Mistrzostwa Świata Weteranów w judo

Mistrzostwa Świata Weteranów w judo

Już wkrótce ruszy kolejna edycja Mistrzostw Świata Weteranów w Krakowie! W Małopolsce zameldują się najlepsi judocy ze świata i powalczą o medale. Do kogo trafią odznaczenia? Oglądaj rywalizację sportowców i stawiaj swoje typy bukmacherskie na judo w LV BET! 

W tym roku Mistrzostwa Świata Weteranów będą połączone z MŚ Kata. Judocy w pierwszej rywalizacji powalczą od 7 do 11 września, zaś w ramach drugiego turnieju – od 12 do 14 września 2022 r. Na razie poznaliśmy tylko oficjalny skład reprezentacji Polski w judo kata. Znalazły się w niej aż 24 osoby. Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań będziesz mógł obstawić ich wyniki w zakładach bukmacherskich LV BET!

MŚ w judo

Podczas zmagań w Krakowie zawodniczki wystąpią w 33 kategoriach, zaś zawodnicy w aż 63. Do tej pory zgłosiło się 746 judoków i 84 judoczki. Uczestnicy będą 54 kraje z 5 kontynentów. Polskę reprezentować będzie 73 sportowców. Wśród nich najprawdopodobniej znajdziemy Przemysława Łagowskiego, Piotra Reka czy Ryszarda Wichana, którzy w tym roku świetnie zaprezentowali się podczas XXII Mistrzostw Polski Weteranów. Eksperci wskazują, że w Krakowie również mają szansę powalczyć o najwyższe miejsca na podium. W czerwcowych Mistrzostwach Europy Weteranów zaś, które rozegrane były w Heraklionie w Grecji, Biało-czerwoni zdobyli 8 medali, co dało im 6. pozycję w klasyfikacji generalnej. Po złote medale sięgnęli: Krzysztof Czupryna (M5 – 66), Stanisław Pazgan (M7 – 66), Sławomir Kamiński (M6 – 100) i Jacek Gemza (M7 – 100). Srebro uzyskał Ireneusz Łukowski (M3 – 66). Z brązowymi krążkami wrócili zaś: Roman Janiszewski (M3 – 100), Dariusz Kasprzyk (M4 – 81) i Zbigniew Kaznocha (M9 – 90). Jak ci zawodnicy sobie poradzą w Krakowie? Obstawiaj w LV BET!

MŚ w judo rozegrane będą na Tauron Arenie w Krakowie. Wśród zawodników nie zobaczymy sportowców z Białorusi i Rosji. To efekt zbrojnej agresji na Ukrainę. Ze związku wyrzucony został też Putin, który słynie ze swojego zamiłowania do tego sportu. Jeszcze niedawno prezydent Rosji Władimir Putin był nawet honorowym prezesem IJF.

Na najlepszych czekają medale. Kolory są trzy – błyszczące złoto, błyszczące srebro oraz antyczny brąz. Mają 85 mm średnicy i 7 mm grubości. Obstawiaj w zakładach bukmacherskich LV BET do kogo one trafią!

Międzynarodowa Federacja Judo

Mistrzostwa Świata Weteranów i Kata w judo organizowane są przez Międzynarodową Federację Judo. To organizacja, która zrzesza 204 narodowe federacje z całego świata. Została założona w lipcu 1951 r. i zrzesza zawodników w dwóch dyscyplinach: judo tradycyjnym i kata judo. Za rozwój dyscypliny w naszym kraju odpowiada zaś Polski Związek Judo.

Judo to sport walki wywodzący się z Japonii. Za jego prekursora uchodzi Jigoro Kano, który wyeliminował z ju-jitsu niebezpieczne elementy. W pojedynku ważna jest nie tylko technika, ale też moralny aspekt doskonalenia sztuki walki. Wojownicy, wraz z rozwojem, otrzymują kolejne pasy – od białego, przez żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, brązowy, czarny, biało-czerwony po czerwony. Ostatni do tej pory zdobyło tylko trzech Europejczyków: Charles Palmer, Anton Geesink i George Kerr. Od 1964 r. judo jest dyscypliną olimpijską. Co ciekawe, po pierwszej edycji olimpijskiego turnieju Akio Kaminaga, typowany na zwycięzcę najlepszy japoński judoka, próbował popełnić harakiri. Powodem było… zajęcie drugiego miejsca na igrzyskach. Obecnie rywalizacja nie jest tak drastyczna, a pełna pozytywnych emocji!

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata Weteranów w LV BET

Najważniejszymi rozgrywkami w judo są igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata. W LV BET na pewno dostaniesz możliwość obstawiania najważniejszych pojedynków! Popularnym zakładem wśród typerów jest zakład na zwycięzcę pojedynku, ale też całego turnieju. Możesz też wskazać TOP 3, czyli trzech najlepszych judoków. Do postawienia pewnych typów niezbędna jest dokładna analiza bukmacherska. Po uwagę weź nie tylko możliwości zawodnika, ale też jego predyspozycje, aktualną formę czy wyznaczone cele. Duże znaczenie ma też historia pojedynków (H2H) oraz ranga zawodów. Przygotuj się do typowania i postaw swoje kupony na Mistrzostwa Świata Weteranów w LV BET!