Argentyna – Australia na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Argentyna – Australia na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Zwycięstwo Argentyny z Polską pozwoliło reprezentacji Albicelestes wygrać rywalizację w grupie C i tym samym trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika w 1/8 finału Mistrzostw Świata. Ich rywalem będzie Australia, która dość niespodziewanie awansowała z grupy D. Argentyńczycy po nieudanym początku Mundialu zdają się łapać wiatr w żagle i w końcu prezentują się tak, jak można tego oczekiwać po jednym z najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa.

Argentyna na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Argentyna od poważnego blamażu rozpoczęła zmagania na Mundialu. Zespół ten przystępował do rywalizacji niepokonany od 36 spotkań, a w pierwszym meczu przegrał z teoretycznie najsłabszą drużyną grupy C, Arabią Saudyjską. Co więcej, Argentyńczycy w tym meczu prowadzili. Później było już tylko lepiej. Albicelestes pokonali 2-0 Meksyk i w takim samym stosunku wygrali z reprezentacją Polski. Sześć punktów wystarczyło, aby zająć pierwsze miejsce w grupie C przed Polską, która zdobyła cztery oczka i wyprzedziła Meksyk lepszym bilansem bramek.

Australia na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Droga Australii do 1/8 finału wyglądała bardzo podobnie, co w przypadku Argentyny. Australijczycy również przegrali pierwszy mecz, tyle, że z teoretycznie najmocniejszym rywalem, Francją (1-4). Następnie pokonali jednak Tunezję (1-0) oraz Australię (1-0), co pozwoliło uzyskać sześć punktów i zająć w grupie D drugie miejsce. To dość zaskakujący przypadek, aby zespół z dorobkiem sześciu punktów miał ujemny bilans bramkowy, ale jak widać, czasem się zdarza. Tyle samo oczek zdobyła Francja, tyle tylko, że ich bilans bramkowy to 6:3.

Gdzie oglądać transmisję meczu Argentyna – Australia?

Spotkanie 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022 Argentyna – Australia odbędzie się w sobotę, 3 grudnia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:00. Rywalizacja odbędzie się na stadionie Ahmad bin Ali Stadium w Al Rayyan. Mecz będzie można oglądać na kanałach Telewizji Polskiej, a mianowicie na: TVP 1, TVP 4K oraz w TVP Sport. Do dyspozycji kibiców pozostaje także darmowy stream online dostępny na platformie TVP Sport. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w ćwierćfinale z triumfatorem meczu: Holandia – USA.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Argentyna – Australia

Argentyna przed Mundialem była postrzegana jako jeden z dwóch głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa obok Brazylii. Bardzo słaby początek zweryfikował jednak ekipę Albicelestes i pokazał, że można z nimi wygrać. Na papierze Australia ma niewielkie szanse, a dysproporcja kursów jest znacznie większa, aniżeli miało to miejsce w przypadku meczu Argentyny z Polską. Argentyna to dużo mocniejszy skład. Argentyna to Lionel Messi spragniony pięknego zwieńczenia bogatej kariery. Wreszcie – Argentyna to zespół odbudowany po wymagającej fazie grupowej. Australia będzie skazana na głęboką defensywę i próby nękana Albicelestes z kontry. O tym, jak trudne jest to zadanie przekonali się Polacy, którzy przez cały mecz nie oddali ani jednego strzału na bramkę Martineza.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 i mecz Argentyna – Australia w LV BET

W serwisie LV BET dostępne są już zakłady bukmacherskie na mecz Argentyna – Australia w 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022. Jak już mówiliśmy, dysproporcja kursów jest ogromna. Zwycięstwo Argentyny można obstawić po kursie 1,16 podczas gdy kursy na Australię wynoszą 24,00! Typując remis można liczyć na kurs 7,50. Jeśli interesują Cię wyłącznie kursy na awans, tutaj kurs na Argentynę wynosi 1,01 i 11,00 na Australię. To dość dobitnie pokazuje, kto jest murowanym faworytem tego pojedynku. Wielu typerów może zainteresować wysoki kurs na BTS (2,85). W końcu we wszystkich trzech dotychczasowych meczach oba zespoły trafiały do siatki. A zatem, może i tym razem ekipie Australii uda się ukąsić dużo silniejszego rywala.