej. Będą to zawodnicy Brian Hooi (19-9) i Andrzej Grzebyk (19-6). Były podwójny mistrz FEN zmierzy się z efektownie walczącym Holendrem. Jego debiut w KSW zapisał się w historii. Już w pierwszej rundzie pokonał znacznie wyżej notowanego Michała Pietrzaka, ale w kolejnej już po 43 sekundach przegrał z Arturem Szczepaniakiem. W kolejnym starciu znów wygrał, tym razem z Jivko Stoimenovem.

Andrzej Grzebyk rozpoczął swoją karierę w KSW jako kandydat na mistrza w kategorii półśredniej. Plany tet pokrzyżowała jednak kontuzja, której doznał z Mariusem Żaromskisem. W rewanżu górą był już Polak, ale kolejne dwa wejścia do oktagonu znów nie były mu szczęśliwe. Przegrał z Adrianem Bartosińskim i z Tomaszem Romanowskim. W ostatnim starciu wygrał zaś z Ottoneem Jasse.

Jeszcze trochę statystyk: Holender ma na swoim koncie trzydzieści stoczonych pojedynków, z których dziewiętnaście wygrał, a trzynaście skończył przed czasem. W całej karierze odnotował siedem nokautów, a sześć razy poddawał swoich rywali. Polak zaś walczył w formule MMA sześć razy.  Od 2018 r. żadna jego walka nie zakończyła się na kartach sędziowskich, a najczęściej wygrywał przez nokaut. W ten sposób wygrał dwanaście razy, a trzy triumfował przez poddanie.

Gdzie można obejrzeć galę KSW 82?

Od ponad roku wszystkie wydarzenia organizowane przez KSW można obejrzeć wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay. Tam też transmitowana będzie gala KSW 82. Aby wykupić miesięczny abonament trzeba zapłacić 34,99 zł. Oczywiście oprócz KSW uzyskasz też dostęp do filmów, seriali i innych meczy na żywo. Transmisji gali nie można obejrzeć w żadnej ze stacji telewizyjnych.

Typowanie zwycięzcy gali KSW 82

Poznanie historii wcześniejszych pojedynków, osiąganych wyników, stylów walk, ale też przewidywań ekspertów – to wszystko może pomóc Ci na postawienie pewnych typów bukmacherskich na zwycięzców gali KSW 82. Wraz z ogłaszaniem kolejnych uczestników tego wyjątkowego wieczoru możesz systematycznie analizować możliwości i stawiać kolejne typy. To świetna przygoda, która może przynieść Ci zysk!

Zakłady bukmacherskie na galę KSW 82

Wskazanie zwycięzcy to główny rynek, który możesz obstawiać w LV BET. Legalny bukmacher umożliwia też postawienie innych typów. Dokładne możliwości możesz sprawdzić w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. W tych dwóch miejscach zawrzesz też swoje szczęśliwe kupony! Wystarczy kilka kliknięć z rozpoczniesz obstawianie wyników gali KSW 81 w LV BET!