London Marathon – poznaj maraton w Londynie!

London Marathon – poznaj maraton w Londynie!

London Marathon – tym wydarzeniem żyje nie tylko cały Londyn, ale też wszyscy wielbiciele biegów na świecie! Co roku około 36 tys. biegaczy gromadzi się na ulicach miasta i ściga na maratońskim dystansie. Jak będzie wyglądała rywalizacja tym roku? Obstawiaj Maraton w Londynie w LV BET!

Maraton Londyński jest jednym z najbardziej lubianych wydarzeń na świecie od ponad trzech dekad. Zawodnicy mają do pokonania 26,2 mil, czyli 42,2 km. To nie tylko wydarzenie sportowe, ale też charytatywne i kulturalne. Najlepsze zakłady bukmacherskie na londyński maraton znajdziesz w LV BET!

Maratoński bieg uliczny 2022

Maraton w Londynie to jedyne takie wydarzenie na świecie. Głównym celem biegaczy jest oczywiście rzucenie wyzwania samemu sobie. Zwycięstwo na maratońskim dystansie to wielki prestiż. Obok najlepszych sportowców na świecie w Londynie stają jednak zupełni amatorzy, którzy po raz pierwszy próbują swoich sił. Większość biegaczy ma też na celu wsparcie ulubionych organizacji charytatywnych oraz zbiera fundusze dla potrzebujących. Zawodnicy starają się przyciągnąć uwagę widzów coraz to nowymi pomysłami. Na trasie maratonu można zobaczyć Batmana czy Supermana, ale też wiele innych znanych postaci. Kolorowe kostiumy to część tej zabawy. Wielkie wyzwanie miesza się z dobrą zabawą i to powoduje, że London Marathon to wyjątkowe wydarzenie!

Uczestnikiem rywalizacji może zostać każdy, kto tylko chce. Trasa dla uczestników jest tylko jedna. Zawodnicy przebiegną przez centrum miasta, wzdłuż Tamizy, Blackheath i Greenwich, miną Pałac Buckingham, Tower of London i London Eye. Organizatorzy podkreślają, że bieg to świetny sposób na zwiedzanie Londynu. Na pomysł połączenia sportowej rywalizacji z działaniami charytatywnymi wpadł jeden z najlepszych biegaczy na świecie. Christ Brasher, bo o nim mowa, wcześniej został m.in. zwycięzcą Maratonu Nowojorskiego.

Trasa tegorocznego maratonu zaczyna się… w trzech miejscach. „Czerwony start” będzie miał miejsce w południowym Greenwich Park na Charlton Way, „zielony start” zaś w St. John’s Park, a „niebieski start” przewidziano na Shooter’s Hill Road. Zawodnicy wybiegną z tych trzech punktów, a następnie spotkają się po 4,5 km (2,8 mil) w Woolwich, w pobliżu Royal Artillery Barracks. Podczas 10 km (6,2 mili) biegacze miną Old Royal Naval College i skierują się do Cutty Sark w Greenwich, następnie do Surrey Quays w Docklands i w kierunku Bermondsey. Przebiegną wzdłuż Jamaica Road. Na półmetku zawodów dotrą do Tower Bridge. Podczas ostatniego etapy wyścigu zobaczą zaś The Tower of London na Tower Hill. Pojawienie się London Eye będzie zwiastowało konieczność skręcenia w prawo w Birdcage Walk, aby ukończyć ostatnie 352 m wyścigu (385 jardów). Sportowcy przebiegną obok Big Bena i Pałacu Buckingham, a rywalizację zakończą w The Mall obok St. James’s Palace. Ten ostatni odcinek trasy stanowił część Olimpijskiego Maratonu 2012.

Najlepsi maratończycy

Wszystko wskazuje na to, że przed nami ostatnia jesienna edycja Maratonu w Londynie. Przed pandemią koronawirusa impreza ta rozgrywana była w kwietniu. Organizatorzy ogłosili, że w przyszłym roku znów wrócą do początkowej daty. Ostatni raz bieg został rozegrany wiosenną porą odbył się w sezonie 2019. Wygrali: Eliud Kipchoge (2:02:37) i Brigid Kosgei (2:18:20).

W rywalizacji w 2021 r. najlepsi okazali się: (Sisay Lemma 2:04:01) oraz Joyciline Jepkosgei (2:17:43). Edycja ta była wyjątkowa. Na starcie zapowiedziała się bardzo mocna stawka. Aż sześciu biegaczy miało życiówki poniżej 2:04. Na mecie stanęli m.in. Shura Kitata, Birhanu Legese, który jest trzecim najszybszym biegaczem w historii, Mosinet Geremew, Titus Ekiru, Evans Chebet, Kinde Atanaw czy Vincent Kipchumba.

W rywalizacji kobiet pobiegły m.in. Brigid Kosgei, Lonah Salpeter, Roza Derejem Birhane DIbaba, Charlotte Purdue czy Sinead Diver.

Jeszcze nie wiadomo, kto zamelduje się na starcie tegorocznego maratonu. Gdy tylko organizatorzy opublikują listę warto ją przeanalizować i wytypować swoich zwycięzców London Marathon 2022.

Zakłady bukmacherskie na Maraton w Londynie w LV BET

Biegacze na Wyspach Brytyjskich powalczą nie tylko o zwycięstwo, ale też o wielkie pieniądze. W tamtym roku zwycięzca zgarnął 55 tys. dol. Znacznie wyższe kwoty były przewidziane w ramach premii, np. za wynik poniżej 2:02:00 – 100 tys. dol.! Ty również możesz powalczyć o wielkie pieniądze. Wystarczy, że wejdziesz do serwisu internetowego legalnego bukmachera LV BET i postawisz swoje kupony na bieganie. Wskaż zwycięzcę Maratonu w Londynie i ciesz się wygraną!