Grand Prix Polski w Toruniu

Grand Prix Polski w Toruniu

Wielbiciele żużlu w tym roku mogą liczyć na wyjątkowe rywalizacje na polskich stadionach! Aż cztery rundy GP Speedway rozegrane będą w naszym kraju. Ostatnia z nich odbędzie się w Toruniu. Co wiemy o Grand Prix Polski w Toruniu? Jak typować jego wyniki? Postaw swoje typy bukmacherskie na żużel w LV BET! 

1 października 2022 r., MotoArena w Toruniu – to właśnie tam wystąpią najlepsi żużlowcy świata w ostatniej polskiej rundzie Mistrzostw Świata w żużlu. Kto ma szansę na zwycięstwo? Obstawiaj ten i inne wyścigi w zakładach bukmacherskich LV BET! 

Speedway Grand Prix w Toruniu

Rywalizacja w Toruniu będzie jedną z czterech rund, które zaplanowane zostały na ten rok w Polsce – obok Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego i Wrocławia. Toruński obiekt jest bardzo dobrze znany żużlowcom, którzy występują na motoarenie co roku. W 2021 r. triumfował tam Bartosz Zmarzlik, a rok wcześniej Artiom Łaguta. Motoarena Toruń im. Mariana Rosego to obiekt, na którym długość toru wynosi 318 m. Proste mają 62 m, a łuki – po 31 m. W zależności od miejsca na pokrytym granitem torze szerokość waha się od 12 do 18 m. Kto tym razem okaże się najlepszy?

Największe szanse na to ma Bartosz Zmarzlik. Jeśli wygra to obroni zeszłoroczny tytuł. W rywalizacji tej nie weźmie udziału jego najważniejszy rywal. Artiom Łaguta to Rosjanin, który posiada również polskie obywatelstwo. Mimo to został wykluczony z tegorocznych rozgrywek. Nie bierze też udziału w treningach swojego klubu. To efekt sankcji, które FIM nałożyło po zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę. Łaguta nie walczy w indywidualnych mistrzostwach świata ani z cyklu Grand Prix. Ostatnio oznajmił, że złożył pozew do sądu przeciwko Polskiemu Związkowi Motorowemu, bo czuje się dyskryminowany. Jego absencja to strata dla polskiego i światowego żużla.

GP Polski 2022

W sezonie 2022 rozegranych zostanie dziesięć rund Grand Prix w siedmiu krajach. Początkowo w planach było ich dwanaście, ale zmagania w rosyjskim Togliatti zostały odwołane, a sezon zakończy się w Polsce, a nie w Oceanii. Cztery z zaplanowanych rund odbędą się w Polsce. Cykl zainaugurowany został w chorwackim Gorican 30 kwietnia 2022 r. Następnie żużlowcy wystąpili 14 maja w Polsce, na PGE Narodowym w Warszawie. Kolejne polskie rundy odbyły się: w Gorzowie Wielkopolskim (25 czerwca), Wrocławiu (27 sierpnia). Teraz czas na Toruń (1 października) i podsumowanie tegorocznej rywalizacji!

Jak wygląda podsumowanie dotychczasowych startów żużlowców w ramach Grand Prix?

Klasyfikacja generalna po siedmiu eliminacjach:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) 128 pkt.

2. Leon Madsen (Dania) 108 pkt.

3. Daniel Bewley (W. Brytania) 91 pkt.

4. Patryk Dudek (Polska) 90 pkt.

5. Robert Lambert (W. Brytania) 86 pkt.

6. Maciej Janowski (Polska) 76 pkt.

15. Paweł Przedpełski (Polska) 28 pkt.

20. Gleb Czugunow (Polska) 7 pkt.

21. Maksym Drabik (Polska) 4 pkt.

22. Szymon Woźniak (Polska) 3 pkt.

Ostatnia polska runda rozegrana została pod koniec lipca we Wrocławiu. Lider stracił cenne punkty i jego przewaga nad resztą stawki się zmniejszyła. Przegrał start w półfinale i nie zdołał dogonić Daniela Bewleya i Roberta Lamberta. W najlepszej czwórce zameldował się tylko Maciej Janowski. Przegrana Zmarzlika była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Przed zawodami mówiło się bowiem, że ma on swój patent na zawody na Stadionie Olimpijskim. Wygrywał tam w ostatnim czasie trzykrotnie – w 2019 r. i dwukrotnie w 2021 r. Wygrana Bewleya we Wrocławiu sprawiła też, że z podium spadł Patryk Dudek.

Zakłady bukmacherskie na Grand Prix Polski w Toruniu w LV BET

Jak obstawiać żużel? To musi wiedzieć każdy typer! Czarny sport jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Biało-czerwoni to jedni z najlepszych zawodników na świecie. Przed rozpoczęciem typowania warto sprawdzić ich wyniki, ale też formę, którą prezentują. Nie bez znaczenia pozostaje też ranga zawodów – podczas najważniejszych żużlowcy wypadają najlepiej. Grand Prix Torunia na pewno będzie zaciętą walką o każdy punkt! Przygotuj się do obstawiania i przeprowadź własną analizę bukmacherską. Poznaj zakłady na Grand Prix w Toruniu i postaw swoje typy bukmacherskie na żużel w LV BET już dziś!