Eliminacje do Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet. Mecz: Polska – Kosowo

Eliminacje do Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet. Mecz: Polska – Kosowo

Eliminacje do MŚ w piłce nożnej dobiegają końca. Czas na rewanżowe spotkania i mecz Polska – Kosowo! W pierwszym górą były Biało-czerwone. Czy tym razem również wygrają? Postaw swoje typy bukmacherskie na kobieca piłkę nożną już dziś w LV BET!

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet 2023 zorganizują wspólnie Australia i Nowa Zelandia. Kandydatura tych państw okazała się lepsza od propozycji Kolumbii. Początkowo oferty złożyły też Brazylia i Japonia, jednak wycofały swoje kandydatury. Obecnie trwa faza eliminacyjna, w której udział bierze również reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet. Wszystkie mecze Biało-czerwonych możesz obstawiać w LV BET!

Eliminacje mistrzostw świata kobiet 2022

Mistrzostwa świata 2023 r. rozgrywane będą w lipcu i sierpniu przyszłego roku. Mecze rozegrane będą na trzynastu stadionach. Osiem z nich zlokalizowane będzie w Australii: dwa w Sydney, po jednym w Brisbane, Melbourne, Newcastle, Perth, Launceston i Adelaide. Pięć kolejnych obiektów znajdzie się w Nowej Zelandii. Kobiecy mundial zawita też do Auckland, Wellington, Dunedin, Hamilton i Christchurch. Polscy kibice będą mogli obejrzeć na żywo każdy z 64 turniejowych meczów dzięki platformie streamingowej Viaplay. Do obrony mistrzowskiego tytułu trzeci raz z rzędu podejdą zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych. W tym roku znów są wskazywane jako faworytki turnieju.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet, znana jako „Orlice”, mecze eliminacyjne rozpoczęła we wrześniu 2021 r. Eksperci wskazują, że mają one szanse na zakwalifikowanie się do turnieju finałowego. A wszystko dzięki rozszerzeniu mundialu do 32 drużyn. W poprzedniej edycji w 2019 r. do fazy grupowej przechodziły tylko 24 zespoły. Najpierw jednak muszą spisać się w europejskich eliminacjach. Bezpośredni awans uzyskają zwyciężczynie każdej z dziewięciu grup eliminacji. Dołączą do nich trzy zespoły z drugich miejsc, które uzyskają najlepszy wynik punktowy. Pozostałe zespoły z drugich miejsc będą rywalizować w barażach.

Podczas eliminacji do MŚ 2023 drużyny podzielone zostały na 9 grup. Polki trafiły do grupy F, wraz z reprezentantkami Norwegii, Belgii, Albanii, Kosowa i Armenii. Do tej pory zgromadziły 14 pkt. i zajmują trzecią pozycję w tabeli. Ich rywalki z Kosowa zaś uzyskały tylko 4 pkt. 6 z 8 meczów przegrały, jeden zremisowały i w jednym triumfowały.

Do pierwszego spotkania w eliminacji mistrzostw świata 2023 Kosowo-Polska doszło 25 listopada 2021 r. Reprezentantki naszego kraju były mocnymi faworytkami i każdy inny wynik byłby dużym zaskoczeniem. Mecz rozpoczął się jednak fatalnie, bo już w 4. minucie Liridona Syla ładnym strzałem głową wyprowadziła Kosowo na prowadzenie. Polski szybko odpowiedziały. Gola strzeliła debiutująca w drużynie 17-letnia Karolina Gec. Jeszcze w pierwszej połowie Polski wyszły na prowadzenie po uderzeniu Martyny Wiankowskiej. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

W zbliżającym się spotkaniu Biało-czerwony znów są faworytkami. Mecz odbędzie się 6 września 2022 r. Można spodziewać się, że na boisko wyjdzie podobny skład, jak w ubiegłym roku. Przypominamy, kto otrzymał powołania od Niny Patalon.

MŚ: skład reprezentacji Polski na mecz z Kosowem 25.11.2021 r.

  • Bramkarki: Karolina Klabis (AZS UJ Kraków), Anna Palińska (Górnik Łęczna), Kinga Szemik (FC Nantes)
  • Obrończynie: Zofia Buszewska (KKS Antrans Czarni Sosnowiec), Paulina Dudek (Paris Saint – Germain), Aleksandra Dudziak (Śląsk Wrocław), Katarzyna Konat (TME UKS SMS Łódź), Sylwia Matysik (Bayer 04 Leverkusen), Małgorzata Mesjasz (Turbine Potsdam), Anna Zapała (AZS UJ Kraków),
  • Pomocniczki: Adriana Achcińska (1. FC Koeln), Dominika Grabowska (FC Fleury 91), Gabriela Grzybowska (TME UKS SMS Łódź), Nikol Kaletka (KKS Antrans Czarni Sosnowiec), Kinga Kozak (KKS Czarni Antrans Sosnowiec), Natalia Wróbel (AZS UJ Kraków), Joanna Wróblewska (WKS Śląsk Wrocław)
  • Napastniczki: Paulina Filipczak (TME UKS SMS Łódź), Karolina Gec (AZS UJ Kraków), Ewelina Kamczyk (FC Fleury 91), Nikola Karczewska (FC Fleury 91), Natalia Padilla-Bidas (Servette FC), Martyna Wiankowska (KKS Antrans Czarni Sosnowiec), Weronika Zawistowska (1. FC Koeln)

Kobieca piłka nożna

Futbol w wykonaniu kobiet jest równie emocjonujący co uprawiany przez mężczyzn! Za organizację najważniejszych rozgrywek również odpowiada FIFA. Najważniejszym turniejem są Mistrzostwa Świata. Rozgrywane są co 4 lata. Po raz pierwsze odbyły się w 1991 r. w Chinach. Triumfowały zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych. Później piłkarki z tego kraju wygrywały jeszcze trzykrotnie. Po dwa zwycięstwa w mundialu zaliczyły Niemki, po jednym Norweżki i Japonki. Reprezentacja z Polski jeszcze nigdy nie doszła do walki o miejsce na podium.

Zakłady bukmacherskie na el. MŚ Polska – Kosowo w LV BET

Oglądaj piłkarki pod dowództwem Niny Patalon w akcji! Już wkrótce Biało-czerwone wracają do gry. Mecz Polska – Kosowo jest jednym ze spotkań, które powinno dodać trzy punkty dla naszych reprezentantek. Jeśli chcą myśleć o awansie nie mogą przegrywać z tak łatwymi rywalkami. Wszystkie mecze polskich Orlic może typować w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia najlepsze zakłady bukmacherskie w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Sprawdź możliwości i postaw swoje typy na mecz Polska – Kosowo w ramach eliminacji Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet!