Dota 2: The International 2023

Dota 2: The International 2023

Turniej The International wraca do Seattle już w październiku! Najlepsze drużyny Dota 2 z całego świata ponownie zmierzą się o Aegis of Champions. Tym razem będą rywalizować w Climate Pledge Arena, która przyjmie największą widownię w historii tego wydarzenia. Poznaj informacje, które musisz znać przed postawieniem pewnych typów bukmacherskich na Dota 2 w LV BET!

Najważniejsze informacje o Dota 2: The International 2023

The International 2023 to turniej zamykający bieżący sezon Dota Pro Circuit. Tegoroczna edycja będzie dwunastą w historii. Zawodnicy powalczą w Climate Pledge Arena w Seattle, niedaleko siedziby Valve. Będzie to pierwsze wydarzenie TI zorganizowane w Ameryce Północnej od 2018 r. Zmagania powrócą więc do Seattle, gdzie odbywały się wszystkie edycje w latach 2012–2017.

W zeszłorocznej imprezie w Singapurze mistrzem świata został team Tundra Esports po pokonaniu Team Secret w wielkim finale. Tundra zgarnęła ponad 8,5 miliona dolarów, czyli prawie połowę puli nagród wynoszącej 18 930 775 dolarów.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, tegoroczne The International podzielone jest na dwie odrębne fazy. Uczestnicy wezmą udział w fazie grupowej i w play-offach.

Poprzednie edycje i kilka słów o historii turnieju The International

W ubiegłym roku rozegrano turniej International 2022. Był on jedenastą corocznego turnieju e-sportowego mistrzostw świata Dota 2. Odbył się w Singapurze w październiku 2022 r. i był pierwszym międzynarodowym wydarzeniem, którego główne wydarzenie odbyło się w więcej niż jednym miejscu. Play-offy rozegrano bowiem w Suntec Singapore, a wielkie finały na Singapore Indoor Stadium. Pula nagród została ufundowana przez społeczność Dota 2 i sięgnęła 19 milionów dolarów, co stanowi najmniejszą pulę nagród od 2015 r. Finałowy mecz Tundra Esports – Team Secret zakończył się wynikiem 3:0.

Uczestnicy The International 2023

W sumie dwanaście drużyn zakwalifikuje się do turnieju w Dota Pro Circuit. Kolejnych osiem dostanie się dzięki wygranym w kwalifikacjach regionalnych. Organizatorzy podzielili też liczbę miejsc na poszczególne regiony świata: do gry przystąpi po jednym zespole z Ameryki Północnej, Europy Wschodniej, Chin i Azji Południowo-Wschodniej oraz po dwa zespoły z Europy Zachodniej i Ameryki Południowej.

Zaproszone drużyny i zawodnicy:

– Team Liquid: miCKe, Nisha, zai, Boxi, Insania

– Gaimin Gladiators: dyrachyo, Quinn, Ace, tOfu, Seleri

– Tundra Esports: skiter, Nine, 33, Saksa, Sneyking

– 9Pandas: RAMZES666, kiyotaka, MieRo`, Antares, Solo

– Evil Geniuses: Pakazs, Chris Luck, Wisper, Matthew, Panda

– PSG.LGD: shiro, NothingToSay, niu, planet, y`

– Shopify Rebellion: Arteezy, Abed, SabeRLight-, Cr1t-, Fly

– Talon Esports: 23savage, Mikoto, Jabz, Q, Oli~

– beastcoast: Parker, DarkMago, Sacred, Scofield, Stinger

– Team Spirit: Yatoro, Larl, Collapse, Mira, Miposhka

– TSM: Timado, Bryle, kasane, Ari, Whitemon

– BetBoom: Nightfall, gpk~, Pure~, Save-, TORONTOTOKYO

Zakwalifikowane drużyny i zawodnicy:

– North America – Nouns: K1, Gunnar, Moo, Lelis, Yamsun

– South America – Keyd Stars: Costabile, 4nalog, fcr, Kingrd, KJ

– South America – Thunder Awaken: South America Knight~, SLATEM$, ILICH-, n1ght, Mjz

– Eastern Europe – Virtus.pro: Kiritych~, squad1x, Noticed, sayuw, Fng

– Western Europe – TBD

– Western Europe – TBD

– China – Azure Ray: Lou, Somnus, chalice, fy, 天命

– Southeast Asia: TBD

Harmonogram Dota 2: The International 2023

Faza grupowa rozegrana będzie w dniach 12 października – 15 października 2023 r. W pierwszym etapie zespoły zostaną podzielone na cztery grupy po pięć drużyn w każdej. Wszystkie serie to Bo2. Najniżej skalsyfikowana drużyna w każdej grupie zostanie wyeliminowana. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zmierzą się z drużynami z 3. lub 4. miejsca z przeciwnej grupy (A/B i C/D) w fazie drugiej. Pozostałe szesnaście drużyn rozegra osiem bezpośrednich meczów Bo3. Stawką będzie miejsce w drabince turnieju głównego.

Faza play-off rozpoczyna się w 20 października 2023 r. Wydarzenie to zaplanowano w budynku Summit w Centrum Kongresowym Seattle (Seattle Convention Center). Podczas tego etapu rozgrywek zmierzy się górna ósemka drużyn. Powalczą o miejsca w górnej drabince The International. W sobotę i niedzielę odbędą się spotkania eliminacyjne. Czwórka zwycięzców zajmie miejsce w dolnej drabince mistrzostw. W odróżnieniu od poprzednich lat wszystkie mecze będą rozgrywane w formacie do dwóch wygranych.

W The International udział weźmie osiem drużyn, a powalczą w Climate Pledge Arena w dniach 27 – 29 października. W piątek i sobotę odbędą się po cztery mecze do dwóch wygranych. Dzień później rozegrane będą mecze między trzema najlepszymi drużynami – najpierw w finale dolnej drabinki, a następnie w rozgrywanym do trzech wygranych wielkim finale.

Obstawianie The International 2023 w LV BET

Typowanie esportów w zakładach bukmacherskich może rozpocząć każdy, zarówno doświadczony, jak i niedoświadczony typer. Identycznie jak w przypadku tradycyjnych sportów odpowiednie przygotowanie jest podstawą w typowaniu. Musisz dokładnie poznać zasady gry i jej uczestników. Zwróć uwagę na położenie drużyny na mapie, wybór bohaterów, zastosowaną taktyka, ale też styl gry zespołów i poszczególnych zawodników. Analiza tych informacji pozwoli Ci na pewne typowanie Dota 2 w zakładach bukmacherskich LV BET!

Typy i zakłady bukmacherskie na Dota 2 i esport w LV BET

The International 2023 – turniej w grę Dota 2 to najważniejsze wydarzenie, na które czekają wielbiciele esportów, ale też typerzy. W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej znajdziesz szeroki wybór rynków. Podstawowe zakłady dotyczą wskazania zwycięzców meczu czy całego turnieju. Możesz też obstawiać, czy zespół wygra minimum jedną mapę, wskazać dokładny wynik spotkania czy zwycięzcę konkretnej mapy. W najważniejszych meczach wskażesz też drużynę, która zaliczy pierwsze zabójstwo. Poznaj dostępne możliwości typowania, sprawdź wysokość rynków i postaw swoje typy na Dota 2 w zakładach bukmacherskich LV BET!