Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym

Już w październiku najlepsi kolarze torowi z całego świata pojawią się we Francji, gdzie powalczą o mistrzowskie tytuły. Dopiero co opadły emocje po mistrzostwach juniorów, a znów czas na wielkie emocji. Znajdziesz je w LV BET! Obstawiaj Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym i wygrywaj!

112. Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym rozegrane będą w dniach 12-16 października 2022 r. Najlepsi kolarze wystąpią w Montigny-le-Bretonneux we francuskiej aglomeracji Saint-Quentin-en-Yvelines. Jeszcze przed rozpoczęciem tej imprezy możesz obstawiać jej wyniki w zakładach bukmacherskich LV BET.

Kolarze torowi. Mistrzostwa Świata 2022

Po raz pierwszy mistrzostwa kolarzy torowych rozegrane zostały w 1893 r. w Chicago. Organizatorem turnieju była Międzynarodowa Unia Kolarska. Od tej pory, chociaż z przerwami, wciąż odpowiada za rozwój kolarstwa i przeprowadza najważniejsze wydarzenia sportowe w tej dyscyplinie. Rywalizacja przeprowadzana jest w różnych konkurencjach, m.in. w sprincie, wyścigach na 100 m, wyścigach indywidualnych na dochodzenie czy wyścigu na punkty i in.

A w jakich konkurencjach powalczą kolarze we Francji? Rywalizacja mężczyzn przewiduje zmagania w kolarstwie amerykańskim, wyścigu punktowym, na średnim dystansie, keirin, w jeździe na czas, omnium, w indywidualnym pościgu, dochodzeniu drużynowym, w scratchingu, tandemie, indywidualnym sprincie i w sprincie drużynowym. Kobiety zaś powalczą na dystansie 500 m, w wyścigu punktowym, keirin, omnium, w indywidualnym pościgu, dochodzeniu zespołowym, scratchingu, indywidualnej jeździe na czas oraz jeździe na czas drużynowej.

Tradycyjnie już każdy zawodnik z tytułem mistrza świata otrzyma tęczową koszulkę i różnokolorowymi Będzie mógł używać jej przez następny rok podczas zawodów.

Do tej pory najwięcej medalowych odznaczeń zdobytych podczas Mistrzostw Świata trafiło do Francuzów. W sumie zdobyli 393 medale, w tym 143 złote, 121 srebrne i 129 brązowych. Na podium tej klasyfikacji znajdują się też Niemcy i Holendrzy. Polska reprezentacja zajmuje zaś 18. miejsce z dorobkiem 24 medali (8 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych).

Kolarstwo torowe

Kolarstwo torowe uprawiane jest na torach zwanych welodromami. Mają one kształt podobny do bieżni lekkoatletycznych, jednak na łukach są znacznie bardziej pochylone. Kształt ten pozwala na utrzymanie stałej prędkości kolarzom. Najważniejsze rozgrywki są uprawiane podczas igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Do konkurencji olimpijskich podczas zawodów Tokio 2020 należały: sprint, sprint drużynowy, keirin, drużynowy wyścig na dochodzenie, omnium i madison. Wszystkie te rywalizacje rozgrywane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Zawodnicy jeżdżą na specjalnych rowerach uprawia się na rowerach torowych zbudowanych na kołach 28 calowych.  Z wyglądu przypominają one rowery szosowe jednak ich konstrukcja jest znacznie prostsza i lżejsza.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym w LV BET

Jak typować kolarstwo torowe w zakładach bukmacherskich LV BET? Legalny bukmacher znacznie ułatwia Ci to zadanie! Na blogu znajdziesz najważniejsze informacje o rozgrywkach, a w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej szeroki wybór wydarzeń oraz rynków. Eksperci wskazują, że rywalizacja kolarzy zapowiada się bardzo emocjonująca. O możliwościach Biało-czerwonych świadczy fakt, że młodzi polscy kolarze torowi bez problemu zgarnęli tęczowe koszulki mistrzów świata w Tel Awiwie w sierpniu. Dominik Ratajczak i Maja Tracka wywalczyli indywidualne medale. Tracka sięgnęła po złoto w jeździe na czas, a później została jeszcze wicemistrzynią świata w omnium; wygrała dwie w czterech konkurencji. Ratajczak zaś wygrał w wyścigu mężczyzn. Teraz czas na starszych zawodników! Czy im również uda się sięgnąć po tęczowe koszulki? Sprawdzaj na bieżąco informacje i MŚ w kolarstwie torowym 2022. Aby postawić pewne typy bukmacherskie niezbędna jest dokładna analiza bukmacherska. Po jej wykonaniu i wyciągnięciu wniosków bez problemu postawisz swoje typy bukmacherskie na kolarstwo torowe w LV BET!